MotoGP: Turkijoje nugalėjo M.Melandri

logo 2005 Spalio 24 d. 21:45, Honda
Priešpaskutinėse sezono lenktynėse, kurios pirmą kartą vyko Stambule (Turkija), nugalėjo Marco Melandri su „Honda“. V.Rossi šį kartą liko antras.
Jaunasis italas „dominavo“ viso savaitgalio metu ir tik kvalifikacijoje buvo antras, paskutiniame rate praradęs „pole“ poziciją komandos draugui Sete Gibernau.
Lenktynėse kova tarp Marco ir Sete užvirė nuo pirmojo posūkio, kuriame M.Melandri įsiveržė į lyderius. Keletą ratų vykusi dvikova pasibaigė S.Gibernau klaida, po kurios ispanas atsidūrė žvyre, taip prarasdamas galimybę nugalėti.
Lyderiaujantį savo tautietį paskutiniuose ratuose dar bandė atakuoti V.Rossi, tačiau M.Melandri važiavo užtikrintai ir iškovojo pirmąją pergalę „MotoGP“ klasėje, į kurią perėjo 2003-iaisiais, po triumfo žemesnėje – 250cc klasėje.
Tuo tarpu V.Rossi ant nugalėtojų pakylos šiemet lipo jau 15-tą kartą. Tačiau antroji vieta kol kas neleido italui pakartoti australo M.Doohano rekordo – 12 pergalių per sezoną. Tiesa, šiai užduočiai įgyvendinti dar liko paskutinis etapas Valensijoje (Ispanija).
Sete Gibernau po savo klaidos liko ketvirtas - už trečią kartą iš eilės pirmame trejetuke finišavusio Nicky Haydeno. Amerikietis bendroje įskaitoje tik devyniais taškais atsilieka nuo antroje vietoje esančio M.Melandri. Iš kovos dėl šios pozicijos praktiškai pasitraukė Colinas Edwardas, Turkijoje finišą pasiekęs tik septintoje pozicijoje – po Carloso Checos ir Toni Elíaso.