Monako GP: įdomioji statistika

logo 2018 Gegužės 29 d. 12:04, Pirelli / LAT Images

Keletas įdomių statistinių faktų po pasibaigusio Monako GP etapo.

Danielio Ricciardo“ „pole“ tapo tik antrąja jo karjeroje iš nuvažiuotų 135 GP etapų. Pirmąją „pole“ jis taip pat iškovojo Monake – prieš dvejus metus.

Ricciardo „pole“ – 59 „Red Bull“ komandai per 250 nuvažiuotų lenktynių „Formulėje-1“.

Ricciardo – pirmas pilotas „Formulės-1“ istorijoje, kuris pirmuosius du savo „pole“ iškovojo Monake. Ir tai vieninteliai du „pole“ „Red Bull“ komandai, perėjus prie hibridinių jėgos agregatų.

Klasifikavęsis antras, Sebastianas Vettelis 88 kartą startavo iš pirmos eilės, aplenkęs pagal šį rodiklį Ayrtoną Senną (87 startai iš pirmos eilės). Šiame reitinge pirmauja Lewisas Hamiltonas – 121 startas iš pirmos eilės.

Penktą kartą per karjerą Nico Hulkenbergas Monake klasifikavosi 11 vietoje.

Pergalė Monake tapo 7-tąją Ricciardo karjeroje – ir pirmąja po starto iš pirmos eilės. Pagal pergalių skaičių Ricciardo susilygino su Rene Arnu ir Juanu Pablo Montoya 37 reitingo lentelės vietoje.

Praėjusiais metais Danielis niekada nenugalėdavo pradiniame čempionato etape, o dabar per šešis etapus jis jau turi dvi pergales.

Danielis Ricciardo tapo 61-uoju pilotu „Formulės-1“ istorijoje, laimėjusiu lenktynes po starto iš „pole“ pozicijos.

Ricciardo pergalė tapo 57-tąja „Red Bull“ komandai per 250 nuvažiuotų etapų.

Po šešių etapų trys lenktynininkai – Vettelis, Hamiltonas ir Ricciardo turi po dvi pergales lenktynėse. Praėjusį kartą tai buvo 2008 metais, kai po dvi pergales turėjo Hamiltonas, Raikkonenas ir Massa.

Vettelis ir Hamiltonas šeštą kartą paeiliui užlipo ant podiumo Monake – daugiau podiumų čia turi tik A. Senna (8) ir Michaelis Schumacheris (7).

Finišavęs trečias, Lewisas Hamiltonas uždirbo dvidešimtąjį podiumą paeiliui „Mercedes“ komandai. Hamiltonas pratęsė rekordinę seriją, dabar jis 31 varžybose paeiliui uždirbo taškus.

Finišavęs dešimtas, Carlosas Sainzas pirmą kartą karjeroje uždirbo taškus keturiose lenktynėse paeiliui.

Pagal lenktynių rezultatus buvo klasifikuota 19 pilotų iš 20 startavusių – tai Monako rekordo pakartojimas, pasiekto 2007 metais, bet tada buvo klasifikuota 19 pilotų iš 22 startavusiųjų.