Ką verta žinoti, apie ES padangų ženklinimą? (2)

Ką verta žinoti, apie ES padangų ženklinimą?
logo Spalio 16 d. 20:22, Red Bull Content Pool / Getty Images

Minint Europos saugaus eismo dieną Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba primena automobilių savininkams, ką svarbu žinoti perkant padangas:

Sukibimas su šlapia danga, kuriuo yra matuojamas stabdymo kelias ant šlapios dangos - nuo A iki G klasės.

Sukibimas su šlapia danga išreiškiamas septyniomis efektyvumo klasėmis – nuo A (geriausiojo) iki G (blogiausiojo). Nors rezultatai gali svyruoti priklausomai nuo automobilio ir faktinių orų sąlygų, skirtumas tarp klasių reiškia, kad automobilio, kuriame sumontuotas visas A klasės padangų rinkinys, stabdymo kelias bus trumpesnis, palyginti su automobiliu, kuriame sumontuotas visas G klasės padangų rinkinys. Tai atitinka maždaug 18 m atstumą, stabdant ant šlapios dangos važiuojantį automobilį iki visiško sustojimo. D ir G klasės padangų rinkiniai nenaudojami lengvųjų automobilių eksploatavimui.

Degalų naudojimo efektyvumas, nurodantis pasipriešinimą judėjimui ir matuojamas klasėmis nuo A iki G (nuo mažų iki didesnių degalų sąnaudų).


Komentarai (2)
ddt
IP: 21ec4ad | 10/18 22:58 Atsakyti
Black_Death
10/17 09:38

Hmm, neradau parasyta kur galiu nusipirkti padangas su es zymejimu?

O dar būna padangų be jo? :)

Šiaip straipsnis apie nieką, apie 11 metų taikomą padangų žymėjimą, juolab nuo kitų metų tas žymėjimas bus atnaujintas. Apie atnaujinimą geriau būtumėt parašę, gerbiamieji žurnalistai. Nes jis dar pradės žymėti ir sukibimą ant ledo ir sniego. Ir dar galėjot pabandyti paanalizuoti tokio žymėjimo pašalinį poveikį - ultra trumpą padangų tarnavimo laiką, nes siekiant sukibimo, gamintojai visiškai paaukojo tam padangų resursą. O kai kurie premium, o po jų jau ir ekonominės klasės padangų gamintojai pritaikė "dviejų sluoksnių" gumos technologiją (pirmasis sluoksnis duoda reikiamas charakteristikas EU label'iui, bet super greit nudyla palikdamas "plastmasinę" gumą, kuri niekam tikusi), ir pan. Ar gi čia žurnalistikos kokybė?
Black_Death
IP: 79bea2e | 10/17 09:38 Atsakyti
Hmm, neradau parasyta kur galiu nusipirkti padangas su es zymejimu?
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas