JAV GP: įdomioji statistika

logo 2019 Lapkričio 05 d. 10:39, Daimler AG

Keletas įdomių statistinių faktų po Ostine pasibaigusių JAV GP etapo lenktynių.

Laimėjęs kvalifikaciją Ostine, Valtteri Bottas iškovojo penktąją „pole“ poziciją sezone ir 11-tąją karjeroje. Suomis yra 33 vietoje pagal šį reitingą, laipteliu aukščiau už jį yra Davidas Coulthardas ir Gerhardas Bergeris, turintys po 12 „pole“ pozicijų.

Valtteri „pole“ leido „Mercedes“ komandai 200-tąjį kartą startuoti iš pirmosios eilės.

V. Botto pranašumas prieš antrąjį laiką parodžiusį Sebastianą Vettelį – 0.012 sek. – pats mažiausias per visą Ostino lenktynių istoriją.

Ketvirtą kartą sezone Sebastianas kvalifikavosi antras. Pati dažniausia vokiečio pozicija šiais metais – trečia, iš kurios jis startavo šešis kartus.

Kvalifikavęsis trečias, Maxas Verstappenas pirmą kartą nuo Vengrijos etapo – prieš septynerias lenktynes – startavo iš pirmojo trejetuko.

Lando Norrisas kvalifikavosi aštuntas ir tapo lyderiu tarp ne trijų stipriausių komandų pagal patekimą į kvalifikacijos finalą – 13 kartų- tai geras pasiekimas debiutantui.

Danielis Ricciardo kvalifikavosi devintas, pirmą kartą nuo Rusijos GP etapo patekęs į kvalifikacijos finalą. Devintoji jo vieta – jo blogiausias rezultatas Ostine nuo 2013 metų, kai lenktyniaudamas už „Toro Rosso“, jis buvo dešimtas.

Pirmą kartą sezone abi „Alfa Romeo“ mašinos iškrito iš kvalifikacijos dar pirmoje jos sesijoje.

„Williams“ komandoje rezultatas kvalifikacijoje toliau išlieka triuškinantis – 19:0 George Russello naudai.

Laimėjęs lenktynes Ostine, Valtteri Bottas iškovojo ketvirtą pergalę sezone ir septintą karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Danieliu Ricciardo, Maxu Verstappenu, Juanu Pablo Montoya ir Rene Arnu.

2019 metų sezonas – pats sėkmingiausias Valtteri „Formulėje-1“ pagal pergalių ir iškovotų taškų skaičių. Likus dviem lenktynėms iki sezono pabaigos jis jau surinko 314 taškų, o anksčiau pačiu rezultatyviausiu jo sezonu buvo 2017 m. – per kurį jis surinko 305 taškus.

Lewisas Hamiltonas finišavo antras, pirma laiko iškovojęs šeštąjį pasaulio čempiono titulą. Jis aplenkė Juaną Manuelį Fangio pagal šį rodiklį ir nusileidžia tik Michaeliui Schumacheriui, kuris turi 7 titulus. Lewisas iškovojo titulą 1000-tosiose lenktynėse Didžiosios Britanijos pilotams „Formulėje-1“.

Ostine Lewisas 150-tą kartą per karjerą užlipo ant podiumo „Formulėje-1“. Britas užima antrą vietą reitinge pagal šį rodiklį, nusileisdamas M. Schumacheriui tik penkiais podiumais.

Finišavęs trečias, Maxas Verstappenas 29-tąjį kartą karjeroje pakilo ant podiumo, susilygindamas su Danieliu Ricciardo bendrame reitinge. Maxui iš viso tam prireikė 100 lenktynių, o Danielis 29 kartą užlipo ant podiumo 135-tose varžybose.

Charlesas Leclercas finišavo ketvirtas, Sebastianas Vettelis pasitraukė iš distancijos dėl sulūžusios pakabos – trečią kartą šiame sezone „Ferrari“ lenktynininkai nepateko į prizininkų trejetą. Vettelio pasitraukimas dėl techninių problemų buvo jam pirmas JAV GP etape ir antras šiame sezone po Sočio lenktynių.

Alexas Albonas iki septynių pratęsė sėkmingą finišų pirmajame šešetuke seriją po perėjimo į „Red Bull“ – per šį laiką jis uždirbo daugiau taškų nei Maxas Verstappenas – 68 ir 54.

Šeštoji Danielio Ricciardo vieta – geriausias „Renault“ rezultatas Ostine.

Lando Norrisas finišavo septintas, Carlosas Sainzas – aštuntas, šeštą kartą sezone „McLaren“ komanda uždirbo taškus abiem mašinomis.