Naujieji vairuotojus pasitiks su pokyčiais: įsigalios KET pakeitimai (2)

Naujieji vairuotojus pasitiks su pokyčiais: įsigalios KET pakeitimai
logo Rugsėjo 15 d. 03:00, pexels.com

Trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje buvo patvirtintas kelių eismo taisyklių (KET) projektas, kuriame numatyti pakeitimai. Dalis pakitimų įsigalios nuo 2022 metų sausio 1-osios, o kita dalis – nuo tų pačių metų birželio 1 dienos.

Nuo 2022 m. sausio 1 d. numatomi šie pakeitimai: keičiama avarinio koridoriaus sudarymo tvarka, draudžiama parkuotis kelio ir išvažiavimo iš kiemo sankirtose, patikslinama tvarka apsisukant šviesoforu reguliuojamoje sankirtoje ir išvažiuojant iš greitėjimo juostos ar įvažiuojant į ją, taip pat įtvirtinamas įpareigojimas nedelsiant patraukti įkrautą elektromobilį iš įkrovimo vietos. 

Pakitimus Vyriausybei teikiančio ministro teigimu, uždraudus parkuotis gatvės ir išvažiavimo iš kiemo važiuojamųjų dalių sankirtoje bus padidintas kelio matomumas, išvengta avarinių situacijų išvažiuojant iš kiemų, nebus sukeliama nepatogumų kitiems eismo dalyviams, kai įvažiavimas į kiemą užstatomas transporto priemonėmis ir apsunkinamas ne tik transporto priemonių, bet ir pėsčiųjų eismas.

Nuo 2022 m. birželio 1 d. KET pakeitimais nustatomas naujas eismo organizavimo būdas – dviračių gatvė, o šiuo ženklu paženklintose gatvėse eismas galės vykti ne didesniu kaip 30 km/val. greičiu. Tokiose gatvėse bus draudžiama lenkti kitas transporto priemones, o dviratininkams nebegalios reikalavimas važiuoti viena eile ir kuo arčiau dešinio krašto.

Nuo kitų metų vasaros taip atsiras skirtingos A juostos, kurios bus išskirtos į A ir A+ bei tik viešajam transportui skirti baltos šviesos šviesoforo signalai. Raide A pažymėta eismo juosta galės važiuoti tik maršrutinis transportas. Simboliu A+ pažymėta eismo juosta, be maršrutinio transporto, galės važiuoti kitos transporto priemonės: dviračiai, mopedai ir lengvieji keturračiai, taip pat automobiliai, pažymėti skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele. 

Daugiau informacijos:


Komentarai (2)
aleedree
IP: f149a21 | 09/20 21:50 Atsakyti
na panasu kad eismas sudetingeja.masinas spaudzia i kampa braizo kazkokias linijas o kad jau nera kur statyti auto niekam neidomu.ministras matyt mieste nebuves tik savo 6 ha ukyje ir seimo parkavimo aiksteleje
trololol
IP: ae918c1 | 09/15 14:10 Atsakyti
nuo 2025 metų atsiras A++ juostos, prie kurių po keletos metų prisidės dar A+++. O vėliau jos visos bus pervardintos į A B C D juostas. Nors visi kaip ir ankščiau važiuos kaip jiems patogiau. Bet tas duernelis susisiekimo ministras galės skelbtis ne veltui algą gaunantis.
×

TOP naujienos