M. Brundle‘as: „Ferrari“ turėjo būti greitesnė už „Alfa Romeo“

logo 2020 Rugsėjo 01 d. 20:38, Ferrari

Buvęs F-1 pilotas, dabar komentatorius, Martinas Brundle‘as, kaip ir daugelis kitų sporto pasaulio atstovų liko nustebintas itin prastu „Ferrari“ komandos pasirodymu Belgijos GP metu.

Prieš metus Spa trasoje italų ekipos sportininkai iškovojo pirmas dvi startines vietas, o lenktynėse Charlesas Leclercas nugalėjo.

Šiemet „Ferrari“ pilotai kvalifikacijoje liko už pirmojo dešimtuko ribos, o lenktynėse finišavo vos 13-oje ir 14-oje pozicijose. Juos abu aplenkė ir aukštesnėje pozicijoje finišavo Kimi Raikkonenas su „Alfa Romeo“ bolidu, kuriame sumontuotas „Ferrari“ variklis.

„Viso lenktynėse finišavo 17 sportininkų. Stipriausias „Ferrari“ pilotas nuo nugalėtojo atsiliko 73 sekundėmis. Jei ne Carloso problemos prieš startą, Sebastianas būtų finišavęs ne tryliktas, o keturioliktas. Ir toks buvo „Ferrari“ tempas viso savaitgalio metu. Kalbame apie komandą, kuri prieš metus toje pačioje trasoje iškovojo „pole“ poziciją ir pergalę“, - prastu „Ferrari“ pasirodymu stebėjosi M. Brundle‘as.

„Kad ir ką jie darė prieš metus su savo varikliu ir nustojo tai daryti, bet po naujų techninių direktyvų jų tempas stipriai krito. Tačiau tai nepaaiškina kaip Kimi Raikkonenas, kurio bolide yra toks pat variklis ir kurio komandos biudžetas yra daug mažesnis, sugebėjo aplenkti ir finišuoti aukštesnėje pozicijoje nei Sebastianas Vettelis.“

„Atrodė taip, lyg „Ferrari“ už blogą elgesį buvo nustumta į rikiuotės galą. Bet net ir tokiu atveju jie turėjo būti greitesni už „Alfa Romeo“. Leclercas šiemet dažniausiai pranoksta savo komandos draugą, bet tik ne praėjusį sekmadienį. Buvo tiesiog skausminga žiūrėti. Kitos dvi lenktynės vyks Monzoje ir Mugelle. Panašu, kad ir ten matysime „Ferrari“ komandos kančias.“

„F-1 turi pakankamai pinigų. Tad belieka tikėtis, kad įsigaliojus biudžeto luboms ir naujoms taisyklėms, čempionate turėsime 20 bolidų, kuriuos skirs mažiau nei sekundė. Dėl geresnės sporto ateities skirtumai turi sumažėti.“