M. Verstappenas ir S. Vettelis: teisėjams nereikėjo skirti baudos taškų L. Hamiltonui (7)

M. Verstappenas ir S. Vettelis: teisėjams nereikėjo skirti baudos taškų L. Hamiltonui
logo 2020 Rugsėjo 28 d. 20:53, Daimler AG

Po Rusijos GP metu Lewisui Hamiltonui skirtų bausmių ir dviejų papildomų baudos taškų, apie baudos taškų sistemą savo nuomonę išsakė „Red Bull“ bei „Ferrari“ pilotai Maxas Verstappenas ir Sebastianas Vettelis.

Už tai, jog prieš lenktynes L. Hamiltonas netinkamoje vietoje atliko starto simuliaciją, lenktynių metu jam buvo skirtos dvi 5 sek. baudos. O po varžybų dar ir du baudos taškai. Tad pilotas jau buvo surinkęs viso 10 baudos taškų, o gavęs dar du, būtų diskvalifikuotas vienerioms lenktynėms.

Tiesa, po lenktynių teisėjai priėmė sprendimą anuliuoti du baudos taškus ir už nusižengimus skirti piniginę baudą L. Hamiltono atstovaujamai „Mercedes“ ekipai.

M. Verstappenas mano, kad teisėjai neturėjo skirti baudos L. Hamiltonui už komandos padarytas klaidas.

„Jei sukeli avariją, tai jau visai kita istorija. Bet bauda, kurią Lewisas gavo lenktynių metu ir taip buvo skausminga. Nežinau kiek baudos taškų už tai skiriama. Du? Griežtoka. Jis ir taip yra surinkęs 10 baudos taškų. Sutinku, jis sustojo netinkamoje vietoje. Bet skirti baudos taškus už tai? Nemanau, kad tai teisinga“, - po lenktynių sakė M. Verstappenas.

„Jam ir taip buvo skirta bauda, kurią jis atliko lenktynių metu. Tad nemanau, kad dar reikia už tai skirti baudos taškų. Manau, kad mes apie tai pasikalbėsime kito instruktažo metu.“

M. Verstappeno nuomonei antrino ir „Ferrari“ atstovas Sebastianas Vettelis.

„Jei vairuoji pavojingai trasoje ir elgiesi ne pagal taisykles, tada suprantu, jog už tai skiriami baudos taškai. Bet jeigu viršiji greitį techninio aptarnavimo zonoje ar padarai kitokį menką nusižengimą, galbūt nereiktų už tai skirti baudos taškų“, - kalbėjo S. Vettelis.

Tuo tarpu „Ferrari“ vadovas Mattia Binotto mano, kad sportininkus reikia kartais bausti ir už menkus nusižengimus.

„Kartais bauda atrodo per daug griežta, ypač tada, kai ji yra skiriama būtent tau. Bet žvelgiant iš kitos pusės, jei esi nepakankamai griežtas, suteiki galimybę žmonėms ateityje dar kartą pažeisti taisykles“, - teigė italas.

„Manau, kad priimti sprendimą nėra lengva. Bet FIA, šiuo atveju, puikiai atlieka savo darbą. Tad esu patenkintas.“


Komentarai (7)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas