MotoGP. Valensijoje antrąją „pole“ iškovojo F. Morbidelli

logo 2020 Lapkričio 14 d. 17:00, Petronas SRT

„Petronas SRT“ komandos motociklininkas Franco Morbidelli pranoko varžovus greičiu Valensijos trasoje vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje ir iškovojo antrąją „pole“ poziciją šių metų sezone.

Diena ne itin sėkmingai prasidėjo dėl čempiono titulo vis dar kovojančiam Fabio Quartararo. Prancūzas pirmą kartą šių metų sezone turėjo varžytis pirmoje kvalifikacijos dalyje. Sportininkui pavyko įveikti šį etapą ir prasibrauti į paskutinę važiavimų dalį.

Minėtasis F. Quartararo trumpam buvo pakilęs į pirmąją vietą, bet jo rezultatą greitai pagerino „Tech 3“ sportininkas Miguelis Oliveira. O praėjus dar kelioms minutėms, geriausią rezultatą užfiksavo KTM motociklininkas Bradas Binderis. Į antrą vietą pakilus Polui Espargaro, KTM motociklais važiavę sportininkai puikavosi pirmose trejose pozicijose.

Iki kvalifikacijos pabaigos likus vos kelioms minutėms, vieną Valensijos trasos ratą per 1 min. 30,645 sek. įveikė ir į pirmą vietą pakilo „Yamaha“ atstovas Maverickas Vinalesas. Bet po akimirkos ispano rezultatą pagerino „Pramac“ atstovas Jackas Milleris.

Paskutiniuoju bandymu varžovus greičiu pranoko ir „pole“ poziciją iškovojo F. Morbidelli. Tad J. Milleriui teko pasitenkinti antra vieta. O Takaaki Nakagami kvalifikacijos pabaigoje sugebėjo užfiksuoti trečią rezultatą. Japonui tai bus trečios lenktynės iš eilės, kurias pradės iš pirmos startinės eilės.

Pozicijas antroje startinėje eilėje pasidalino Johannas Zarco, P. Espargaro ir M. Vinalesas.

Kvalifikacija nebuvo itin sėkminga pirmas tris vietas čempionate užimantiems sportininkams. Antrą ir trečią vietą užimantys F. Quartararo ir Alexas Rinsas liko atitinkamai vienuoliktoje ir keturioliktoje pozicijose. Tuo tarpu čempionate pirmaujantis Joanas Miras - dvyliktas.

Sekmadienį Valensijos trasoje vyksiančios „MotoGP“ lenktynės prasidės 14:00 val. Lietuvos laiku.