M. Webberis: savaitgalio sutrumpinimas iki dviejų dienų – gera idėja (3)

M. Webberis: savaitgalio sutrumpinimas iki dviejų dienų – gera idėja
logo 2020 Balandžio 03 d. 11:22, Racing Point

Buvęs „Formulės-1“ pilotas Markas Webberis yra įsitikinęs, kad vargu ar F-1 pasaulio čempionatas prasidės artimiausiais mėnesiais, kad ir kaip organizatoriai norėtų kuo greičiau pradėti lenktynes. Mat globalios epidemiologinės situacijos vystymasis gali to neleisti...

„Prieš sezono pradžią mes buvome nusiteikę daugiau ar mažiau optimistiškai, mat tuo metu Australijoje nebuvo užregistruota nė vieno užsikrėtimo koronavirusu atvejo, - svarstė buvęs F-1 lenktynininkas, kurio sąskaitoje – devynios pergalės GP etapuose. – Prieš etapą aš nutariau leistis į kelionę motociklu per visą šalį, važiavau į Melburną, į lenktynes, bet padėtis darėsi vis neramesnė.

Ir kai išaušo pirmoji lenktynių savaitgalio diena, tapo aišku, kad varžybos įvykti negali. Situacija buvo ypatingo pobūdžio, sportininkai sugrįžo namo, o aš net negaliu įsivaizduoti, kiek tonų krovinių reikėjo sugrąžinti atgal į Europą. Aišku, kad situacija buvo visiškai beprecedentinė.

Visa tai kelia didelį galvos skausmą, mat „Formulė-1“ yra unikalus ir labai dinamiškas verslas. Tai globalus čempionatas ir viską čia reikia planuoti iš anksto. Viena iš problemų yra ta, jog būtina iš vienos vietos į kitą persiuntinėti dideles apimtis krovinių, todėl logistine prasme tai yra pati sudėtingiausia sporto šaka“.

Šiuo metu yra laikoma, jog yra atšaukti ar perkelti 8 pirmi 2020 m. čempionato etapai ir nors birželio mėnesio Kanados GP etapas dar išlieka tvarkaraštyje, pasaulinės situacijos neapibrėžtumas, M. Webberio nuomone, nepalieka vilčių, jog lenktynės atsinaujins gana greitai.

„Manau, kad tai yra per daug optimistinis scenarijus, turint galvoje tai, kad olimpiada Tokijuje, suplanuota liepos mėnesį, yra atšaukta, - sakė australų pilotas. – „Formulėje-1“ dabar yra svarstoma, kaip suglaudinti lenktynių programas iki dviejų dienų. Manau, kad tai yra puiki idėja, kurios realizacija padėtų susiklosčiusioje situacijoje. Be tokiu atveju bus įdomu pažiūrėti, kaip galiausiai viskas susiklostys“.


Komentarai (3)
deivec
| 04/03 19:24 Atsakyti
vaziuos daug lenktyniu. tik bus taip. robomobiliai trasoje...tie kur be vairuotojo...pats metas dabar jiems :)
Black_Death
| 04/03 16:23 Atsakyti
tribeca
04/03 13:24

As uz dvieju dienu formata, pirma diena lenktynes trasa i viena puse, antra diena enktynes i priesinga puse, o starto vietas traukia burtais, ot linksmi butu startai.

Mintis įdomi ir gera. Gaila, kad tai tik iš utopinės srities...ir kad nenuskęstų f1 laivas, kažko tokio panašaus ir reikia, kad vyktų lenktynės, o ne paradas. Gaila, bet "sirgaliai" nenori lenktynių, jiems tik reikia, kad laimėtų jų favoritai.
tribeca
| 04/03 13:24 Atsakyti
As uz dvieju dienu formata, pirma diena lenktynes trasa i viena puse, antra diena enktynes i priesinga puse, o starto vietas traukia burtais, ot linksmi butu startai.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas