LTG ir Vilniaus savivaldybė kartu vystyti miesto traukinių koncepciją (1)

LTG ir Vilniaus savivaldybė kartu vystyti miesto traukinių koncepciją
logo Vasario 11 d. 16:58, „LTG Link“ nuotr.

LTG grupės generalinis direktorius Egidijus Lazauskas ir Vilniaus meras Valdas Benkunskas pasirašė susitarimą, kuriuo siekiama plėtoti integralią miesto judumo sistemą.

Apskaičiuota, kad šiuo metu Vilniuje vienam gyventojui tenka 4,5 tonos į orą išmetamo anglies dioksido (CO2). Žaliojo miesto plane įtvirtintas siekis, kad iki 2030 m. šis kiekis sumažėtų iki 0,9 tonos vienam gyventojui. Didžiąją dalį – 38 proc. – šiltnamio efektą sukeliančių dujų Vilniuje generuoja transportas, rodo 2021 m. VšĮ „Neutralus klimatui Vilnius“ duomenys.

Memorandumu sutarta bendradarbiauti ir koordinuoti planus bei jų įgyvendinimą maršrutų ir infrastruktūros plėtros, bendros sistemos diegimo, investicijų planavimo ir komunikacijos srityse.

Vienas pagrindinių susitarimo tikslų – plėtoti miesto susisiekimo maršrutus įveiklinant esamą geležinkelių infrastruktūrą ir prie jos pritaikant techninius miesto susisiekimo sprendinius. Taip pat sutarta suderinti bei optimizuoti geležinkelių ir Vilniaus miesto viešojo transporto maršrutus ir tvarkaraščius, kad keleiviai galėtų sklandžiai persėsti iš vieno transporto į kitą.

Planuojama sukurti integruotą kelionių planavimo ir bilietų pardavimo sistemą – keliauti tiek viešuoju transportu, tiek traukiniais būtų galima su vienu bilietu. Tokiu būdu kelionės taptų paprastesnės, patogesnės ir patrauklesnės.

LTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ 2023 m. gruodį jau žengė pirmuosius žingsnius bendros sistemos link: kartu su JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“) keleiviams pristatė galimybę renkantis traukinio bilietą, kai maršruto pradinė ar galutinė stotelė yra Vilniaus geležinkelio stotis, papildomai įsigyti ir sostinės viešojo transporto bilietą.

Šalys taip pat sutarė, kad siekiant ilgalaikio bendros geležinkelių ir miesto viešojo susisiekimo sistemos augimo ir paslaugų kokybės, svarbus tvarus finansavimas ir tinkamas investicijų planavimas.

Pasirašę memorandumą LTG grupės vadovas ir Vilniaus meras teigė, kad jau netolimoje ateityje ketinama pradėti rengti konkrečius plėtros ir jos įgyvendinimo planus.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
a9
IP: 7cca019 | 02/12 03:02 Atsakyti
Iki 2030 m. Vilniuje nebus deginamas iškastinis kuras ir išmetamas CO2, iki 2031 m. Vilniuje neliks autobusų, troleibusų ir nuosavų mašinų ir visi važinės traukiniais, o iki 2032 m. Vilniuje iš vis neliks sausumos transporto ir visi skraidys nuosavais sraigtasparniais. Šaunu. Taip ir toliau rašykite pasakas liaudžiai. Tik klausimas, kodėl tos pasakos talpinamos f-1.lt svetainėje?
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas