L. Hamiltonas: juodaodžių balsas buvo išgirstas

L. Hamiltonas: juodaodžių balsas buvo išgirstas
logo 2021 Balandžio 21 d. 15:11, Pirelli

Šiandien pasaulį apskriejo žinia, kad buvęs Mineapolio baltaodis policininkas Derekas Chauvinas (Derekas Šovinas) buvo pripažintas kaltu dėl beginklio afroamerikiečio George'o Floydo (Džordžo Floido) nužudymo.

Incidentas, dėl kurio buvo pradėtas teisinis procesas, įvyko 2020 m. gegužės 25 dieną.
Socialiniuose tinkluose netrukus po incidento buvo išplatintas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kad Mineapolio policijoje 19 metų dirbęs D. Chauvinas daugiau nei devynias minutes keliu spaudė kaklą ant žemės paguldytam ir antrankiais surakintam 46 metų G. Floydui, šiam vis kartojant „negaliu kvėpuoti“. G. Floydo organizmui negaunant oro, sutriko širdies ritmas ir galiausiai jo širdis nustojo plakusi.

Po šio teismo prisiekusiųjų nuosprendžio, viešumoje pasirodė aukštų JAV pareigūnų, tarp jų ir prezidento Džo Baideno komentarai. Pirmasis iš F-1 pasaulio apie sprendimo svarbą ir reikšmę prakalbo ir L. Hamiltonas iki tol drąsiai kalbėjęs apie nelygybės problemas, rodęs solidarumą „Black Lives Matter“ judėjimui ir raginęs imtis pokyčių:

„Teisingumas dėl Džordžo mirties buvo įgyvendintas. Sunku apibūdinti tai, ką šiuo metu jaučiu. Derekas Šovinas buvo pripažintas kaltu. Šis įvykis - pirmas toks, kai baltaodis pripažįstamas kaltu dėl juodaodžio nužudymo Minesotos valstijos istorijoje. Šiandien juodaodžių balsas buvo išgirstas. Teisėsauga įrodė, kad kovodama prieš neteisybę gali imtis veiksmų. Norėdami pokyčių, turime būti vieningi.“

„Tai pirmas žingsnis, vedantis į visuomenę, kurioje visų mūsų teisės lygios. Nuo Džordžo mirties, tiek daug juodaodžių neteko savo gyvybės dėl policininkų kaltės. Turime užtikrinti, kad šiandieninis teismo nuosprendis taptų precedentu, leisiančiu ir ateityje vykdyti teisingumą. Ši kova dar nebaigta, turime padaryti daugiau norėdami sunaikinti diskriminaciją, bet šiandiena - mums gali suteikti vilties ir jėgų judėti pirmyn.“

Lewisas Hamiltonas
Pilotas: Lewisas Hamiltonas 2022 sezono taškai: 240
Komanda: Mercedes Amžius: 37 m.
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas