M. Verstappenas: metų pradžioje negalvojau, kad metai bus tokie sėkmingi

logo 2022 Lapkričio 27 d. 14:19, Ferrari nuotr.

2022 metų „Formulės-1“ pasaulio čempionatas, kai Maxas Verstappenas iškovojo antrąjį pasaulio čempiono titulą, o „Red Bull“ komanda iškovojo Konstruktorių taurę, įeis į F-1 istoriją kaip idealus rezultatas austrų energetinių gėrimų kompanijos komandai.

Anksčiau šiai kategorija buvo priskiriamas 1988 m. sezonas, kai „McLaren“ komanda iškovojo 15 pergalių per 16 to sezono etapų, t. y. laimėjo 93 proc. lenktynių. „Red Bull“ atveju etapų ir pergalių skaičius procentine išraiška buvo kiek mažesnis, tačiau Milton Keyneso komandos pasiekimas nėra nė kiek mažesnis, nes prie 17-kos Maxo Verstappeno ir Sergio Perezo pergalių dar reikia pridėti su sprintus, kuriuose nugalėjo olandas.

Maxas Verstappenas: „Nesitikėjau, kad sezonas bus toks sėkmingas, ypač sezono pradžioje man taip neatrodė. Visa „Red Bull“ komanda išties yra laiminga. Suprantu, kad sezonai, per kuriuos laimima po 15 etapų, atsitinka ne taip dažnai, nes iki šių metų aš viso turėjau tik 20 pergalių. O dabar per vienerius metus laimėjau 15 etapų ir tai yra neįtikėtina.

Kai nugalėjau Prancūzijoje (lenktynes, kuriose pirmavo Charlesas Leclercas, bet suklydo, išlėkė iš trasos ir sudaužė mašiną), supratau: „Dabar titulas bus mano. Jei nebus kažkokio kracho, tai viskas užsibaigs taip, kaip reikia“. Tuo metu mes jau pirmavome čempionate su dideliu pranašumu ir pagalvojau, kad mes jo neišbarstysime. Iš tikrųjų, po Prancūzijos mūsų reikalai tik gerėjo“.

Nuo šiol Verstappenas priklauso elitiniam dukart pasaulio čempionu klubui, kur tapo septintu sportininku su dviem čempiono titulais, kurie lenktyniavo skirtingose epochose. Be Maxo, į šį klubą įeina Alberto Ascari, Jiimas Clarkas, Graeme'as Hillas, Emersonas Fittipaldi, Mika Hakkinenas ir Fernando Alonso.

„Niekas negalėjo pagalvoti, kad viskas taip puikiai užsibaigs. Pradėdamas lenktyniauti, aš apie tai net nesusimąsčiau. Dabar manau, kad ties tuo tikrai nesustosiu“, - pridūrė Maxas.