O. Szafnaueris: JAV galima rengti daugiau nei vienerias lenktynes (2)

O. Szafnaueris: JAV galima rengti daugiau nei vienerias lenktynes
logo 2019 Lapkričio 03 d. 14:09, Racing Point

Racing Point“ komandos vadovas Otmaras Szafnaueris gimė Rumunijoje, tačiau jo šeima persikraustė į JAV, kai jam buvo 7 metai. Jis įgijo inžinerinį išsilavinimą Detroito universitete, dirbo „Ford“ kompanijoje ir 90-tųjų pradžioje debiutavo lenktynėse amerikiečių „Formulės-Ford“ serijoje, o 1998 metais tapo BAR komandos operacijų direktorius, kai ekipa ruošÄ—si debiutui „Formulėje-1“.

Taip prasidėjo Szafnauerio karjera F-1 pasaulio čempionate, jis bendradarbiavo su įvairiomis komandomis ir užėmė įvairiausius postus, o nuo 2009 metų dirbo „Force India“, kuri šiais metais pakeitė pavadinimą į „Racing Point“. Nors jis seniai gyvena Didžiojoje Britanijoje, jis išlaiko labai glaudžius ryšius su JAV automobilių sporto bendruomene, todėl Otmaras sveikina „Liberty Media“ norus išplėsti „Formulės-1“ tvarkaraštį amerikiečių rinkoje.

„Amerika pasilieka pačia didžiausia rinka pasaulyje ir suprantama, kad čia galima rengti daugiau nei vienerias lenktynes, - mano O. Szafnaueris. – Abejos lenktynės turėtų bÅ«ti populiariomis. Kiek aš suprantu, šiais metais bilietų pardavimai į JAV GP išaugo 26 proc. ir tai yra geros naujienos.

Prisimenu, kai tvarkaraštyje atsirado Meksikos GP etapas, visi jaudinosi, kad tas etapas ir lenktynės Ostine yra išskirtos ne tokiu jau dideliu laiko tarpu bei atstumu. Ir kadangi į Teksasą atvažiuodavo nemažai sirgalių iš Meksikos, tai galėjo neigiamai atsiliepti JAV GP lankomumui – gali bÅ«ti, jog pirmaisiais metais taip ir buvo, bet dabar su bilietų pardavimu viskas tvarkoje abejuose autodromuose.

Manau, kad kažkas panašaus atsitiks ir su Majamiu, juk šis miestas yra pakankamai toli ir ten  bus visai kitokia auditorija... Manau, kad jei lenktynės bus įdomios, kai galima rengti du ar net tris etapus ir publika ateis jų pažiÅ«rėti. Man atrodo, kad svarbiausia, jog lenktynės bÅ«tų įdomios, juk Amerikoje mėgsta automobilių sportą, tame tarpe ir „Formulę-1“.

Prisimenu, kad mano mamos gera draugė, kuri, deja, jau išÄ—jusi iš šio gyvenimo, nepraleisdavo nė vienerių „Formulės-1“ lenktynių ir kartais kritikuodavo čempionatą už tai, kad jame atsiranda vis daugiau „amerikonizmų“ – pavyzdžiui, kai prieš keletą metų Ostine lenktynininkus pristatė amerikiečių sportinio stiliaus dvasia.

Prisimenu, kad tada ji pasakė: „Gerai, kad jie bando tokį požiÅ«rį, bet mano galva, „Formulė-1“ – subtilus ir sudėtingas europietiškas sportas, bÅ«tent todėl aš jį myliu“.

Tačiau aistringų mÅ«sų sporto gerbėjų yra pilna ir JAV“.   


Komentarai (2)
kamasolis
| 11/03 23:02 Atsakyti
Tik ne tokioj *** trasoj kaip Ostino
YuZeFas
| 11/03 15:55 Atsakyti
man patikdavo europietiskas GP laikas. tik del to. amerikoje aisku ju gai vyki daugiau
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas