„McLaren“ atpirko didžiąją dalį „Mercedes“ akcijų (11)

„McLaren“ atpirko didžiąją dalį „Mercedes“ akcijų
logo 2010 Kovo 18 d. 22:56, McLaren
McLaren“ jau spėjo atpirkti didžiąją dalį „Mercedes-Benz“ valdytų šios britų kompanijos akcijų.
Vokiečiams nuo 2000 m. sausio priklausė 40 proc. įmonės, valdančios ir „Formulės-1“ komandą, akcijų. Dabar jam liko tik 11 proc. Vokinge įsikūrusios organizacijos.
„Kiek žinau, 11 procentų vis dar priklauso „Mercedes“, tačiau tai nėra svarbi ir ženkli dalis“, - pareiškė „McLaren“ komandos vadovas Martinas Whitmarshas.
„Mercedes-Benz“ ir britų keliai ėmė skirtis po to, kai šie nusprendė savarankiškai imtis serijinės automobilių gamybos. Vokiečiai praėjusių metų pabaigoje kartu su stambiausiu savo akcininku „Aabar“ įsigijo ir savo vardu pervadino čempionų titulus pelniusią „Brawn“ F-1 komandą.
Prieš „Mercedes-Benz“ priimant sprendimą pasitraukti, 30 proc. „McLaren“ akcijų priklausė Bahreino investicinei kompanijai „Mumtalakat“, o po 15 proc. valdė ilgametis kompanijos vadovas Ronas Dennisas bei TAG savininkas Mansouras Ojjeh.
Pagal praėjusių metų pabaigoje sudarytą susitarimą, „McLaren“ visas „Mercedes-Benz“ priklausančias akcijas turi atpirkti iki 2011 m. Vokiečiai, savo ruožtu, tuomet įsipareigojo iki 2015 m. tiekti britų komandai savo gaminamus variklius. Manoma, kad vėliau, o galbūt net ir anksčiau ši motorus gali imti ruošti savarankiškai.

Komentarai (11)
sambobmhs logo rėmėjas
| 03/20 07:53 Atsakyti
AndriusMc>> bijau , kad be banku pagalbos jie neapsiejo ir viskas. Gal dar biski Ronas su tuo TAG savininku dasimete
AndriusMc
| 03/20 00:05 Atsakyti
idomu kiek lemonu paklojo ir is kur babkes? :) atejo kokie tai investuotojai ? idomus sanderis
ainiss
| 03/19 16:22 Atsakyti
Rampe> o tai kokia presme tada HRT dalyvauti? -jiems net tasku nematyti. Pagal tave, tai reiketu tik fermas palikti - tegul varzosi tarpusavyje...
MarlboroLT
| 03/19 13:55 Atsakyti
Rampe>> Manau "ragas" tavo neapšviestai galveliai. Mercedes kentėjo dėl daugelio priežasčių, ko pasekoje jie važiavo lėčiau negu iš tikrųjų galėjo.
MANOR
| 03/19 02:16 Atsakyti
Viena yra oficialus komandos pavadinimas (Vodafone McLaren Mercedes, AT&T Williams, Scuderia Ferrari Marlboro), o kita, pavadinimas nurodantis variklio tiekėją (McLaren-Mercedes, Williams-Cosworth, Ferrari).
Rampe
| 03/19 02:02 Atsakyti
Ragas mersam;)bet kokia prasme lenktiniaut,žinant kad wįstiek ferai bus cempionaj,(taj yra masa!)
MarlboroLT
| 03/19 00:51 Atsakyti
Jie realiai vadinasi McLaren, bet naudodami ne savo variklius to nori ar nenori, bet jie turi skelbis kaip McLaren Mercedes. Buvo McLaren Honda, arba Williams Toyota ir pan.
Papasha
| 03/19 00:35 Atsakyti
Na, aš ne kalbininkas, o ir pats jų nemėgstu, bet tas 'atpirko' kažkaip nesižiūri :) gal 'išpirko'? Ir tas 'Dabar jam liko' antroje pastrapoje apie ką? prieš tai lyg ir apie vokiečius buvo kalba, tai čia vienas kažkuris vokietis? :)
Twitter
| 03/18 23:52 Atsakyti
Ko naudos mersedes variklius tol ir vadinsis Mcl mersedes. veliau aisku isbrauks juos is pavadinimo.
Overthemind
| 03/18 23:48 Atsakyti
baik tu. is kur tokios idejos. taigi senu geru laiku delei paliks ta Mercedes. Arba bent jau Haug. Ot fainai skambetu - Vodafone McLaren Haug. O gal net amzinus pilotus istrauks i pavadinima:) Lauk tuos investuotojus. Maclaren Lewis F1 Team - solidu...:) ech kaip gera pasapalioti
×

TOP naujienos