Lenktynių starto ir finišo linijos

2012 Lapkričio 18 d. 22:59

Senokai buvo įdomu, bet galbūt kas nors žino, kodėl daugelyje trasų lenktynių starto ir finišo linijos yra skirtingose vietose?

2012 Lapkričio 18 d. 23:41

Tai jei starto linija būtų kur finišo, starto rikiuotė pasibaigtų už kelių posūkių tik. :D O jei rimtai, tai Q metu linija galioja ta pati kaip ir finišo, tiek pradedant ratą, tiek finišuojant, o tokios kaip starto linijos galima sakyti nelabai ir reikia. :) Svarbu telpa bolidai į starto-finišo tiesiąją. :D

2012 Lapkričio 18 d. 23:44

Matau kad klausimo taip ir nesupratai...

2012 Lapkričio 18 d. 23:51

Tai, o ką čia reikėjo suprasti, kad startavo nuo vienos vietos, o Lewisas finišavo ties ta vieta, kur baigiami ratai būdavo per Q. Nematau čia didelio skirtumo kur startuoti ir kur finišuoti, skirtumas tarp vietų mažesnis nei starto-finišo tiesioji. :)

2012 Lapkričio 19 d. 00:17

Klausimas buvo kodėl taip yra. Kodėl tarkim Australijoj arba Brazilijoj lentynės prasideda ir baigiasi ties ta pačia linija, o daugumoje kitų trasų, starto ir finišo linijos yra skirtingose vietose.

2012 Lapkričio 19 d. 05:14

Itariu klausei, nes po finiso sekancioje linijoje Vetelis lenke Liusa?:)

2012 Lapkričio 19 d. 15:21

Finišo linija visada būna ties podiumu. Starto linija būna prieš pole vietą. Ne visose trasose podiumui numatyta vieta yra ten, kur prieš ją tilptų visa starto rikiuotė, todėl starto linija būna kitoje vietoje.

2012 Lapkričio 19 d. 17:37

Na tai truputį logika reikėtų pasiremti, nes kaip įmanoma būtų išstatyti startinę rikiuotę, prieš finišo linija? Kalbu konkrečiai apie Ostino trasą. Na ir galiausiai, koks skirtumas kaip yra, juk dėl kelių šimtų metrų, manau niekas nepasikeistų. Beje eLVIZz pasakė teisingai, kas susiję su podiumo vieta.

2012 Lapkričio 19 d. 19:03

Logika tu logika, bent šito žodžio reikšmę žinai, ar rašai tik tam, kad rašytum? Ačiū eLVIZz už atsakymą ;-)

2012 Lapkričio 19 d. 21:59

Deja žinau ir visiškai vietoje jį pritaikiau, nes matau kaip kas pas tave sunkiai yra suvokiama ir paaiškinama. Jei nesupranti apie ką kalbėjau, tai čia tavo problemos. Matai kurti tokias temas, su vienu klausimu, manau užtenka turėti tik šiek tiek proto, tad galbūt nieko nuostabaus, kad tau paprasti dalykai nesuvokiami. :) Kartais kyla daugybę klausimų, tad pradėkim kurti visi atskiras temas ir taip papuoškime, ir taip apgailėtiną forumą. :)

2012 Lapkričio 19 d. 23:28

Tu man atsakymo nepateikei, o tik savo nesamoningus išvedžiojimus, kurių aš neprašiau. Kadangi tamsta su logika dar nesusidraugavęs, specialiai dėl taves performuluosiu klausimą: "Kodėl finišo linija yra ne ta linija, nuo kurios startuoja pirmas bolidas". Taigi atsakymas yra tik vienas: "Todėl kad finišo linija visada yra ties podiumo vieta".

2012 Lapkričio 20 d. 09:24

LewisNr1 pats sau priestarauja. Klausia kaip galima sustatyt pries finišo linija nors kitur ta linija tapati...

2012 Lapkričio 20 d. 09:26

Dar yra klausimas ar butent finiso linija yra ten kur podiumas, ar podiumas ten kur finiso linija :) Siaip tiesiog suabejojau ar butent del podiumo finiso linija kartais nesutampa su starto. As greiciau izvelgciau komunikaciju liniju isdestymo galimybes. Laikams fiksuoti trasoje montuojama laiko fiksavimo sistema kuri turi but sujungta su "Race control" ir kartais gal tiesiog nepatogu ja irengt kur starto linija. Cia as tik spelioju, neradau nete info konkrecios. Bet sektoriu vietos irgi labai idomiai isidesto, kartais pvz kaip Fuji pirmas sektorius ziauriai trumpas o antras ilgas. Manau tai lemia trasos konfiguracija ir technines galimybes nutiest rysio kabelius (bent seniau tai tikrai jokiu bevieliu nenaudojo, kaip dabar nezinau) Todel keliu hipoteze kad ir inzinieriniai sprendimai, kaip race control pozicija, boksu issidestymas, ir t.t lemia finiso linijos vieta. Cia tik spejimas.

2012 Lapkričio 20 d. 11:20

toks klausimas kila taj kaip jie tada rato laika matuojaj jei linijos skirtinguose vietose? Nuo starto iki starto? O taj pabaigoj paskutini rata? Nuo starto iki finiso linijos? Tada automatiskai paskutinis ratas gaunasi trumpesnis? Arba pradžioj pirmo rato nefiksuoja laiko, o poto nuo finiso iki finiso linijos?

2012 Lapkričio 20 d. 11:28

Laikas visada fiksuojamas ant finišo linijos - tiek rato pradžia, tiek pabaiga. Starto linija išvis reikalinga tik starto procedūrai, o pirmo rato laikas, greičiausiai, pradedamas skaičiuot užgesus šviesoms.

2012 Lapkričio 20 d. 18:50

MCL-_-fanas >> Aš juk kalbėjau apie Ostino trasą. :D Įsiskaityk kas rašoma, tada savo nesąmones rašinėk. Beje, kas dėl paskutinio tavo klausimo, tai iškart pasimato su kokiais "nebrendilom" esam priversti čia bendrauti. Na ir galiausiai wildy pasakė viską ką ir aš turėjau galvoje, kad starto linija yra skirta tam, kad išstatyti startinę rikiuotę, o viskam kitam veikia tik finišo linija, bet kadangi susiduri su ne visai protingais žmonėmis, tai ką čia pakeisi. :) Vien ką reiškia temos kurimas konkrečiam klausimui. :) Išmokit žmonės naudotis tokiais dalykais kaip "forumai". ;)

2012 Lapkričio 20 d. 20:07

Lewis> pats protingom mintim, švelniai tariant, nežibi..

2012 Lapkričio 20 d. 22:41

wildy >> Neneigsiu, nesu tas kuris viską žino apie f1, bet man to ir nereikia, kiek žinau man pakanka, kadangi ir be šio sporto turiu krūvas užsiėmimų. Tačiau proto man užtenka, kad kiekvienam kilusiam klausimui, nekurčiau temų, įdomu kaip atrodytų apatinė portalo dalis, jei visi pultumėme tai daryti, tai yra, kilus klausimui kurtumėme temas. Aišku kadangi visiems atsiprašant "pohui" ant šito portalo ir kadangi čia dominuoja tokie kaip "žiurovo" ir dar kelių narių komentarai, kadangi pagrindinės diskusijos dažniausiai čia vyksta ne apie f1, o apie fanus, kas ką palaiko, kas ką labiau "iškeiks", tai galbūt nieko nuostabaus, kad niekas negerbia ir nemoka normaliai elgtis su forumu ir apskritai portalu. That's all. :)

2012 Lapkričio 20 d. 22:51

oho koks protinguolis.

TOP naujienos