Kuro kainų pokyčiai Lietuvoje bei ES

Kuro kainų pokyčiai Lietuvoje bei ES
logo 2021 Kovo 05 d. 12:00, Pexels.com

Didžiausią degalų kainos dalį sudaro mokesčiai – akcizas ir pridėtinės vertės mokestis, taikomas galutinei degalų kainai. Jei degalinėje litras degalų kainuoja 1 eurą, tai vien mokesčių dalis gali sudaryti daugiau nei pusę visos bendros kainos. Dyzelino įsigijimo dalis sudaro apie 36 proc. kainos, o degalinių sąnaudos ir marža – apie 5 proc. galutinės degalų kainos. Į dyzeliną įmaišoma 7 proc. biodegalų, tad galutinėje degalų kainoje biodegalų dalis sudaro tik apie 5 proc. kainos.

Skirtingų tipų degalai – tiek benzinas, tiek dyzelinas – lygiai taip pat tinka ir šiuolaikiniams, ir kiek senesniems automobilių modeliams. Renkantis konkrečią degalų rūšį rekomenduojama pasitikrinti automobilio techninėje dokumentacijoje, kokius degalus atitinkamam automobiliui rekomenduoja naudoti automobilio gamintojas ar jo pardavėjas.

Mirtino COVID-19 sukelta krizė buvo juodžiausia, su kokia teko susidurti naftos pramonei: kuro paklausa smuko penktadaliu, kainos nukrito iki rekordinių žemumų, gamintojai įnirtingai grūmėsi dėl klientų, susidarė daugiau nei milijardo barelių perteklius viso pasaulio mastu. Ir vis dėlto naftos rinkos pasitraukimas iš katastrofiškos padėties yra neįtikėtinai tvirtas

Pasaulinis naftos vartojimas, lyginant su ankstesniais metais, 2021-iais vis dar atsilieka 5-7 procentais. Didžiąja dalimi taip yra dėl vis dar silpnos reaktyvinio kuro paklausos; oro eismo keleivių srautai 2020-ųjų gruodį buvo 70 proc. mažesni nei prieš metus. 

Panagrinėkime kuro kainų pokyčius Lietuvoje:

2021 m. 8 savaitę didmeninėje prekyboje vidutinės degalų kainos didėjo. Didmeninė dyzelino kaina analizuojamu laikotarpiu padidėjo 1,0 proc., automobilių dujų – 0,7 proc., benzino A-95 – 1,8 proc. Palyginti su 2020 m. atitinkamu laikotarpiu didmeninė dyzelino kaina padidėjo 2,5 proc., automobilių dujų – 26,8 proc., o benzino A-95 sumažėjo 6,5 proc.

Mažmeninėje prekyboje 2021 m. 8 savaitę vidutinės degalų kainos taip pat didėjo. Mažmeninė dyzelino kaina analizuojamu laikotarpiu padidėjo 0,8 proc, automobilių dujų – 2,2 proc., benzino A-95 – 1,3 proc. Palyginti su 2020 m. atitinkamu laikotarpiu mažmeninė benzino A-95 kaina sumažėjo 8,3 proc., dyzelino – 7,7 proc., o automobilių dujų – padidėjo 1,7 proc.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas