L. Norrisas pareikalavo pakeisti taisyklę, kuri atnešė M. Verstappenui sėkmę (34)

L. Norrisas pareikalavo pakeisti taisyklę, kuri atnešė M. Verstappenui sėkmę
logo 2021 Gruodžio 06 d. 18:05, McLaren F1

Pagal „Formulės-1“ taisykles, tais atvejais, kai lenktynės yra stabdomos raudonomis vėliavomis, komandos turi teisę pakeisti padangas savo lenktynininkams. Tai duoda pranašumą tiems pilotams, kurie atsiduria priekyje, jei labai anksti stoja varžybų lyderiai – jie po restarto gauna aukštesnes pozicijas ir jiems jau nereikia važiuoti į boksus keistis padangų.

Pavyzdžiui, Saudo Arabijoje Maxas Verstappenas atsidūrė pirmoje vietoje per restartą, kai Lewisas Hamiltonas ir Valtteri Bottas prieš avarijas stojo keistis padangų ir į trasą sugrįžo paskui olandą. Tuo tarpu pačiam Verstappenui padangas pakeitė raudonų vėliavų fazėje, todėl jam stoti nereikėjo.

Tarp kitų „nelaimėlių“, kurie suspėjo surengti sustojimą prieš raudonas vėliavas, buvo ir „McLaren“ sportininkas Lando Norrisas.

„Atrodo, kad pačia blogiausia taisykle, kurią kažkas sugalvojo, yra teisė keistis padangas galiojant raudonoms vėliavoms, - sakė L. Norrisas po lenktynių Džidoje.- Aš jau pernai kalbėjau apie tai, kai Pierre'as Gasly Monzoje tokiu būdu gavo naujas padangas ir laimėjo lenktynes.

Nesupraskite manęs neteisingai, aš nesiūlau iš jo atimti pergalę. Bet tai yra nepelnytas pranašumas, paprasčiausiai – sėkmė, kuri atitenka sportininkui visiškai atsitiktinai.

Saudo Arabijoje mums tai sugadino visas lenktynes. Pilotas stengiasi iš visų jėgų, o vėliau viską praranda. Tai pikta, nes komanda įdėjo labai daug darbo. Mašina atrodė puikiai ir tik ši kvaila taisyklė mums viską sugadino.

Jei Maxas būtų laimėjęs lenktynes dėl šios taisyklės, tai manau, kad „Mercedes“ sukeltų tikrą vėją. Manau, kad tai yra neteisinga, komandos vis tiek turi rengti sustojimus atnaujinus lenktynes. Raudonos vėliavos negali būti laimėjimo priežastimi“.

McLaren F1 Team
Komanda: McLaren F1 Team 2022 sezono taškai: 275
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: MCL35M
Plačiau
Lando Norrisas
Pilotas: Lando Norrisas 2022 sezono taškai: 160
Komanda: McLaren Amžius: 22 m.
Plačiau

Komentarai (34)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Senelis
IP: 1a67b7f | 12/07 17:18 Atsakyti
Na nesiseka Landui loterijoje...Jei pačiam nukristų toks fartas, tai ar atsisakytų?
TingiuPrisijungti
IP: 081d8e7 | 12/07 12:18 Atsakyti
giedriusx3
12/07 10:01

Tada reiktų uždrausti sustojimus ir SC ir VSC metu, nes irgi sėkmės reikalas ten būna. Hamiltonui nuolat pasisekdavo pastaraisiais metais vis su SC ar VSC padangas pasikeist. Tai jeigu išjungt sėkmės faktorių - tai arba visiškai, arba nelįst prie jo.

Važiuoji pirmas, tavo konkurentas sustoja pasikeist padangas, tu galvoji kitame rate pasikeist. Išvažiuoja SC - visi susispaudžia, bet sustoti negali, o tavo padangos jau nudrožtos. Pasibaigia SC, sustoji, išvažiuoji 20-tas. +10s nuo 19-tos vietos. Nebloga bauda nuo pirmos vietos, ne?
Žilvinas Vanagickas
IP: dbe20cf | 12/07 11:43 Atsakyti
teisingai
12/06 18:09

vaikis teisingai sako

Problema ne tokia paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Sumodeliuojam realistinę situaciją, kai draudimas keisti padangas prieš restartą turėtų neigiamų pasekmių: važiuoji ant ribos, suėdi padangas, bet pasidarai gapą >30 sek., užtenkamą pasikeisti padangas neprarandant pozicijų. Ir tik op, raudona vėliava, padangų keisti negali, restarte stovi su mirusiomis gumomis ir tave padaro kas netingi. Nesąžininga, tiesa? Jei restarto metu kažkaip sugalvotų išleisti su tuo pačiu gapu, koks buvo iškeliant Red Flag, viskas būtų OK, bet restartas atima įgytą pranašumą. Taip kad Norriso pasiūlymas turi kaip privalumų, taip ir trūkumų, ir dar visiškai neaišku kurie didesni.
Žilvinas Vanagickas
IP: dbe20cf | 12/07 11:34 Atsakyti
giedriusx3
12/07 10:01

Tada reiktų uždrausti sustojimus ir SC ir VSC metu, nes irgi sėkmės reikalas ten būna. Hamiltonui nuolat pasisekdavo pastaraisiais metais vis su SC ar VSC padangas pasikeist. Tai jeigu išjungt sėkmės faktorių - tai arba visiškai, arba nelįst prie jo.

O padangoms SC ir VSC metu reikia uždrausti dėvėtis?
giedriusx3
IP: 24e6fb4 | 12/07 10:01 Atsakyti
Tada reiktų uždrausti sustojimus ir SC ir VSC metu, nes irgi sėkmės reikalas ten būna. Hamiltonui nuolat pasisekdavo pastaraisiais metais vis su SC ar VSC padangas pasikeist. Tai jeigu išjungt sėkmės faktorių - tai arba visiškai, arba nelįst prie jo.
Brantera
IP: c8b83de | 12/07 09:49 Atsakyti
Visiškai pritariu Lando. Čia tas pats kas futbole varžybose 0:2 pralaiminėt, tada žiūrovas į aikštę įbėga, sustabdo varžybas 5 min ir tu jau random pirmauji 1:0.
Ndos
IP: c756117 | 12/07 09:49 Atsakyti
Kaip britas taip verksnys.
Gizmo
IP: d959449 | 12/07 08:36 Atsakyti
bitininkas
12/06 21:45

Neatsibodo??? Radot ką lygint, brake test ir tuščią tarpą…

Prie ko čia brake test. Tema apie Lando pasiūlymą (abejonė) keisti taisykles. Tai aš matau dar vieną nelogišką situaciją, kuri buvo lenktynėse ir kuri greitai pasimiršo. Taip ten viskas legalu, bet nelogiška.
as1
IP: 064ee39 | 12/07 08:16 Atsakyti
Iš dalies Lando teisus, bet lygiai taip pat pranašumą prarastų ir Maxas, nes tūrėtų stoti po restarto ir taip atsidurtų rikiuotės pabaigoje. Kas irgi būtų nesąžininga.
mariusis
IP: 7ad5add | 12/07 00:21 Atsakyti
Parašiau, kad sumaišiau foto su video. Gal kažkas buvo foto įmetęs.
https://www.f-1.lt/teisejai-atidejo-sprendima-del-l-hamiltono-bolido-n46467/komentarai/2
Taip kaip ir rėkei, chimičina dar net negavus teisėjų verdikto dėl vienos pusės 0,21 mm kaip pro pradrožtą…. Triochalas pasilaikyk sau, nebent iš zonos rašai su dviem aukštaisiais, tada suprantama.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas