L. Hamiltono ekologinės kovos (15)

L. Hamiltono ekologinės kovos
logo 2019 Spalio 26 d. 11:50, Daimler AG

Praėjusią savaitę Lewisas Hamiltonas socialiniuose tinkluose paskelbė keletą žinučių, kviečiančių prisidėti kovose dėl ekologijos. Prieš lenktynių savaitgalį Meksikoje Lewisas papasakojo, ką jis daro konkrečiai, norėdamas prisidėti prie žaliosios planetos gelbėjimo.

„Aš dirbau su dokumentiniu filmu ir man buvo graudu matyti kai kuriuos dalykus, apie kuriuos mes nieko nežinome, - pasakojo L. Hamiltonas, atsakydamas į klausimą, kas jį paskatino kreiptis į visuomenę per socialinius tinklus. – Tai įkvėpė mane padaryti daugiau ir kreiptis į žmones, kurie, atrodo, nieko nežino, kas vyksta pasaulyje.

Aš stengiuosi iki metų pabaigos tapti neutralus angliavandeniliams. Biure ir namuose aš niekam neleidžiu pirkti bet kokius plastikinius gaminius. Aš noriu, kad visus daiktus bÅ«tų galima perdirbti – net ir dezodorantus ir dantų šepetėlius. Aš stengiuosi daug ką pakeisti savo aplinkoje.

Daugiau nei prieš metus pardaviau savo lėktuvą. Aš pradėjau mažiau skraidyti, stengiuosi sumažinti skrydžių skaičių per metus ir iš esmės naudotis komerciniais reisais – mano įpročiai pasikeitė. Stengiuosi išvengti kelionių, kurios nėra bÅ«tinos. Pavyzdžiui, kai aš buvau Didžiojoje Britanijoje, kartu su šeima laiką praleidau Bedfordšire, o ne važiavau atostogų. Be to, aš pakeičiau savo dietą, kuri gerokai skiriasi nuo to, ką aš valgydavau anksčiau.

Namuose turiu naują elektrinį „Smart“, aš pardaviau keletą savo mašinų. Kai kurių iš jų aš nenoriu parduoti – jos man patinka ir aš daug dirbau, norėdamas jas nusipirkti. Bet važinėju dabar kur kas mažiau. Ir visos mašinos, kurias aš turiu – „Mercedes“ markės. Man labai pasisekė, jog automobilius aš turiu visame pasaulyje. JAV aš turėjau tris „Mercedes“, bet juos sugrąžinau ir vietoje to gavau elektrinį EQS.

Londone aš turiu ir „Maybach“, bet noriu jį pakeisti. Kieki žinau, jie šių metų pabaigoje žada išleisti hibridinę versiją. Man patinka „Maybach“, tačiau šiuo momentu šis automobilis neatitinka to, dėl ko aš kovoju, todėl man reikia jį pakeisti į dar vieną EQS arba į hibridą. Aš nuolat ką nors keičiu.

Greitai situacija nepasikeis, bet aš palaipsniui viską keičiu ir tuo įkvepiu kitus. Mano draugai mato, ką aš darau ir tampa vis labiau sąmoningi, irgi pradeda veikti.

Aš dirbu komandoje, kuri stengiasi tapti neutrali angliavandeniliams. Pavyzdžiui, valgykloje, kur ir taip daug plastiko, mes naudojame „Just Water“ vandenį, kadangi jis yra išpilstytas į biologiškai suyrančius butelius. Kartu su „Mercedes“ aš dirbu ties ateities ekologiniais projektais. Pavyzdžiui, daugelio gamintojų automobilių salonai yra pagaminti iš natÅ«ralios odos. Aš nematau priežasčių, kodėl mes tam negalėtumėm naudoti dirbtinę odą. Aš darau viską, kad „Mercedes Benz“ imtųsi tokių permainų.

Be to, aš bendradarbiauju su „Tommy Hilfiger“. Beveik 70 proc. daiktų, kuriuos aš sukÅ«riau, yra ekologiškai švarÅ«s. Jų gamybai naudojami arba perdirbti audiniai, arba dirbtinė oda ir zamšas. Tikslas yra tas, kad šis rodiklis bÅ«tų pakeltas iki 100 proc. Anksčiau ar vėliau mes to pasieksime – tikiuosi, per metus arba dvejus.

„Formulėje-1“ mašinos dabar sunaudoja trečdaliu mažiau degalų, bet manau, galima padaryti dar daugiau. Aš myliu lenktynes ir noriu tęsti piloto karjerą. Neturiu jokio susidomėjimo lenktyniauti „Formulėje-E“. Dabar tai neįeina į mano planus“.


Komentarai (15)
Life
| 10/28 01:01 Atsakyti
Visais laikais buvo kovojanciu prie progesa, dabar seni krienai astovauja naftos pramone ir isikibe laikosi dyzeliniu varikliu. :)
LewisIsFasterThanYou
| 10/26 21:06 Atsakyti
Angelocik
10/26 19:58

prirašėt krūvą šlamšto vien dėl to,kad perskaitytų jūsų komentarą vietoj to kažką imtumėte ir padarytumėt ka nors gero mūsų planetai. Gėdos turėtumėt!

O tu ką padarei gero planetai? Butelius šiandien pridavei? Jei ir pridavei tai spėjų labiau dėl 10ct nei dėl to, kad planetai padėtum😁
Angelocik
| 10/26 19:58 Atsakyti
prirašėt krūvą šlamšto vien dėl to,kad perskaitytų jūsų komentarą vietoj to kažką imtumėte ir padarytumėt ka nors gero mūsų planetai. Gėdos turėtumėt!
DominykasLT
| 10/26 19:11 Atsakyti
Stalke
10/26 15:03

Va va, jau matosi iskart lietuviu mentalitetas, bega iskart visi kabinetis, ieskoti kazkokiu neigiamu savybiu, vietoj to, kad pasidziaugtu, kad kazka gero zmogus daro.

Cia ne tik lietuviu mentalitetas. Nekaltink musu nes is sito klouno VISI juokiasi. As esu prisijunges prie keleto F-1 bendruomeniu facebook'e ir is liuses beveik visi juokiasi. Jo "inspirational" postai instagrame ir kitur yra aburdo ir cringe'o virsune. Galu gale tu paziurek ka jis pats pasake - "saugau gamta blah blah blah, bet F-E tai nenoriu dalyvaut" :D
egis01
| 10/26 19:01 Atsakyti
Kiek gamtos sutersia f-1 varzybos? Padangu kalnai, transportas po visa pasauli, kai pinigai jau verciasi per visus galus tai prisigalvoja nesamoniu gelbeti pasauli.
EičJey
| 10/26 18:28 Atsakyti
Dabar lietuviai prie Hamiltono prisikabinės tol, kol jis anglies dioksidą iškvėps kvėpuodamas..
LewisIsFasterThanYou
| 10/26 18:13 Atsakyti
Stalke
10/26 15:03

Va va, jau matosi iskart lietuviu mentalitetas, bega iskart visi kabinetis, ieskoti kazkokiu neigiamu savybiu, vietoj to, kad pasidziaugtu, kad kazka gero zmogus daro.

Ir ka tas snekorius gero daro? Po visu tu pasisakymu apie ekologija, liusyte buvo nufotkine kaip jis su savo ferrari vazinejasi
Naivus Kvailys
| 10/26 18:01 Atsakyti
errnis
10/26 17:32

Lektuvo neparduoda keliauti turbut irgi negerai nes Oro transportas labiausiai tersia juros logistika aplamai blogai Tada online nieko neperkam... Tokie kovotojai labai jau fake talk panasu tai tik biznis $$$ savo burgerines

a9
| 10/26 17:53 Atsakyti
Hamiltonas tampa ekologijos fanatiku? Tie ekologijos fanatikai nesuvokia realybės. Pritariu kovai prieš perteklinį vartotojiškumą, ne mes tikrai dažnai perkame visai mums nebūtinus daiktus. Bet nepritariu kovai prieš sintetines medžiagas ir perėjimą prie natūralių. Realybė yra ta, kad natūralių medžiagų tiesiog neužtektų visiems žmonėms ir jų naudojimas daug kartų brangesnis. Žmonių prisidaugino tiek, kad be sintetikos mes neturėtume ką valgyti (ekologinio maisto neįmanoma pagaminti visai žmonijai), neturėtume kuo rengtis (medvilnė, vilna ir kitos natūralios medžiagos reikalautų papildomų milijonų kvadratinių kilometrų derlingos žemės, kurios nėra) ir t.t. Arba turime vartoti sintetiką, arba atsisakyti šiuolaikinio komforto (nuosavų namų, automobilių, lėktuvų, didžiosios dalies kitos technikos) ir tenkintis panašiomis gyvenimo sąlygomis, kokiomis gyvena vienuoliai.
errnis
| 10/26 17:32 Atsakyti
Lektuvo neparduoda keliauti turbut irgi negerai nes Oro transportas labiausiai tersia juros logistika aplamai blogai Tada online nieko neperkam... Tokie kovotojai labai jau fake talk panasu tai tik biznis $$$ savo burgerines
×

TOP naujienos