Kas naudojo elektroniką 2000???

2001 Gruodžio 20 d. 15:35

Ta tema yra kiek primiršta, tačiau iki šiol man neduoda ramybės – juk prieš metus Maxas Mosley buvo atvirai pareiškęs, kad 2000m. kažkuri komanda naudojo nelegalią elektroniką ir lyg žadėjo ją įvardinti, tačiau veliau šis reikalas labai taip nebūdingai keistai ir tyliai nuslopo ( buvo nuslopintas?), o atrodė,kad turėtų kilti uraganiškas skandalas.Verčiau nutarta staigiai legalizuoti. Bet niekur neteko girdėti kažkokio paaiškinimo ar tas tyrimas buvo tęsiamas ar nutrauktas, o jei taip - kodėl. Gal ir klystu, bet Mosley savo žodžių viešai lyg neatsižadėjo.FIA tikriausiai pati išsigando galimų skandalo pasekmių, jei su tuo buvo susijusi kuri nors iš didžiųjų komandų, nes nebūtų buvę pasigailėta sakysim, kokios Sauber ar Arrows.
Manau,realiausiai tai galėjo būti Ferrari arba netgi Williams, nes pirmoji buvo vienintelė komanda šiais metais neturėjusi praktiškai jokių sunkumų su naujai leistomis elektroninėmis sistemomis, ji rodė atvirą nepasitenkinima, kad buvo legalizuota elektronika, lyg būtų turėjusi ką prarasti ir pademonstravo stulbinantį šių naujų sistemų patikimumą, sistemų, kurios oficialiai buvo uždraustos septynerius metus. Na, o Williams jau iš seno šioje srityje buvo lyderė ir tikriausiai visiškai nebuvo apleidusi savo sukurtų technologijų ir jas patyliukais galėjo kultivuoti.
Įtakos F-1 biznyje nei Frenkui (su A.Sennos žūtim iki šiol nelabai kas paaiškėjo) nei tuo labiau Ferrari, kuriai už nugaros stovi ištisa industrija, netrūksta.FIA šiais metais irgi akivaizdžiai pademonstravo nenorą kaišioti pagalius į ratus stambiems koncernams (Beneton-Renault ir Bar-Hondai už starto elekroninį nustatymą tik piršteliu pagrasino ir realiai nebaudė).
Nenoriu nieko kaltinti ar panašiai, tai daugiau ar mažiau spėlionės, bet klausimas lieka atviras, nes taškas šioje nešvarioje istorijoje nebuvo padėtas.Ką apie tai manot? Gal kas nors skaitėt, girdėjot apie tai daugiau?

2001 Gruodžio 20 d. 15:44

Na as irgi mastau, kad sis reikalas buvo patyliukais uzmarsintas. Siaip tai net nezinau kokia komanda butu galima apkaltinti naudojus uzdrausta sistema. Manau tik kad ta komanda pakalbejo su vyresniaisiais ir paprase neskelbti ar net paklojo $$$$$ uztai. Bet manau kad mes turim zinot kas ta komanda !

2001 Gruodžio 20 d. 15:49

pamirskit... nieko niekas niekada nesuzinos.. yra kaip yra... deja...

2001 Gruodžio 20 d. 17:06

Tad o kodel tik williams ir ferrari gal ir mclaren i ta tarpa iaina.
O tiesos nesuzinosim nebent kas nors prisipazins.
Beje man dabar gerai ir taip visi naudoja ir tvarka.

2001 Gruodžio 20 d. 17:21

na as esu girdejes, kad tai buvo Ferrari ir ju elektronika buvo susijusi su greiciu deze (leido apie 10 kartu greiciau perjungineti pavaras ir padejo ratams nepraslysti ), taciau nutilo viskas todel, kad si sistema tilpo i FIA aprasymo spraga. Zodziu jei apkaltins-galima bus paneigti ir irodyti, kad tai ne tai. Juk komanda lydere tikrai nesiims rizikingu projektu ir pries kurdama, o juolab naudodama konsultuojasi su specialistais, kurie gali net prisimti atsakomybe. As tikrai nepamenu kur apie tai skaiciau, bet ten buvo isvada, kad Ferrari ivare FIA i kampa. Jei tai tikrai taip-tai konstruktoriai malaciai...nors aisku gali buti ir gandai...

2001 Gruodžio 20 d. 18:01

Mafaz>
Mclarenai šiais metais atrodė, lyg būtų pirmą kartą išvis išgirdę, kad tokios sistemos įmanomos.Įspūdis toks, kad į bolidus įkišo Windows 95, o ant vairo užsirašė Ctrl Alt Del ir įdėjo atitinkamus mygtukus( ypač šnekant apie startus).

2001 Gruodžio 20 d. 18:05

tad>
LOL LOL LOL
:D

2001 Gruodžio 20 d. 19:03

tad> butent. Ir kai arus parase, kad Ron Denis labai megsta elektronika- zvengiau is visos sirdies! Amziaus prikolas :)

2001 Gruodžio 20 d. 19:26

Taip, Mclarenus nelabai būtų galima įtarinėti.Bet, turint omeny, ką parašė arus galima kelti ne mažiau provokuojantį klausimą apie tai ar Ferrari laimi sąžiningai!
Galima eiti dar toliau ir neatmesti galimybės, kad prieš metus šios sistemos buvo naudojamos tik viename bolide(spėkit, kuriam...). Yra tik vienas kabliukas šitoje sąmokslo teorijoj - šiaip Rubensas šiame sezone atsilieko ne mažiau, kaip ir praeitam.

2001 Gruodžio 20 d. 19:36

hehe.. tuoj vel prasides flame'as del Rubenso ir Michaelio bolido reguliavimo subtilybiu :)
nu nesutvarko RB mechanikai bolida, nesutvarko... todel ir letesnis :))

blin juokas ima... aiksu "Ferrari" dirba Mishai, bet ta RB zinojo dar pasirasant sutarti su jais.. btw - as jo vietoje irgi pasirasyceu - kiekvieno (beveik) piloto svajone - "Ferrari" (na galbut "Williams")... tik vot niekaip nesuprantu Jq'o, kuris atsisake eit i "Ferrari".. ple... lazha... BAR geriau :)

hehe

2001 Gruodžio 20 d. 19:48

AF1> Kai busi JV- tada ir galesi spresti, kas geriau :) O Rubensa Ferrari isdure- jei butu pasake visa tiesa is anksto jie galetu ne nesvajoti surasti Shumiui tokio auksto lygio kompanjono.

2001 Gruodžio 20 d. 19:56

Žiūrint objektyviai, atmetus simpatijas ir antipatijas, visgi Rubensas yra paprasčiausiai silpnesnis už Schumacherį, nes jeigu Ferrari sau tarp pirmos ir antros vietos susikrauna 0,7s, ir jokiu būdu nenori, kad MS nusileistų, tai jie gi tikrai galėtų pakrapštyti tačką taip, kad RB atsiliktų nuo jo apie pusę sekundės ir vis tiek būtų antras, tuo aplenkdamas JPM, RS, DC,MH. O tai dabar per kvalą amžiais RB atsilieka nuo Shumacherio ne per 1ar 2, bet per 3-4 vietas.
Problema galbūt ta. kad RB buvo susikūręs imidžą, kaip gana geras driveris, tik kuris, deja, negauna atskleisti savo galimybių.Pasirodė, kad yra ne visiškai taip...
Kad ir kaip Ferraris proteguotų MS, visgi 1 pergalė (kad ir labai įspūdinga) per du metus vairuojant tokį bolidą yra mažoka. Aišku, jam momentais stigo sėkmės, bet...

2001 Gruodžio 20 d. 20:21

Jo labai jau gerai aptarainejama elektronika MS ir RB atzvilgiu. Mano prielaida kad ta elektronika galejo naudoti visi (is karto) vieni vienokia kiti kitokia ir kadangi visu nenubausi .....

2001 Gruodžio 20 d. 20:40

Teisutis>
---------
AF1> Kai busi JV- tada ir galesi spresti, kas geriau :) O Rubensa Ferrari isdure- jei butu pasake visa tiesa is anksto jie galetu ne nesvajoti surasti Shumiui tokio auksto lygio kompanjono.
---------
1. JV tiesiog bijo, kad netgi su blogesniu (koky jis ir gautu is "Ferrari") bolidu nei MS, galbut negaletu jam priesintis... Nezinau, kodel jis taip galvoja, gal todel, kad C.Pollockas jo draugas ir BAR'e jis pasiliko butent del to, bet... dabar Craigo nbebera.. ziuresim kaip JV liko "u razbitogo koryta"
2. RB apgavo pats save


tad>
su tavo issakytais teiginiais sutikciau tik ~20%, bo RB yra gan neblogas pilotas, ir tai kad jis atsilieka 0,kazkiek_tai sec dar absoliuciai nieko nereiskia.. Taip - siuo metu MS geriausias ir vat ce butent ce reik atsakymo ieskot, o ne tame, kad RB blogas pilotas ir pan...

2001 Gruodžio 20 d. 22:24

Jei ka sake arus tiesa tai kad ferrari gearboxas buvo ziauriai geras,perjunginejo pavaras daug greiciau ir del to ratai labau sukibdavo su asfaltu ju cheateriais negalima vadint.Cia as juos pavadinciau eilini karta geriausiais.
O kas del RB ir MS tai kas geriausias tai man nekyla abejoniu.
Rubensas per kvalifikacija atsilieka tiek kad ir noresdamas nepasivys Ms per race'a.
O kas dek geresnes technikos tai shumis ir ferrari bendrom pastangom is tobulino si bolida iki tobulybes ir todel shumiui ir priklauso geresne technika.O rb ir liks NR.2

2001 Gruodžio 21 d. 07:17

Kas link elektronikos naudojimo, tai aš irgi esu girdėjęs, kad Ferrari naudojo, bet sugebėjo save apginti prieš FIA, t.y. rado spragą taisyklių reglamemte.
PS Šią info girdėjau būdamas Italijoje pas dėdę, tad daugiau ką patiksli nelabai galiu, nes itališkai nesuprantu, o supratau apie ką kalba eina tik dėdės pagalba.

2001 Gruodžio 21 d. 07:48

Maxas Mosley su elektronika primena seimūną Ozlą su portfeliu. Abu lyg ir žadėjo kažką įvardintibiems pavyko tik "š" ir "s".

2001 Gruodžio 21 d. 10:52

Esu 95% isitikines, kad per s.m. Malaizijos GP (be abejo, turbut ir ne tik per si GP) Ferrari naudojo elektronika. Visa pranasuma paskui priskyre padangoms, bet bent jau manes tikrai neitikino...

AF1 > na, nebudamas asmeniniu psichoterapeutu, apie fobijas taip uztikrintai nekalbeciau... ;)

2001 Gruodžio 21 d. 10:59

Del to, kad Ferrari naudojo elektronika ir ju FIA nesugebejo nubausti-tai tikrai necheatinimas - radai spraga taisyklese ir naudok. Kas neuzdrausta-tas leistina. Kitaip tikrai butu DQ. Manau ir praeita sezona darbai elektronikos srityje Ferrari dave dideli pranasuma, nes reikejo nebekurti, o tik tobulinti lenktynese surinktus duomenis. O lenktynese elektronika sustreikavo tik viena kart ir RB bolide. Tuo tarpu visi kiti bande savo kailiu pilnu tempu.
Teisutis> del McLaren pomegio elektronikai pasizvengei ir gerai. Bet atsigresk atgal ir paziurek istorija. Kai FIA buvo legalizavusi elektronika, Denisas pagrindines babkes skyre butent jai-sukure Perfect produkta, bet po to FIA ja uzdraude ir babkes buvo ismestos i lauka....
tad> Ctrl Alt Del ant McLaren vairo COOL bajeris! Panasu jie pradejo nuo tvarkingos Shut Down komandos, bet reikia pripazint-ji veikia nepriekaistingai. LOL

2001 Gruodžio 21 d. 16:32

Yes>
-------------
Esu 95% isitikines, kad per s.m. Malaizijos GP (be abejo, turbut ir ne tik per si GP) Ferrari naudojo elektronika. Visa pranasuma paskui priskyre padangoms, bet bent jau manes tikrai neitikino...

AF1 > na, nebudamas asmeniniu psichoterapeutu, apie fobijas taip uztikrintai nekalbeciau... ;)
------------
1. be abejo naudojo - leistina laiko intervala tarp saibu perjungimo... apie ka ir kalbeta anksciau...
2. jusu versija, gerbiamasis :

2001 Gruodžio 21 d. 16:41

AF1 >
2. Yra tokie zodziai, kaip "savigarba", "ambicijos", "isdidumas", "principai". Pvz.: gerbiamasis, ar jus, pabuves vadovu, paskui eitumet i sekretores?

2001 Gruodžio 21 d. 16:45

As manau kad ferraris malaizijoj nenaudojo jokios elektronikos.Jai butu naudoje malaizijoj tai butu naudoje ir brazilijoj o matem brazilijoj prasidejus lietuj ferrariui buvo tikrai ne kas

2001 Gruodžio 21 d. 17:21

Yes>
truputi skirtingas paralleles isvedei,..
ale nesiputuokim...

2001 Gruodžio 21 d. 18:09

arus> atsigreziau ir dar syki prisizvengiau :) Gal kartais esi girdejes toki termina "elektronine mirtis", kilusi 1992? Isties buvo kaip tu sakai "perfect product". As kazkaip stipriai itariu, kad jei kas toki "perfect product" butu sumontaves i tavo BMW, tai tu turbut dabar i darba daug mieliau vazinetum troleibusu :))))))))))))) Beje, butent sio "perfect product" vartotojas buvo vienas is tu, kurie labiausiai prase Bernio pasalinti is F-1 "elektroninius AIDS"

2001 Gruodžio 22 d. 18:25

AF1>
Ant Rubenso niekas nevarytų, jei jis atsiliktų per kvalas tik nuo MS, esmė ta, kad jis atsilieka nuo kitų pilotų.Atsimenat,96 ar 98m pirmi antri stovėdavo praktiškai vienos komandos pilotai, kurie turėdavo geriausią techniką.Ferrariams taip neišeina kažkodėl.

2002 Sausio 18 d. 20:06

Esu girdėjusi kad ferariai naudoja tokį dalykėlį kaip TK.Bet girdėjau kaip kažkas iš wiljamsų kaltina ferarius.bet ar girdėjote posakį:geriausia gynyba-puolimas.

2002 Sausio 19 d. 10:24

Neringiukas, ziuriu, tu daug girdejes esi. :)

F-1.lt pulsas