Kanados GP: įdomioji statistika

logo 2022 Birželio 21 d. 11:38, Williams

Keletas įdomių statistikos faktų po Monrealyje pasibaigusių lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Monrealyje, Maxas Verstappenas iškovojo antrąją „pole“ sezone ir 15-tą karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Charlesu Leclercu. Tai pirmoji „Red Bull“ „pole“ Kanadoje nuo 2013 metų ir pirmoji Maxo pozicija šioje trasoje karjeroje.

Fernando Alonso kvalifikavosi antras ir tapo 13-tu vyriausiu pilotu, startavusiu iš pirmos eilės. Pirmoje šio reitingo eilutėje yra Luigi Fagioli – Prancūzijoje'50 jam buvo 52 metai. Antrasis toks pasiekimas priklausė Michaeliui Schumacheriui. Kinijoje'12 jis pradėjo lenktynes iš pirmos eilės, turėdamas 43 metus, 3 mėnesius ir 12 dienų, o Alonso sukako 40 metų, 10 mėnesių ir 21 diena. Prieš tai ispanas iš pirmos eilės startavo Vokietijoje 2012 metais.

Carlosas Sainzas kvalifikacijoje buvo trečias ir šeštą kartą per pastarąsias 9 lenktynes startavo iš antros eilės, pirmą kartą šiais metais aplenkė komandos kolegą Charlesą Leclercą.

Ketvirtoji Lewiso Hamiltono vieta – geriausias brito kvalifikacijos rezultatas šiame sezone.

Šeštoji Micko Schumacherio vieta – absoliučiai geriausias jo kvalifikacijos rezultatas karjeroje.

Guanyu Zhou pirma kartą karjeroje pateko į kvalifikacijos finalą.

Alexas Albonas kvalifikavosi 12-tas, pasiekdamas geriausio rezultato „Williams“ komandai šiais metais.

14-ta Lando Norriso vieta dėl problemų su jėgaine tapo jo blogiausiu rezultatu karjeroje.

Lance'as Strollas iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje – taip buvo per visus keturis etapus kanadiečio namų trasoje.

Laimėjęs Kanados GP, Maxas Verstappenas iškovojo šeštą pergalę sezone ir 26-tą karjeroje, pakildamas į devintą vietą bendrame reitinge pagal pergalių skaičių – jis aplenkė Jimą Clarką ir Niki Laudą. Maxo karjeroje tai buvo 150-tasis GP etapas, jis laimėjo 17,3 proc. lenktynių, kuriose dalyvavo.

Pergalė Kanadoje – 82-toji „Red Bull“ komandai, pagal šį rodiklį jie aplenkė „Lotus“ ir pakilo į penktąją reitingo vietą. Artimiausias tikslas - „Williams“, turinti 114 pergalių.

Carlosas Sainzas finišavo antras ir kol kas nėra laimėjęs nė vienų lenktynių, bet 11-ka kartų yra užlipęs ant podiumo. Dar du podiumai – ir jis pasivys Nicką Heidfeldą, turintį 13 podiumo vietų ir nė vienos pergalės.

Finišavęs lenktynėse trečias, Lewisas Hamiltonas antrą kartą šiame sezone ir 184-tą kartą karjeroje užlipo ant podiumo.

George'as Russellas lenktynes baigė ketvirtas, pratęsdamas savo sėkmingą seriją. Jaunasis britas finišavo pirmame penketuke visose šio sezono varžybose ir lieka vienintelis, kuris nuvažiavo visą 2022 m. sezono distanciją.

Startavęs 19-tas, Charlesas Leclercas sugebėjo pakilti į penktą vietą, bet prarado dar 15-ka taškų M. Verstappeno naudai.

Šeštoji Estebano Ocono vieta – geriausio „Alpine“ komandos rezultato pakartojimas. Iki šiol prancūzas šeštas buvo Džidoje.

Aštunta Guanyu Zhou vieta – geriausias kino rezultatas karjeroje.

Sebastianas Vettelis finišavo 12-tas ir pirmą kartą Monrealyje negavo nė vieno taško.