L. di Montezemolo siūlo keisti F-1 lenktynių tvarką (27)

L. di Montezemolo siūlo keisti F-1 lenktynių tvarką
logo 2010 Birželio 11 d. 09:34, Ferrari
„Ferrari“ prezidentas Luca di Montezemolo suabejojo dabartine „Formulės-1“ lenktynių rengimo tvarka bei dar kartą išsakė savo neigiamą požiūrį į dalyvaujančių komandų skaičiaus didinimą.
Duodamas interviu „Autocar“, italas atkreipė dėmesį į tai, kad varžybos organizuojamos nepatogiu televizijos žiūrovams laiku bei iškėlė dviejų lenktynių per vieną savaitgalį idėją.
„Ar mums būtina lenktyniauti antrą valandą po pietų, kai visi išvažiavę prie jūros? Ar galėtume per vieną etapą surengti dvejas lenktynes? Ar lenktynės turi trukti taip ilgai? F-1 nėra ištvermės varžybos. Reikia, kad lenktynės būtų trumpos ir sunkios“, - kalbėjo jis.
Naujos komandos – pasityčiojimas
Kaip ir anksčiau, L. di Montezemolo neslėpė savo neigiamo požiūrio į naujas nedideles komandas, pavadindamas jas pasityčiojimu, bei kaštų mažinimo iniciatyvas, kuriomis kartu lyginamas ir skirtingo dydžio ekipų pajėgumas.
„Reikia pajėgių komandų. „Formulė-1“ yra panaši į futbolą. Jai reikia herojų ir jai reikia didelių komandų. Negali visko sulyginti. Mums reikia vengti gausybės mažų komandų, nes tai reiškia pernelyg daug kompromisų“, - teigė italas, kartu paraginęs ir grąžinti bandymus sezono metu.
Trečiųjų bolidų idėja grimzta į nebūtį
Vietoje komandų skaičiaus didinimo L. di Montezemolo yra ne kartą siūlęs leisti didžiosioms komandoms turėti trečiuosius bolidus, tačiau panašu, kad ši idėja bent kol kas yra neįgyvendinama. F-1 komandų asociacijos vadovo Martino Whitmarsho teigimu, ekipos pastaruoju metu net nesvarstė šio klausimo.
„Jei įvestume trečiąjį bolidą, „McLaren“, „Red Bull“, „Ferrari“ ir „Mercedes“ – tikriausiai visi mes – būtume patenkinti. Tačiau, kalbant sąžiningai, tai tik dar labiau apsunkintų gyvenimą mažesnėms komandoms“, - pridūrė jis.


Komentarai (27)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
BigUns
| 06/12 07:26 Atsakyti
Dvi lenktynes vietoj vienu butu SUPER. Paziuriu WTCC, nors lenkimu ten ir nedaug, bet ten sumaiso vietas tai lyderiai retai statuoja per abejas lentkynes pirmi. F1 si tvarka veiktu dar geriau.
koja
| 06/11 19:33 Atsakyti
Mano nuomone tai jo idėjos truputį nesekmė :))
spree
| 06/11 15:41 Atsakyti
revas>>>kur tu savo smegeneles palikai? Prie ko cia as? prie ko cia fanai ir antifanai? Cia tau aiskinu, kad beveik visos komandos uz kastu mazinima, vienintelis sitas juogdarys juokina pasauly, o tu iskises liezuvi porini apie zydras pensininko svajones, kurioms iki issipildymo kaip iki menulio. Kaip tu negali suprast, kad nera komandu, kurios gali svaistytis pinigais, nera!!! Nei McLarenai, nei RB irgi nepasiruose to daryt...Tu bent jau supranti, kodel Lucos tokia pozicija??? Tu galvoji, kad jis rupinasi F1 grazumu ar idomumu:D BullShit
a9
| 06/11 15:39 Atsakyti
1,7 val, kiek dabar maždaug trunka lenktynės, yra minimalus laikas. Reikia lenktynes ilginti, o ne trumpinti. Daug kas nesupranta, kad yra taisyklė tarp lenktynių trukmės ir įdomumo - ilginant lenktynių laiką (aišku iki tam tikros ribos) įdomumas tik didėja, nes daugėja įvykių, arsiranda taktinių sprendimų galimybė. Leiskit paklausti, ką būtų įmanoma padaryti Monake, startuojant iš rikiuotės galo, jei lenktynės truktų 50min. Beveik nieko. F-1 nepamaišytų 2-2,5h. O dvi lenktynės būtų visiška nesąmonė.
revas
| 06/11 15:24 Atsakyti
spree - o tu antiferraristus vadini "visu F1 pasauliu"? :D sergi reikšmingumo liga :D teisybės vardan - bentjau pusė F1 pasaulio yra ferrari ir jų fanai :D kad ir kaip nenorėtum to pripažint. o patys pikčiausi yra tie kuriem ferraris nepatinka :D
Čipas
| 06/11 15:12 Atsakyti
idomu ar kada sitas tipas baigs svaigti su savo nesamoningom idejom ir savo tais 3 bolidais tai gal isvis cempe paliekam ferus ir maklarenus po 10 bolidu ir bus viskas ok
spree
| 06/11 15:09 Atsakyti
revas>>>sunku su jumis...durnas visas F1 pasaulis, tik vienas Luca protingas...LOL.
McLarenNr1
| 06/11 15:08 Atsakyti
Jei nezinociau, kad sis ponaitis italas, pagalvociau, kad naujasis rusas nuotraukoje: raudonas svarkiukas, auksinis laikrodukas, pirstai "vejerom", truksta tik 4 kambariu buto Vilniaus centre vertes cepuros, toks brangus kicas. Ir sneka, kaip cia padidinti islaidas, neva mes babkiu turime, o kam ju truksta, tai cia tik ju ir niekieno kito problema. Zinoma, F1 visada buvo elitinis sportas ir as uz naujoves ir pries absurdiskus komandu lyginimus, bet juk turi buti kazkokie ribojimai. Jau pasitrauke toyota, BMW, mersai, tik 1 balso skirtumu per valdybos susirinkimme vykusi balsavima liko F1. Ka tai rodo? o gi ta, kad kastu mazinimas butinas, o sis ponaitis, tarsi is paralelines realybes nukrites, kur ant palmiu $ auga, kastu mazinimas neidomus.
žiūrovas f-1
| 06/11 14:34 Atsakyti
2 lenktynes per savaitgali? Man labai patinka futbolas. Futbolas+F-1=:) Del bandymu sezono metu 100% sutinku.
revas
| 06/11 14:33 Atsakyti
Tuonis - tas straipsnis yra gryna lietuviška verkšlenimo istorija :D visas straipsnis yra ne ką geresnis negu kad motezemolo komentarai... vien ašaros kokie ferrari negeri, kaip jie tik verkt moka, kaip jie vis nori to ar ano :D jomajo... ir beje, tas visas straipsnis yra KAŽKIENO tiesa. kažkieno įsitikinas, kažkieno nuomonė. ten tiesiog komentarais atsakyta į montezemolo komentarus, ir aiškiai rašyta antiferraristo. jei nemoki argumentuot nuomonės, nekišk nosies kur nereik :D
×

TOP naujienos