Oficialu: S. Vettelis po sezono paliks „Ferrari“

Oficialu: S. Vettelis po sezono paliks „Ferrari“
logo 2020 Gegužės 12 d. 10:10, Ferrari

Antradienio rytą oficialiai pranešta, kad „Ferrari“ po šio sezono nutrauks bendradarbiavimą su keturiskart pasaulio čempionu Sebastianu Vetteliu.

Vokietis Italijos komandai atstovavo nuo 2015 metų, kuomet atvyko iš „Red Bull“, tačiau šioje komandoje taip ir neiškovojo nė vieno titulo.

Jau kurį laiką užsienio žiniasklaidoje sklandė informacija, kad „Ferrari“ nori gerokai sumažinti S. Vettelio atlyginimą bei siūlo tik vienerių metų kontraktą. Nepaisant to, ilgą laiką vokietis buvo įvardijamas kaip komandos prioritetas kitam sezonui.

Pats S. Vettelis atskleidė, kad komandos ir jo vizijos išsiskyrė, todėl buvo nuspręsta pasukti skirtingais keliais.

„Mano bendradarbiavimas su „Ferrari“ baigsis po 2020 metų sezono. Norint pasiekti gerų rezultatų šiame sporte reikia, kad komandoje vyrautų harmonija. Kartu su komanda nusprendėme, kad nebematome tikslo tęsti šį bendradarbiavimą.

Finansinis aspektas šiuo atveju neturėjo jokios įtakos. Man tai nėra svarbiausias dalykas ir niekuomet tokiu netaps“, – sprendimą oficialiai F-1 svetainei komentavo S. Vettelis.

„Ferrari“ vadovas Mattia Binotto akcentavo, kad tai nebuvo vienpusis sprendimas ir padėkojo S. Vetteliui už atliktą darbą.

„Šis sprendimas buvo priimtas kartu su Sebastianu. Abi pusės nusprendė, kad tai bus geriausias scenarijus. Sprendimas tikrai nebuvo lengvas, atsižvelgiant į tai, koks lenktynininkas ir žmogus yra Vettelis. Nebuvo kažkokios vienos priežasties, kuri privedė prie tokios pabaigos. Tiesiog nusprendėme pasukti skirtingais keliais.

Sebastianas su „Ferrari“ iškovojo 14 pergalių ir įsirašė į komandos istoriją kaip trečias sėkmingiausias pilotas istorijoje pagal šį rodiklį. Jis taip pat yra daugiausiai taškų „Ferrari“ komandai iškovojęs lenktynininkas.

Visos komandos vardu noriu padėkoti Sebastianui už atliktą darbą bei jo profesionalumą. Per šiuos penkerius metus turėjome daug puikių momentų. Kol kas mums nepavyko kartu iškovoti čempionų titulo, tačiau tikimės, kad šis neįprastas sezonas mums gali būti sėkmingas“, – kalbėjo M. Binotto.

Anksčiau užsienio žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad „Ferrari“ svarsto Danielio Ricciardo, Carloso Sainzo bei Antonio Giovinazzi kandidatūras.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos