Naujojo „Ferrari SF1000“ techniniai ypatumai

Naujojo „Ferrari SF1000“ techniniai ypatumai
logo 2020 Vasario 13 d. 11:28, Ferrari

Po oficialaus naujojo „Ferrari“ bolido pristatymo ekspertai komentuoja pamatytą mašiną, stengdamiesi iš SF1000 studijinių atvaizdų aptikti įdomių techninių sprendimų požymių.

Važiuoklės nosies sekcija yra tolimesnis SF90 koncepcijos vystymas, kartu struktūriniai komponentai, prie kurių yra tvirtinamas priekinis sparnas, yra daugiau ir ryškiau iškelti į priekį. Šie pakeitimai padaryti prispaudžiamosios jėgos padidinimui. Komandos spaudos tarnyba tvirtina, kad kompozitinių medžiagų srityje ekipos konstruktoriams ir inžinieriams teko įgyvendinti sudėtingus uždavinius, kad toks sprendimas atliktų privalomuosius saugumo bandymus. „Ferrari“ tai pavyko padaryti iš pirmo karto.

Iš abiejų pusių nosies galo yra specialūs kanalai, kurie kreipia oro srautą į apatinę bolido dalį. Analoginė koncepcija įgyvendinta ir naujojoje „Haas VF-20“ mašinoje, primindama sprendimą, atsiradusį „Alfa Romeo C38“ mašinose pernai. „S“ formos ortakis viduryje nosies išliko, o jo išeinamoji anga yra šio elemento sandūroje su važiuokle, kaip ir praėjusiais metais.

Kurdama SF1000 priekinę pakabą, komanda dėmesį skyrė ne tik šio mazgo elementų charakteristikoms, kurie turi įtakos bolido dinaminėms charakteristikoms ir jos stabiliam darbui trasoje, bet ir aerodinaminiam efektyvumui: pakabos detalės yra svarbios formuojant oro srautą, praeinantį per galinę važiuoklės dalį.

Ekspertai įsivaizduoja, kad kurdami stūmiklių tvirtinimo prie priekinių ratų stipinų mazgą, „Ferrari“ nukopijavo pernai metų „Mercedes“ sprendimą. SF1000 šis mazgas yra arčiau važiuoklės korpuso ir yra išsidėstęs ant kiek pailginto vertikalaus pakabos stovo.

Šoniniai deflektoriai tarnauja nukreipiant oro srautą link tam tikrų mašinos sričių, o taip pat mažinant turbulencijos zoną, kuri susidaro už priekinių ratų. Naujoje „Ferrari“ šie deflektoriai primena bumerangą, be to, jų forma tapo kur kas sudėtingesnė – italų konstruktoriai tikisi, kad šie pakeitimai teigiamai atsilieps aerodinamikai apskritai.

Šoniniai pontonai su būdinga jų viršutinio krašto forma kiek primena analogiškus „Red Bull“ elementus. Tai leidžia pagerinti oro srauto, kuris eina nuo šoninių deflektorių, charakteristikas.

Trikampė viršutinio ortakio forma išliko beveik tokia pat kaip ir pernai, bet „Ferrari“ pridėjo dar keletą vertikalių pelekų, o tai padeda geriau nukreipti oro srautą išilgai variklio gaubto.

Galinė SF1000 dalis yra labiau kompaktiška nei ankstesnio modelio, to pavyko pasiekti pagamintus kompaktiškesnius elementus, esančius po variklio gaubtu. Pavyzdžiui, buvo sumažinta pavarų dėžė. Tokia šios bolido dalies forma leidžia padidinti prispaudžiamąją jėgą dėl to, jog oro srauto, nukreipto link galinio sparno, parametrai yra kur kas stabilesni, o pats srautas mažiau veikiamas turbulencijos.

Be to, modernizuodami SF1000 galinę dalį, konstruktoriams pavyko pasiekti, kad aušinimo sistemos elementai yra sumontuoti žemiau. Efektyvumas liko tokiame pat lygyje, tačiau toks sprendimas leido kiek pažeminti mašinos svorio centrą.

Ratų bazė ir reikas (išilginio posvyrio kampas trasos atžvilgiu) liko tokie patys kaip ir pernai. „Ferrari“ bazė nėra pati ilgiausia tarp F-1 komandų ir tai yra kai kurio kompromiso rezultatas. Jei „Ferrari“ vis dėlto pavyktų pasiekti norimo prispaudžiamosios jėgos lygio, tai leistų pagerinti mašinos darbą lėtuose posūkiuose.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas