Norima drausminti aplinkos teršėjus konfiskuojant automobilį (2)

Norima drausminti aplinkos teršėjus konfiskuojant automobilį
logo Balandžio 21 d. 13:23, Pexels.com

Seimo svarstymui Aplinkos apsaugos komitetas pateikė Administracinių nusižengimų kodekso pataisą, kuria siūloma už aplinkos teršimą automobilinėmis atliekomis numatyti transporto priemonės konfiskavimą.

Pagal siūlomą projektą, už aplinkos teršimą gali būti skiriamas administracinio nusižengimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kuriomis atliekos ar teršalai buvo vežami ir kuriais atliekos ar teršalai buvo iškraunami bei kitų administracinio nusižengimo padarymo priemonių, konfiskavimas.

Tikimasi, kad
įrankių ar transporto priemonių, su kuriomis buvo įvykdytas administracinis nusižengimas, konfiskacija drausmins pažeidėjus. Projekto rengimas buvo paskatintas įvairių institucijų, visuomeninių organizacijų ir gyventojų perduodamos ir viešai prieinamos informacijos, kad gamtoje ir aplinkoje vis dar yra gausiai šiukšlinama: į miškus, palaukes, kitas nuošalesnes vietas vežamos padangos, kitos automobilinės atliekos bei teršalai.

Šiuo metu kodekse yra numatomos baudos už atliekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimą, tačiau turto konfiskavimas - nėra numatytas. Seimo posėdžio metu svarstant pateiktą projektą buvo nuspręsta grąžinti jį tobulinti ir vėliau šioje pavasario sesijoje grįžti prie jo svarstymo. 
Komentarai (2)
Thegamę
IP: 6010b73 | 04/23 12:43 Atsakyti
Atliekas teks vežt su karučiu :D
ddt
IP: 21ec4ad | 04/21 20:05 Atsakyti
O tai kodėl nekonfiskuoti terbos, kuria buvo nešamos atliekos? Ar rankų, kuriomis tie teršalai buvo "iškraunami"? :) Čia kas, nevykęs balandžio 1 d. tęsinys? :)
×

TOP naujienos