L'Equipe: trys komandos, kurios pažeidė finansinius limitus

L'Equipe: trys komandos, kurios pažeidė finansinius limitus
logo 2023 Liepos 25 d. 13:51, Daimler AG

Nauji gandai apie tai, kad kai kurios komandos pažeidė finansinius apribojimus 2022 metais, įgauna naują pagreitį.

Prieš pat Didžiosios Britanijos GP etapą Europos spaudoje pradėjo sklisti publikacijos, kad FIA užbaigė komandų biudžetų auditą už 2022 metus ir aptiko, kad trys komandos viršijo nustatytus finansiniu limitus.

Pažymėtina, kad federacija staigiai ir griežtai sureagavo į šiuos straipsnius, pavadindama juo „neturinčiais pagrindo“ ir patikino, kad finansinė analizė dar nėra užbaigta ir apie jos rezultatus bus pranešta tada, kai patikrinimai bus užbaigti.

Tačiau puikiai žinoma, jog nebūna dūmų be ugnies – žurnalistams pavyko aptikti naujų smulkmenų. Pagrindinis Prancūzijos sporto laikraštis „L'Equipe“ pranešė, kad finansinį reglamentą pernai pažeidė trys komandos - „Red Bull“, „Mercedes“ ir „Aston Martin“.

Detalesnių faktų kol kas nepateikiama, žinoma tik tai, kad didžiausių pretenzijų sulaukė Lawrence'o Strollo komanda. Gali būti, kad būtent dėl to „Aston Martin“ komanda ne taip aktyviai modernizuoja bolidą šiame sezone, kad šiais metais vėl neperžengtų biudžeto ribojimo lubų.

Pretenzijos „Red Bull“ komandai, pagal prancūzų leidinį, daugiausiai susijusios su daktaro Helmuto Marko atlyginimu. Yra žinoma, kad formaliai Marko yra laikomas viso „Red Bull“ koncerno konsultantu ir algą gauna ne tik už darbą „Formulėje-1“. Atrodo, kad auditoriams dėl tokios situacijos iškilo daug klausimų.

Pagal 2021 metų rezultatus, finansiniai pažeidimai taip pat buvo užfiksuoti pas tris komandas. Bet faktiškai pinigus pereikvojo tik „Red Bull“, o „Aston Martin“ ir „Williams“ neteisingai užpildė arba pateikė ne laiku visus būtinus dokumentus.

Neseniai „Formulės-1“ prezidentas Stefano Domenicali paragino griežčiau bausti finansinio reglamento pažeidėjus, kartu su piniginėmis baudomis skirti ir sportines baudas.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Andrius/Loreta 0
2. molinis_e 0
3. Aušrius Kučinskas 0
4. tukas21 0
5. monkeyking 0