„McLaren“ paaiškino, kodėl buvo parduotos komandos akcijos (1)

„McLaren“ paaiškino, kodėl buvo parduotos komandos akcijos
logo 2018 Rugsėjo 08 d. 11:51, XPB Images

Gegužės pabaigoje „McLaren Group“ už 200 mln. svarų sterlingų pardavė dalį savo akcijų, kurių savininku tapo „Nidala Limited“ kompanija, priklausanti kanadiečių verslininkui Michaeliui Latifi, kurio sūnus Nicolas dabar lenktyniauja „Formulės-2“ čempionate. Įvykusioje konferencijoje investuotojams „McLaren“ finansų direktorius Paulas Buddinas paaiškino, kad akcijos buvo parduotos tam, kad būtų kompensuotas pinigų trūkumas, su kuriuo komanda susidūrė atsisakiusi bendradarbiauti su „Honda“ koncernu.

Paulas Buddinas: Akcijų pardavimo priežastis buvo ta, kad atsisakymas bendradarbiauti su „Honda“ smarkiai paveikė mūsų piniginius srautus „Formulėje-1“. Mes turime planą atstatyti praradimus per artimiausius 3-4 metus – komanda turėtų pasiekti pajamų augimo dėl pagerėjusių rezultatų, o taip pat dėl sėkmingesnių rėmimo sutarčių. Bet iki to laiko mums reikėjo surasti finansavimą ir mes suradome jį, parduodami akcijas. Mes laukiame finansinių rodiklių pagerėjimo per artimiausius dvejus-trejus metus, bet vargu ar tai atsitiks kitais metais, ypač jei nebus investicijų.

Jei kas nors pradės klostytis ne pagal planą, tai „Formulės-1“ komandos finansavimui mes galėsime paimti lėšų ir automobilių gamybos padalinio... Pasirinkimas yra visuomet. Kai pernai mes nutarėme atsisakyti „Honda“ paslaugų, tai galėjome sumažinti „Formulės-1“ komandos finansavimą tokia suma, kokią praradome atsisakę „Honda“, tačiau tuomet tai būtų ne „McLaren“. Mes norime sugrįžti į lyderių pozicijas, todėl ir toliau išleisime sumas, kokias išleisdavome ir anksčiau.

Viena iš esminių priežasčių, kodėl mes atsisakėme bendradarbiauti su „Honda“ buvo ta, kad mes norime padaryti mūsų mašiną greitesne, todėl mes finansuosime komandą kaip ir anksčiau. Galų gale dalyvavimas „Formulėje-1“ yra mūsų pasirinkimas“.


Komentarai (1)
žiūrovas f-1
| 09/10 19:45
Dar daug metu praeis, kada vel si ekipa kovos del podiumu, pergaliu ir titulu.
×

F-1.lt pulsas