MotoGP. Vokietijoje vienuoliktą kartą iš eilės nugalėjo M. Marquezas

logo 2021 Birželio 20 d. 16:20, HRC

Vokietijoje surengtose „MotoGP“ lenktynėse po ilgos pertraukos nugalėjo daugkartinis čempionas, „Honda“ komandos motociklininkas, Marcas Marquezas. Ispanas išlieka nenugalimas „Sachsenring“ trasoje nuo 2010 m.

Po starto į pirmą poziciją pakilo iš trečios vietos startavęs „Aprilia“ atstovas Aleixas Espargaro. Bet sportininkams nespėjus įveikti pirmojo rato, paskutiniame posūkyje ispaną aplenkė ir į pirmą poziciją pakilo M. Marquezas.

Antrame rate A. Espargaro pavyko susigrąžinti prarastą poziciją, bet rato pabaigoje jį vėl aplenkė M. Marquezas. Atsidūręs priekyje, „Honda“ lenktynininkas ėmė didinti persvarą, tuo tarpu A. Espargaro po kurio laiko parado poziciją „Ducati“ motociklininkui Jackui Milleriui.

Vienu metu važiavęs šeštas, KTM atstovas Miguelis Oliveira ėmė kilti rikiuote aukštyn. Po kurio laiko aplenkęs J. Millerį, portugalas važiavo antras, bet nuo lyderio M. Marquezo atsilikinėjo 2 sek. Iki finišo likus 6 ratams, M. Oliveira sugebėjo sumažinti atsilikimą nuo ispano iki 1 sek. Bet tai buvo viskas ką pavyko padaryti M. Oliveirai.

M. Marquezas sėkmingai finišo liniją kirto pirmas ir iškovojo pirmąją pergalę nuo 2019 m. varžybų Valensijos trasoje. Tuo tarpu beveik 2 sek. nuo nugalėtojo atsilikęs M. Oliveira finišavo antras ir trečiose lenktynėse iš eilės užlipo ant apdovanojimų pakylos.

Po starto kelias pozicijas varžovams praradęs čempionato lyderis Fabio Quartararo lenktynėse sugebėjo finišuoti trečias. Prancūzas buvo vienintelis „Yamaha“ atstovas, finišavęs pirmame dešimtuke.

Kvalifikacijoje nugalėjęs Johannas Zarco lenktynėse greičiu neišsiskyrė ir finišo liniją kirto tik aštuntoje vietoje, bet lenktynininkų įskaitoje išsaugojo antrą vietą.

14-oje vietoje finišavęs Valentino Rossi buvo antras pagal pajėgumą „Yamaha“ sportininkas. Tuo tarpu nei Franco Morbidelli, nei Maverickas Vinalesas taškų neiškovojo. Pastarasis finišavo paskutinis - 19-as. Tai prasčiausias ispano rezultatas „MotoGP“ karjeroje.