MotoGP. Australijoje „pole“ iškovojo M. Marquezas, A. Dovizioso tik 11-as

logo 2017 Spalio 21 d. 10:31, HRC

„Honda“ lenktynininkas Marcas Marquezas iškovojo „pole“ poziciją šiandien Australijoje, Phillip Island trasoje, vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje. Tuo tarpu pagrindinis ispano varžovas kovoje dėl čempiono titulo Andrea Dovizioso liko tik vienuoliktas.

Sezono pradžioje čempionate pirmavęs „Yamaha“ atstovas Maverickas Vinalesas kvalifikacijoje liko antras, aplenkęs Johanną Zarco ir Andreą Iannonę.

Pagrindiniuose šios dienos važiavimuose varžovams buvo sunku greičiu prilygti M. Marquezui. Ispanas su kiekvienu įveiktu ratu vis gerino savo paties rezultatus. Vieną ratą įveikęs per 1 min. 28,386 sek., čempionato lyderis artimiausią varžovą aplenkė daugiau nei 0,3 sek. ir iškovojo „pole“ poziciją.

Pagrindinis M. Marquezo varžovas kovoje dėl čempiono titulo A. Dovizioso krito nuo motociklo ketvirtoje treniruotėje. Italas kvalifikacijoje neišsiskyrė greičiu ir liko už greičiausiųjų dešimtuko ribos - vienuoliktas.

Kvalifikacijos pradžioje pirmavo trys sportininkai: M. Marquezas, A. Iannone ir vietos herojus Jackas Milleris. Važiuodami vienas paskui kitą lenktynininkai vieną trasos ratą įveikė greičiau nei per 1 min. ir 29 sek.

Važiavimų pabaigoje į pirmąją vietą pakilo J. Zarco, vieną ratą įveikęs per 1 min. 28,744 sek. Po akimirkos prancūzo rezultatą pagerino ir į priekį įsiveržė M. Vinalesas, kurį kvalifikacijos pabaigoje aplenkė M. Marquezas.

Svarbiausiuose dienos važiavimuose nustebino J. Milleris. Australas iškovojo penktą startinę poziciją. Tai geriausias sportininko rezultatas „MotoGP“ karjeroje. Greičiu nustebino ir KTM atstovas Polas Espargaro, iškovojęs šeštą poziciją.

Tarp dešimties greičiausių šį kartą pateko „Yamaha“ komandos lenktynininkas Valentino Rossi. Aplenkęs Aleixą Espargaro ir Bradley Smithą, italas liko septintas.

„MotoGP“ lenktynės Australijoje prasidės sekmadienį 08:00 val. Lietuvos laiku.