Kinijos GP: įdomioji statistika

logo 2018 Balandžio 17 d. 06:00, Pexels

Keletas įdomių statistinių faktų po Kinijoje pasibaigusių GP lenktynių...

„Pole“ pozicija Sebastianui Vetteliui tapo antra vokiečiui šiame sezone ir 52 –ąją karjeroje. Pagal startus iš pirmos eilės (86) S. Vettelis susilygino su Alainu Prostu.

Pirmą kartą nuo 2006 metų JAV ir Prancūzijos GP etapų „Ferrari“ pilotai antrose lenktynėse paeiliui užėmė pirmą starto juostą.

Praėjusį kartą dvi „pole“ pozicijas paeiliui „Ferrari“ pilotai iškovojo 2012 metais – Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje.

„Ferrari“ nutraukė šešių paeiliui „Mercedes“ komandos „pole“ pozicijų seriją Kinijoje.

Kvalifikavęsis antras, Kimis Raikkonenas 42 kartą startavo iš pirmos eilės, pagal šį rodiklį susilygindamas su Jackie Stewartu ir Grahamu Hillu 12 pozicijoje bendrame reitinge.

Kvalifikavęsis septintas, Nico Hulkenbergas  pratęsė rekordinę seriją iš šešių startų 7 vietoje.

Šanchajuje Danielis Ricciardo laimėjo 6 lenktynes karjeroje. Nė vienose iš laimėtų lenktynių Danielis nestartavo iš pirmosios eilės.

Ricciardo tapo pirmuoju lenktynininku, kuris nugalėjo Kinijoje, startuodamas iš šeštos vietos sausu oru. Michaelis Schumacheris laimėjo po starto iš 6 vietos, bet tos lenktynės buvo lietingos.

Finišavęs antras, Valtteri Bottas 24 kartą karjeroje pakilo ant podiumo. Lenktynės Kinijoje Bottui buvo 100-tosios jo karjeroje. Ir jis atnešė „Mercedes“ komandai 100-tąją lyderystę šiai komandai lenktynėse.

Šimte paskutinių lenktynių yra laimėję tik trijų komandų atstovai – „Mercedes“ (66 pergalės), „Red Bull“ (22) ir „Ferrari“ (12 pergalių).

Finišavęs trečias, Kimis Raikkonenas  93 kartą pakilo ant podiumo. Tai jau 39-toji Kimio trečioji vieta – pagal šį rodiklį jis yra absoliutus lyderis. Visi paskutiniai penki Raikkoneno podiumai – finišas trečioje vietoje.

Lewisas Hamiltonas užėmė ketvirtą  vietą ir aplenkė Raikkoneną pagal lenktynių paeiliui skaičių, kuriose jis uždirbo taškus. Sėkminga Lewiso serija tęsiasi jau 28 etapus.

Hamiltonas – vienintelis pilotas, kuris šiais metais pateko į pirmąją ketvertuką visuose praėjusiuose GP etapuose.

Pirmą kartą per hibridinių variklių erą „Mercedes“ nesugebėjo laimėti trejose lenktynėse paeiliui.