Oficialu: R. Kubica lenktyniaus WRC ir ERC (16)

Oficialu: R. Kubica lenktyniaus WRC ir ERC
logo 2013 Kovo 05 d. 08:31, Citroen
„Formulės-1“ lenktynininko karjerą bent laikinai po šiurpios avarijos turėjęs nutraukti Robertas Kubica šiemet lenktyniaus Pasaulio ralio čempionate (WRC) ir Europos ralio čempionate (ERC), pirmadienį oficialiai patvirtino „Citroen“.
Lenkas važiuos septyniuose planetos pirmenybių etapuose, vairuodamas WRC2 klasės „Citroen DS3 RRC“ automobilį. Be to, jis dalyvaus dalyje Senojo žemyno serijos lenktynių, pilotuodamas tą pačią techniką.
„Prieš nuspręsdamas imtis tokios programos, apsvarsčiau įvairias galimybes. Palaikiau ryšius su „Citroen“, ir abi pusės norėjo dirbti kartu“, – taip žinią komentavo R. Kubica.
„Džiaugiuosi, galėdamas sugrįžti į aukščiausio lygio lenktynes. <…> Nekantrauju pradėti, tačiau neužsibrėžiu sau konkrečių tikslų. Vis dar turiu daug ko išmokti, ir norėdamas tobulėti turėsiu rinkti mylias greičio ruožuose.“
Plaštaką po avarijos 2011 m. vasarį vos išsaugojęs sportininkas vairuos specialiai jam pritaikyta „Citroen DS3 RRC“ automobilį, kuriame įrengtos lengviau valdomos hidraulinės pavarų perjungimo svirtelės. Tai tapo įmanoma FIA padarius išimtį – pavarų dėžė bus sureguliuota taip, kad perjungimas nevyktų greičiau nei naudojant įprastą konstrukciją.
Spėjama, kad R. Kubicos dalyvavimas pirmenybėse gali tapti glaudesnio bendradarbiavimo su „Citroen“ pradžia, kuris kitais metais gali pereiti į atstovavimą šiam gamintojui Pasaulio kėbulinių automobilių čempionate (WTCC).
Pirmasis sportininko startas ERC įvyks kovo 21–23 d. Kanarų salų ralyje, o dalyvavimą WRC jis pradės balandžio 11–14 d. Portugalijoje.
Po avarijos sveikstantis lenkas savo sugrįžimą į autosportą pradėjo pernai, kai laimėjo Ronde Gomitolo di Lana ir Como ralius Italijoje. Šiemet jis išbandė ir DTM techniką bei pareiškė neprarandantis vilties sugrįžti į „Formulę-1“.

Komentarai (16)
BMW.SauberF1Team
| 03/06 23:06 Atsakyti
Ralio cempionai locho i komanda tikrai nekviestu. Poch litai.
DRG
| 03/05 19:10 Atsakyti
Liaupsinat cia ji kaip kokia Meilutyte. Taigi ne Lietuvis jis, o sosiedas pshekas. Kol turi pinigu tol bando sportuoti, jei nebus rezultatu tai greit baigsis ir litai, o tada baigsis ir sportas.....
MIRKA
| 03/05 17:53 Atsakyti
Nezinojau kad Kubicai taip su kojom prastai.
AF1
| 03/05 17:33 Atsakyti
Didziausios sekmes Robertui!!! SB, zodis "***" buvo labai smarkiai naudojamas SSSR laikais, kai visi neigalieji turejo "tupeti kur tupi ir nesikisti i gyvenima". Manau, kad negaliu Roberto tokiu nedaro. Svarbu kas tu esi galvoje, o ne kaip atrodo tavo kunas.
Edmundas Panda Čiaras
| 03/05 17:24 Atsakyti
SB> bet zmonos nepavijo, gavo i saudyma persiorentuoti :D
SB
| 03/05 16:21 Atsakyti
DRG>Koks skirtumas, kad tik regionines reiksmes? Robertas *** ir jei gali iveikti sveikus zmones, tai yra daugiau, nei nuostabu. Paziurekit ka Oscaras Pistorius padare lengvojoje atletikoje. Bego su sveikais atletais.
1_Protingas
| 03/05 12:42 Atsakyti
Kaip lietuvis neturėčiau to sakyti, bet tai šaunuolis Kubica. Sėkmės jam.
DRG
| 03/05 12:30 Atsakyti
Prapliks visai besistengdamas gryzti i F1. Galetu ranku neslepti taip jau pries kameras, juk ne kablys ten bet kokiu atveju. Sekmes jam zinoma, bet as jo jau nebematau autosporto virsuneje, tiek F1 tiek WRC. Tie jo laimejimai buvo tai tik regionines reiksmes varzybose......
Mclarennew
| 03/05 11:13 Atsakyti
cia kazkas is autoriu matosi be kubicos gyventi nebegali
pukis3
| 03/05 10:32 Atsakyti
drasus bicas bet f1 jau jam uzdaryta ne su tokia sveikata ten vaziuot
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas