Kokią baudą galėtų gauti „Renault“? (6)

Kokią baudą galėtų gauti „Renault“?
logo 2019 Spalio 16 d. 12:25, Renault Sport

Po lenktynių Japonijoje „Racing Point“ komanda pateikė 12 puslapių protestą dėl „Renault“ komandos, neva prancūzų gamyklinė komanda varžybose naudojo neleistiną stabdžių balanso koregavimo sistemą, susietą su GPS duomenimis. Kitais žodžiais, galimai bolide buvusi speciali programinė įranga keitė stabdžių balansą skirtingose trasos vietose ir taip padėjo pilotams valdyti mašiną, o tai yra uždrausta reglamento.

Bauda priklausys nuo to, kaip bus atsakyta į tris esminius klausimus: ar buvo pažeistos taisyklės naudojant uždraustą sistemą tik Japonijoje, ar ši sistema buvo naudojama ir kituose GP etapuose? „Renault“ turi nekaltumo prezumpciją ir jei kaltinimai nebus įrodyti, komanda išvengs baudos, o kitu atveju – bus diskvalifikuota visuose etapuose, kuriuose sistema buvo naudota. Galimos ir kur kas rimtesnės sankcijos.

Po finišo Suzukoje nuo „Renault“ mašinų buvo nuimti ir užantspauduoti variklių valdymo blokai ECU bei vairai – visi šie mazgai nusiųsti tyrimams į FIA, kur federacijos techniniai specialistai parengs savo išvadas, ar tai atitinka reglamento reikalavimus.

Techninio reglamento 11.1.3 punktas tiesiogiai uždraudžia „bet kokią automatinę sistemą, keičiančią stabdžių sistemos konfigūraciją ir jos charakteristikas“. Taisyklės įpareigoja lenktynininkus vairuoti bolidus be pašalinės pagalbos.

„Formulės-1“ sporto direktorius Rossas Brawnas: „Buvo priimtas teisingas sprendimas nenagrinėti tokio sudėtingo klausimo karštomis Japonijoje. Šis atvejis reikalauja kur kas nuodugnesnio tyrimo.

Akivaizdus klausimas: kaip pavyko pasiekti labai gero rezultato lenktynėse po nesėkmingų treniruočių? Atrodė taip, tarsi ištroškęs surado vandenį dykumoje. Ir kalba eina apie komandą, kuri šiais metais nepasiekė lauktos pažangos ir nusileidžia savo klientams iš „McLaren“.

FIA pareiškė, kad informacija apie tyrimo rezultatus bus paskelbta artimiausiu metu.

Komentarai (6)


AudriusZy
| 2019 Spalio 18 d. 04:02
Nu kiek galima taškytis po š..? Tuoj F-1 pervadins į L-1, nuo žodžio Lawyer.. ;) Pasižiūrėjau seną video, kur chebra dar žviegina 2,4 V8 variklius iki 18 krpm, kaifas.. Kuo toliau, tuo labiau artėja prie Toyota Prius - Jūsų draudikas neleis Jums vairuoti neapsidraudus.. ;)
YuZeFas
| 2019 Spalio 16 d. 21:35
YuZeFas
| 2019 Spalio 16 d. 21:32

koks ten veikejas vercia , kad linksnius grybauja ?

kaip pavyko pasiekti labai gero rezultato lenktynėse po nesėkmingų treniruočių? nedashyla , kas gali pasakyti tiesa ?
YuZeFas
| 2019 Spalio 16 d. 21:32
koks ten veikejas vercia , kad linksnius grybauja ?
Vamzdiec
| 2019 Spalio 16 d. 13:14
Akivaizdus klausimas: kaip Renault pavyko pasiekti labai gero rezultato lenktynėse po nesėkmingų treniruočių? Atrodė taip, tarsi ištroškęs surado vandenį dykumoje.////
CBRV - APIE Dykuma - as tik pacitavau Rosa Browna - gal jis nezino,kad ir dykumoje buna vandens - taip ir Renault galejo pasiekti gero rezultato lenktynese po nesekmingu treniruociu ...
CBRV
| 2019 Spalio 16 d. 12:59
Vamzdiec
| 2019 Spalio 16 d. 12:55

Atrodė taip, tarsi ištroškęs surado vandenį dykumoje.////
Idomu ar Rosas nustebtu ,kai suzinotu,kad tokia vieta dykumoje,kur atsiranda vanduo,vadinasi OAZE?

bet tu gi pats katik rasei: tokia vieta DYKUMOJE :)
Vamzdiec
| 2019 Spalio 16 d. 12:55
Atrodė taip, tarsi ištroškęs surado vandenį dykumoje.////
Idomu ar Rosas nustebtu ,kai suzinotu,kad tokia vieta dykumoje,kur atsiranda vanduo,vadinasi OAZE?
×

F-1.lt pulsas