Malaizijos GP: įdomioji statistika

logo 2017 Spalio 03 d. 05:55, Pirelli/LAT Images

Keletas įdomių statistinių faktų po pasibaigusių lenktynių Malaizijoje.

Laimėjęs kvalifikaciją Sepange Lewisas Hamiltonas tapo pirmuoju pilotu „Formulės-1“ istorijoje, iškovojusiu 70 „pole“ pozicijų per karjerą. Britui tam prireikė 203 lenktynių – jis pirmavo kvalifikacijos protokoluose 34 proc. nuvažiuotų etapų.

Hamiltonas – antras pilotas istorijoje, kuriam pavyko Sepange iškovoti 4 „pole“ pozicijas paeiliui. Pirmuoju buvo Michaelis Schumacheris, laimėjęs kvalifikaciją nuo 1999 iki 2002 metų.

Trasa Sepange – trečia po Melburno ir Monzos, kuriose Hamiltonas laimėjo visas kvalifikacijas po „Formulės-1“ perėjimo prie hibridinių jėgainių.

Kvalifikavęsis antras, Kimis Raikkonenas 39-tą kartą karjeroje gavo teisę startuoti iš pirmos eilės, pakartojęs savo žemiečio Mikos Hakkineno pasiekimą.

Kvalifikacijoje užėmęs 7 vietą, Stofelis Vandoorne pasiekė pačio geriausio rezultato karjeroje.

Pirmą kartą per trejus metus abu „McLaren“ pilotai sugebėjo kvalifikuotis pirmajame dešimtuke antras lenktynes paeiliui.

Pergalė Malaizijoje tapo antrąją Maxo Verstappeno karjeroje – praėjo lygiai 30 etapų nuo jo pirmosios pergalės 2016 metų Ispanijoje. Tai buvo 54-toji „Red Bull“ komandos pergalė, 47 iš jų buvo laimėtos su V8 motorais ir tik 7 – su hibridiniais jėgos agregatais.

2016 m. Ispanijoje Verstappenas tapo pačiu jauniausiu nugalėtoju „Formulės-1“ istorijoje, o 2017 m. Malaizijoje – pačiu jauniausiu dukart nugalėtoju. Būdamas 20 metų ir 1 dienos amžiaus, Maxas vis dar jaunesnis už ankstesnį patį jauniausią GP nugalėtoją Sebastianą Vettelį, kuris pirmąją pergalę iškovojo būdamas 21 metų, 2 mėnesių ir 11 dienų amžiaus.

Verstappenas tapo penktuoju GP laimėtoju šiais metais ir 11 nugalėtoju lenktynėse Sepange.

Sepangas – pirmoji trasa, kurioje „Red Bull“ yra iškovojusi 5 pergales.

Po Malaizijos GP etapo „Red Bull“ ir „Ferrari“ turi vienodą skaičių pergalių hibridinių variklių eroje – po septynias.

Finišavęs antras, Lewisas Hamiltonas 114 kartą užlipo ant podiumo, pirmą kartą karjeroje iškovojęs taškus 20-tyje lenktynių paeiliui. Ši rezultatyvi serija – penktoji pagal ilgį istorijoje. Pati ilgiausia serija – 27 rezultatyvios lenktynės (Bahreinas’12 – Vengrija’13) priklauso Kimiui Raikkonenui.

Hamiltonas tapo pirmuoju sportininku, šešis kartus užlipusiu ant podiumo Malaizijoje. Pakilęs ant podiumo 10 kartą šiame sezone, Hamiltonas susilygino pagal šį skaičių su sezono lyderiais Vetteliu ir Bottu.

Pirmą kartą hibridinės turboeros metais „Mercedes“ trejus metus paeiliui nepavyko laimėti vieno etapo.

Finišavęs trečias, Danielis Ricciardo 26 kartą karjeroje užlipo ant podiumo. Pirmą kartą po pernai metų Malaizijos GP etapo abu „Red Bull“ pilotai buvo pakilę ant podiumo.

Startavęs 20-tas, Sebastianas Vettelis finišavo 4 vietoje, užfiksavęs naują trasos rekordą Sepange. Iki vokiečio atkovotų pozicijų rekordas Malaizijoje priklausė Fernandui Alonso, kuris pernai finišavo 7-tas, startavęs iš 22 pozicijos.

Valtteri Bottas finišavo penktas trijose paskutinėse Malaizijos lenktynėse.

Vettelis nusileidžia Hamiltonui 34 taškais kovoje dėl pasaulio čempiono titulo ir ši pergalė yra pačių pilotų rankose. Jei Vettelis laimės visas likusias lenktynes, jis taps pasaulio čempionu nepriklausomai nuo to, kokį rezultatą parodys Hamiltonas.

Pirmą kartą nuo 2005 metų JAV GP etapo Raikkonenas negalėjo startuoti lenktynėse, kuriose jis gerai pasirodė per kvalifikaciją. Tuomet tai buvo skandalingas etapas Amerikoje, kuriame visi „Michelin“ klientai atsisakė lenktyniauti.

Pirmą kartą karjeroje Raikkonenas nenuvažiavo nė vieno rato dvejose lenktynėse paeiliui.

Finišavę 6 ir 10 vietose, „Force India“ pilotai 12 kartą šiame sezone uždirbo taškus dviem mašinomis. Estabanas Oconas pratęsė rezultatyvią seriją, finišavęs 24 lenktynėse nuo karjeros pradžios. Prancūzas jau pateko į dešimtuką pagal lenktynių paeiliui skaičių, kuriose jis buvo klasifikuotas. Rekordas priklauso Nickui Heidfeldui – 33 etapai – nuo Kinijos’07 iki Italijos’09.

Finišavę 8 ir 9 vietose, „Williams“ lenktynininkai trečią kartą sezone uždirbo taškus dviem mašinomis.

Pierre Gasly tapo devintuoju lenktynininku, kuris debiutavo „Formulėje-1“ „Toro Rosso“ sudėtyje nuo 2006 metų.