M. Verstappenas gali pagerinti du senus M. Schumacherio rekordus

M. Verstappenas gali pagerinti du senus M. Schumacherio rekordus
logo 2023 Liepos 17 d. 13:48, Pixabay

Maxas Verstappenas užtikrintai pirmauja „Formulės-1“ pasaulio čempionate ir neliko jokių abejonių, kad „Red Bull“ sportininkas trečią kartą iškovos pasaulio čempiono titulą. Kartu Maxas gali pagerinti kelis senus Michaelio Schumacherio rekordus, kurie laikosi jau beveik 20 metų. Apie tai primena Šveicarijos laikraštis „Bild“.

Apie šiuos rekordus labai retai kada užsiimama ir neatmestina, kad Verstappenas neteikia jokios reikšmės šiems statistikos rodikliams, tačiau neseniai laimėjęs Didžiosios Britanijos GP etapą, Maxas 11-tą kartą paeiliui užlipo ant podiumo. Anksčiau tiek pat podiumų paeiliui turėjo Sebastianas Vettelis, tačiau yra trys lenktynininkai, kurie turi daugiau podiumų paeiliui.

Tai Fernando Alonso – 15, Lewisas Hamiltonas – 16, o nuo 2002 metų rekordas priklauso Michaeliui Schumacheriui: spalio 13 d. vokietis, lenktyniaudamas „Ferrari“, laimėjo Japonijos GP etapą Suzukoje ir tai buvo 19-tas jo finišas ant podiumo paeiliui.

Šis rekordas iki šiol nėra pagerintas, bet yra gana didelė tikimybė, kad šiais metais gali bÅ«ti pagerintas, jei turėsime galvoje tai, kaip klostosi šių metų čempionatas.

Paskutinis kartas, kai Verstappenui nepavyko iškovoti prizinės vietos, buvo praėjusių metų Brazilijos GP, kur Maxas finišavo 6-tas.

Schumacherio atveju rekordinė podiumų serija tęsėsi nuo 2001 m. JAV GP etapo iki kito sezono finalinio etapo, bet 20-tą kartą Michaeliui finišuoti ant podiumo nepavyko: 2003 m. kovą Australijoje jis buvo 4-tas.

Tada lenktynes Melburne laimėjo Davidas Coulthardas su „McLaren“, antras buvo Juanas Pablo Montoya su „Williams“, trečias finišavo Kimis Raikkonenas, 23 metų škoto komandos partneris. Suomis finišo liniją kirto tik 0,29 sek, greičiau už Schumacherį.

Tada šių sportininkų kova tęsėsi iki pat 2003 m. pabaigos, Raikkonenas tapo vicečempionu, Michaeliui nusileidęs tik du taškus.

Bet yra ir dar vienas rekordas, kuris priklauso vokiečių lenktynininkui ir jį Verstappenas gali pagerinti jau Vengrijoje. Nuo 2000 metų Italijos iki 2001 metų Malaizijos GP Schumacheris šešis kartus paeiliui laimėjo lenktynes, startavęs iš „pole“ pozicijos. Jei Maxui Vengrijoje pavyks tai pakartoti, kai jis nuo Monako GP laimėjo visas kvalifikacijas ir lenktynes - tai bus šeštas toks rezultatas.

Prieš metus bÅ«tent Verstappenas laimėjo Vengrijos GP etapą, tačiau kvalifikacijoje greičiausias buvo George'as Russellas su „Mercedes“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794