Naujos padangos keturiomis dešimtosiomis lėtesnės (4)

Naujos padangos keturiomis dešimtosiomis lėtesnės
logo Vasario 27 d. 13:32, Pirelli

„Pirelli“ patobulino 2021 m. sezono padangas, išsaugodami ankstesnius mišinius, tačiau pakeitė priekinių padangų šonų kietumą. Per bandymus lenktynininkai buvo nepatenkinti naujomis padangomis, tačiau gamintojas mano, kad viskas buvo padaryta teisingai.

Pagal „Pirelli“ atlikto modeliavimo rezultatus, naujosios padangos iš pradžių bus 4-5 dešimtosiomis sekundės lėtesnės už pernykštes, nes ir bolidai praras prispaudžiamąją jėgą, todėl daugelio trasų rekordai šiemet vargu ar bus pagerinti, o, pasak ekspertų, 2020 m. bolidai dar ilgiems metams pasiliks patys greičiausi istorijoje.

„Pirelli“ sporto padalinio vadovas Mario Isola: „Pilotų kritika per pirmuosius bandymus – visiškai normali jų reakcija. Bandydami naujas detales, lenktynininkai visada tikisi, kad tai leis jiems važiuoti greičiau. Bet mes tokios užduoties neturėjome. Mes norėjome pagerinti padangų resursą, iš pradžių šį klausimą suderinę su komandomis.

Komandos susitvarkė su dėvėjimusi, inžinieriai išsiaiškino, kad su naujomis padangomis gali greičiau pasiekti finišą, jei visą distanciją bus važiuojama kiek lėčiau, tačiau su mažesniu sustojimų skaičiumi. Norėdami daugiau intrigos mes į kai kuriuos etapus atveždavome dar labiau paminkštintas minkštąsias padangas, labiau tinkančias tik kvalifikacijai, tuo tarpu „top“ komandoms dažnai pavykdavo kvalifikacijose puikiai važiuoti su vidutinio minkštumo padangomis.

Dėl pandemijos mes pernai atėmėme iš komandų galimybę rinktis ir tiekiame joms vienodus skirtingų komplektų kiekius. Tai teigiamai suveikė ir šiemet mes tai kartosime.

Naujos padangos turi tendenciją į nepakankamą pasukamumą, bet su tuo lengva susitvarkyti koreguojant nustatymus. Kai ekipos pilnai adaptuosis prie naujų padangų, greičio skirtumas lyginant su pernykštėmis, pasiliks minimalus“.


Komentarai (4)
As
IP: 1353dd0 | 02/27 23:03 Atsakyti
RBR
02/27 13:55

Išvertus į žmonių kalba su bet kokiomis padangomis galės nuvažiuoti visa distanciją praktiškai be keitimu. Ir tik dėl taisyklių pasikeis viena karta. Bernie gelbek😀

Taigi gerai. Pilotu svajoniu padangos. Gi gales dabar atakuoti bet kada
RBR
IP: 1ab5697 | 02/27 13:55 Atsakyti
Išvertus į žmonių kalba su bet kokiomis padangomis galės nuvažiuoti visa distanciją praktiškai be keitimu. Ir tik dėl taisyklių pasikeis viena karta. Bernie gelbek😀
kart
IP: ff4c1cb | 02/27 13:43 Atsakyti
Tai padangos bus lėtesnės ar bolidai, kurie praras prispaudžiamąją jėgą? Pirelli kaip visada, nori atsidurti dėmesio centre.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas