M. Masi: Spa trasa yra saugi „Formulės-1“ lenktynėms

M. Masi: Spa trasa yra saugi „Formulės-1“ lenktynėms
logo 2021 Rugpjūčio 04 d. 21:07, Sauber

FIA F-1 lenktynių direktorius bei saugumo delegatas Michaelas Masi yra įsitikinęs, kad Belgijoje esanti „Spa-Francorchamps“ trasa yra saugi „Formulės-1“ lenktynėms, nepaisant joje įvykusių itin skaudžių avarijų per pastaruosius kelerius metus.

Praėjusį savaitgalį minėtoje trasoje vykusių GT 24 val. trukmės lenktynėse „Raidillon“ posūkyje nepavyko išvengti avarijos, kurioje sudalyvavo keli sportininkai. Kai kurie iš jų atsidūrė ligoninėje. Labiausiai nukentėjo „Williams“ atsarginis pilotas Jackas Aitkenas - jam lūžo raktikaulis ir stuburo slankstelis. Vėliau jis buvo išleistas iš ligoninės ir jam buvo leista grįžti į Jungtinę Karalystę tęsti gydymą.

Toje pačioje vietoje 2019 metais per F-2 čempionato lenktynes taip pat įvyko avarija. Jos metu buvo sunkiai sužeistas Juanas Manuelis Correa, o Anthoine’as Hubertas mirė nuo patirtų traumų.

Praėjusį savaitgalį Spa trasoje lenktyniavęs „Alfa Romeo“ atsarginis pilotas Callumas Ilottas teigė, kad pokyčiai Belgijos trasoje yra neišvengiami.

„Svarbiausia, kad visi išlipo iš savo automobilių. Davide‘as Rigonas ir Jackas Aitkenas bus patikrinti ligoninėje ir tikiuosi, kad viskas bus gerai“, - socialiniame tinkle rašė C. Ilottas.

„Taip pat norėčiau pasakyti, kad šiam posūkiui reikia pokyčių, ir esu labai nustebęs, kad iki šiol nieko nebuvo padaryta. Jau gana.“

Praėjusiais metais buvo paskelbta, kad Spa trasos atnaujinimo darbams bus skirta 80 milijonų eurų. Tiesa, didžioji dalis darbų bus atlikti siekiant patenkinti Tarptautinės motociklų federacijos (FIM) reikalavimus.

Tuo tarpu M. Masi teigia, kad Spa trasa atitinka aukščiausius FIA reikalavimus, todėl yra saugi F-1 lenktynėms.

„Spa trasoje buvo atlikta tam tikrų darbų įvairiose srityse. Trasa vis dar turi aukščiausia FIA įvertinimą, kuris yra būtinas norint rengti F-1 lenktynes“, - kalbėjo M. Masi.

„Kasmet atliekami keli pakeitimai ir patobulinimai. Manau, kad FIA požiūriu ji yra saugi. Niekas iš mūsų nenori matyti didelių incidentų. Mačiau keletą žiniasklaidos pranešimų. Svarbiausia, kad avarijoje sudalyvavusiems sportininkams viskas bus gerai. Jų laukia reabilitacijos procesas, bet viskas bus gerai.“

„Spa-Francorshamps", Spa
Trasa: „Spa-Francorshamps", Spa (Belgijos GP)
Ilgis: 7,004 km Ratų skaičius: 44
Plačiau


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983