MotoGP. Paskutinėje sezono kvalifikacijoje „pole“ iškovojo J. Martinas

logo 2021 Lapkričio 13 d. 16:25, Pramac Racing

Paskutinį kartą šiemet surengtoje „MotoGP“ kvalifikacijoje, Valensijos trasoje, „pole“ poziciją iškovojo važiavimų pabaigoje varžovus greičiu pranokęs „Pramac“ komandos motociklininkas Jorge Martinas.

Sportininkams antroje važiavimų dalyje įveikus pirmuosius ratus, minėtasis J. Martinas ir „Ducati“ motociklininkas Jackas Milleris užfiksavo identiškus rezultatus - ratą įveikė per 1 min. 30,325 sek. Bet juos greičiu pranoko ir į pirmą vietą pakilo šeštosios „pole“ pozicijos siekęs antrasis „Ducati“ motociklininkas Francesco Bagnaia, kuris vieną ratą įveikė lygiai per 1 min. ir 30 sek. Italas dar bandė pagerinti savo rezultatą, bet krito nuo motociklo ir baigė pasirodymą. Tuo tarpu J. Martinas užbaigė savo paskutinį greitąjį ratą ir užfiksavęs geriausią rezultatą, 1 min. 29,936 sek., iškovojo ketvirtą „pole“ šių metų sezone.

Kvalifikacijos pabaigoje nuo motociklo krito ir antrasis „Ducati“ motociklininkas J. Milleris. Rezultato nepagerinęs australas liko trečioje vietoje.

Paskutinėje sezono kvalifikacijoje sėkmingai pasirodė „Suzuki“ motociklininkai. Praėjusių metų čempionas Joanas Miras užfiksavo ketvirtą rezultatą, o jo komandos draugas Alexas Rinsas liko šeštas. Tarp dviejų „Suzuki“ motociklininkų įsiterpė antrasis „Pramac“ komandos sportininkas Johannas Zarco, užfiksavęs penktą rezultatą.

Šiemet čempionu tapęs Fabio Quartararo stokojo greičio antroje kvalifikacijoje iš eilės. Prancūzas lenktynes Valensijoje pradės iš aštuntos pozicijos. Tuo tarpu paskutines „MotoGP“ lenktynes savo karjeroje Valentino Rossi pradės iš 10-os startinės vietos.

Sezono pabaiga nesėkmingai susiklostė „Honda“ komandai. Šią savaitę buvo paskelbta, kad dėl nustatytos diplopijos Marcas Marquezas ne tik praleis lenktynes Valensijoje, bet ir negalės dalyvauti svarbiuose bandymuose Jereze.

Kol kas nėra aišku ar paskutinėse sezono lenktynėse galės startuoti kitas „Honda“ motociklininkas Polas Espargaro. Ispanas krito nuo motociklo paskutinėse treniruotėse. Nors anot komandos sportininkas išvengė rimtų traumų, jis buvo priverstas praleisti kvalifikacinius važiavimus. Jei P. Espargaro rytoj nebus leista startuoti, tai bus pirmas kartas nuo 1992 metų, kai lenktynėse nepamatysime nė vieno HRC komandos sportininko.

Paskutinės šių metų sezono lenktynės Valensijos trasoje prasidės sekmadienį 15:00 val. Lietuvos laiku.