O. Szafnaueris: aš turėjau išsaugoti kolektyvą

O. Szafnaueris: aš turėjau išsaugoti kolektyvą
logo 2018 Gruodžio 31 d. 12:36, Force India

Racing Point“ komandos vadovas Otmaras Szafnaueris pripažino, kad situacija, susiklosčiusi ekipoje, kai ji dar vadinosi „Force India“, sezono viduryje, buvo išties kritiška ir tuo momentu svarbu buvo išsaugoti kolektyvą. Laimei,  jam tai pavyko padaryti.

Otmaras Szafneueris: „Kai „Force India“ buvo įvestas išorinis valdymas, į mano kasdienines pareigas įėjo visokeriopa pagalba krizių vadybininkams. Bet svarbu buvo kitkas: aš tiesiog privalėjau išsaugoti kolektyvą. Kai jūs perkate „Formulės-1“ komandą, jus mažiausiai domina žemė ir infrastruktūros objektai – visų pirma, komandoje svarbūs yra specialistai, joje dirbantys.

Aš supratau, kad potencialius „Force India“ pirkėjus domino būtent mūsų specialistai. O mano darbas buvo tas, kad juos reikėjo sulaikyti: jei man tai nebūtų pavykę padaryti, tai ką tada realiai būtumėme pardavinėję? Tai labai svarbu ir mes tuomet nepraradome nė vieno žmogaus.

Bet užduotis buvo sudėtinga, kadangi įprastai kitose komandose pažįsta geriausius specialistus ir mūsų žmonės gavo pasiūlymus – visų pirma iš „Williams“, „McLaren“, „Renault“ ir kai kurių kitų. Bet situacijoje, kai „Force India“ ateitis buvo neapibrėžta, sulaikyti žmones buvo nepaprasta. Kadangi perėjimas dirbti pas varžovus garantavo jiems stabilią ateitį.

Bet mes sugebėjome išsaugoti kolektyvą ir galiausiai konsorciumas,  kuriam vadovavo Lawrence Strollas, įsigijo komandos aktyvus. Aš neturiu detalios informacijos apie tuos susitarimus, kadangi viskuo užsiėmė krizių vadybininkai, bet žinau, kad pretendentų į komandą buvo apie dvidešimt, bet iš tikrųjų rimtų ketinimų turėjo tik keturi ar penki.

Aš galvoju, kad Strollo vadovaujamas konsorciumas laimėjo dėl to, kad jie pateikė du pasiūlymus vienu metu: visų pirma, jie norėjo įsigyti „Force India“ aktyvus, o antra – išpirkti iš akcininkų komandos vertybinius popierius. Likusieji pretendentai nebuvo pasiruošę išpirkti akcijų, manydami, kad jos yra arba užstatytos, arba joms uždėtas areštas bankų ar Indijos valdžios reikalavimu.

Nežinau, ar tai atsitiko atsitiktinai, ar Lawrence Strollas teisingai įvertino situaciją, bet jis iš karto pateikė du pasiūlymus ir tai suveikė“.

Komentarai (0)


×

F-1.lt pulsas