„Mercedes“ nepritaria lenktynių savaitgalio formato keitimui (11)

„Mercedes“ nepritaria lenktynių savaitgalio formato keitimui
logo Gegužės 31 d. 19:58, Pirelli

Mercedes“ komanda nepritaria lenktynių savaitgalio formato keitimo idėjai.

Jau ne vienerius metus buvo aptarinėjama idėja kai sportininkai pradeda lenktynes atvirkštine tvarka čempionate užimamai pozicijai. Ši idėja vėl buvo aptarta penktadienį, kuomet vyko video konferencija, kurioje dalyvavo komandų vadovai, FIA bei F-1 atstovai.

Kadangi dėl finansinių klausimų ir taisyklių jau yra sutarta, penktadienį vykusios konferencijos metu buvo diskutuojama apie tai, kaip būtų galima pagyvinti lenktynių savaitgalį. Koreguoti lenktynių savaitgalį siūloma tik tuo atveju, kai bus rengiama po dvi lenktynes kurioje nors trasoje.

Šią savaitę buvo aptarta nauja idėja: antrojo savaitgalio metu vietoje įprastos kvalifikacijos surengti 30 min. trukmės lenktynes. Sportininkai varžybas pradėtų atvirkštine tvarka atsižvelgiant į čempionate užimamas pozicijas. Po lenktynių bolidai būtų laikomi „parc ferme“. Visi kiti važiavimai vyktų įprastai. Starto pozicijų baudos, už variklio, pavarų dėžės ar kitų elementų keitimą, būtų taikomos tik sekmadienio lenktynėms.

Atsižvelgdama į COVID-19 krizę, FIA ne taip seniai sukūrė 60 proc. taisyklę, kuomet taisyklių pokyčiams pakanka daugumos pritarimo. Tačiau lenktynių savaitgalio formato keitimas nėra laikomas svarbiu prioritetu, todėl tokiam pokyčiui reikalingas visų komandų pritarimas.

Manoma, kad didžioji dalis komandų, tarp kurių ir „Ferrari“, pritaria pasiūlytai idėjai. Tuo tarpu idėjai nepritaria „Mercedes“, o dar kelios komandos norėtų daugiau laiko sprendimui priimti. Ekipoms reikia apsispręsti greitai, nes balsavimas F-1 sporto darbo grupės susirinkimo metu vyks trečiadienį.

„Mercedes“ nepritarimą idėjai galima suprasti. Komanda yra laikoma favorite nugalėti, tad ji netrykšta noru matyti savo pilotų startuojančių iš rikiuotės galo.


Komentarai (11)
Camicasee
IP: 22e05cf | 06/04 22:35 Atsakyti
Larensas
06/02 14:06

tas tiesa, tik man keista, kad mersedesai vieni prieštaravo tokiam dalykui.

Manau, kad net RB suvokia, kad lygiom sąlygom Mersus paimti kol nepasikeitė formatas būtų labai sunku, tai bet koks netikėtumo faktorius būtų jiems pliusas, net ir įvertinus, kad potencialiai šį sezoną bus arčiausiai nuo hibridų pradžios.
Montoya
| 06/03 12:14 Atsakyti
Intrigos prasme įdomiau būtų, bet lyderiams aišku kad nesąžiniga bausė būtų startuoti iš galo vien dėl to kad lyderis, ir susigadinti lenktynes dėl visokių Maldonado, Kviato lygio pilotų avarijų. Juk kokiam krepšinyje ar futbole, visi pradeda nuo 0:0, o ne kokio nors 0:20. Įskaitant dar kad kai kurie komponentai skirti kelioms lenktynėms, o iš galo starduodamas tikrai jau jų nepataupysi.
Larensas
| 06/02 14:06 Atsakyti
Camicasee
06/01 23:49

Čia tik pavyzdys, tiesiog yra trasų kur žiauriai sunku lenkti, tai toks formatas lyderiams būtų taškų išmetimas...

tas tiesa, tik man keista, kad mersedesai vieni prieštaravo tokiam dalykui.
FIZ
| 06/02 12:11 Atsakyti
Tai kad Monako šiemet jau nebebus. O dėl kitų trasų, man tik didžiausias klausimas, tie kas startuoja iš pabaigos, tiems didžiausi šansai pakliūti į avariją... kaip tada už kokias lėšas tai kas nors kompensuos?
Camicasee
| 06/01 23:49 Atsakyti
Larensas
06/01 08:08

kažkaip abejoju, kad monake rengtų lenktynes du savaitgalius iš eilės.

Čia tik pavyzdys, tiesiog yra trasų kur žiauriai sunku lenkti, tai toks formatas lyderiams būtų taškų išmetimas...
kimmi
| 06/01 11:58 Atsakyti
Ferrari sutinka? vadinasi naujoji gelda baisiai nepavyko, nors nesistebiu
Micius
| 06/01 08:09 Atsakyti
Nepritariu, visiškas ***ūdas.
Larensas
| 06/01 08:08 Atsakyti
Camicasee
05/31 21:27

Nepagaunu kampo, imkim Monaką, kas tada?

kažkaip abejoju, kad monake rengtų lenktynes du savaitgalius iš eilės.
ddt
| 05/31 22:32 Atsakyti
Ką daro užtrukęs karantinas generuojamų idėjų kokybei... Negi tik Mersai dar savam prote? :)
kart
| 05/31 21:32 Atsakyti
Pritariu Mersų pozicijai, nes skamba kaip visiška nesąmonė, tas perdėtas galiorkos tempimas.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas