P. Lowe: FW41 nestabiliai elgiasi įvažiuojant į posūkius (12)

P. Lowe: FW41 nestabiliai elgiasi įvažiuojant į posūkius
logo Kovo 12 d. 06:00, Williams / LAT Images

Ekspertų, kurie sekė bandymus Barselonoje, nuomone „Williams“ komanda yra ne ką greitesnė už „Sauber“ ir naujoji FW41 mašina kol kas pasilieka klaustuku tiek lenktynininkams, tiek ir inžinieriams. Susidaro toks įspūdis, kad bolidas nestabiliai elgiasi posūkiuose ir tai neleidžia pilotams pajusti užtikrintumo.

Be to, „Williams“ kol kas nepavyksta surasti priėjimo prie naujųjų „Pirelli“ padangų, o Lance Strollas ir Sergejus Sirotkinas turi ne tiek jau ir daug patirties, kad viską greitai išsiaiškintų.

Antra vertus, komandos technikos direktorius Paddy Lowe neabejoja, kad palaipsniui sunkumus pavyks įveikti: „Kadangi inžinierių komandoje, kuri kūrė naująjį bolidą, įvyko esminių permainų, kas atsiliepė ir pačios FW41  konstrukcijoje, tai tobulinimo ir optimizacijos procesui prireiks kažkiek laiko.

Manau, kad sezono eigoje mes pasieksime žymios pažangos, kuri bus tęsiama kitais metais. Komanda dar nepademonstravo savo potencialo. Kartu skaičiuojamųjų duomenų ir to, ką mes matome trasoje, koreliacija yra normali. „Williams“ geriau nei kiti moka išmatuoti aerodinamikos efektyvumą, tam mes turime visas reikiamas technologijas ir gerus specialistus.

„Williams“ vėjo tunelis yra vienas iš geriausių. Todėl su įranga pas mus viskas tvarkoje ir mes ją neblogai išnaudojame, bet tai galima padaryti dar geriau“.

Kartu Paddy Lowe pripažino, kad dabar pagrindinį dėmesį reikia skirti FW41 valdomumui gerinti „Mes daug su mašina eksperimentuojame, bet kol kas problema ta, kad bolidas nepasižymi stabilumu įvažiuojant į posūkius.

Jei atvirai, tai panašios problemos iškyla dažnai, tačiau jos pasižymi ypač aštriai ir jei mums pavyks pasiekti pagerėjimo, tai atsilieps rato įveikimo laike. Daugeliu kitų aspektų mašina pasirodė gana neblogai, su kitomis posūkio fazėmis ji susitvarko visiškai normaliai.

Paprastai tokie dalykai būna susiję su aerodinamika, bet norint surasti sprendimus, reikia dirbti tiek su pakaba, tiek ir su padangomis, todėl požiūris visuomet turi būti kompleksinis“.

Šioje pasiruošimo sezonui stadijoje sunkumų yra dar ir tokių, kad bandymai pasibaigė, o tai reiškia, kad su problemomis teks aiškintis jau pirmose lenktynėse, kad būtų surastas teisingas sprendimas – tai atsilieps ekipos rezultatams.

 

Komentarai (12)


iXsas
| Kovo 13 d. 09:48
Kažkaip stebina ir tuo pačiu liūdina Williams forma. Turi geriausią jėgainę, vėjo tunelį, o rezultatų nėra. Gerai, kad nepasigyrė jog ir pilotų pora geriausia. Nors sakė, kad Sirotkinas buvo geriausias iš laisvų pilotų...
RBR
| Kovo 13 d. 08:39
Ar tik nebus Lowe gryba supjoves. Pasieme kelis brezinius is mersu, bet matyt ne visa informacija ir ten valde. Copy-Paste nesuveike:) bent jau bandymuose Williams labai silpnai atrode. Kai kurie apzvalgininkai stato salia sauberiu
Mendoza69
| Kovo 13 d. 02:27
Du piniguotus grybus i bolidus isodino :D
Rimvydas Rozenas
| Kovo 12 d. 20:38
Turi geriausia tuneli,o tai kodel nenaudoja :D.pernai nieko gero ,tai matomai ir šimet bus nekaška.jaunimas kaži ar pades gerais patarimais.
AF1
| Kovo 12 d. 19:59
Ne Todtas, o Wolffas, sorry :-)
Norge
| Kovo 12 d. 14:38
deivec, AF1 - visiskai sutinku.
AF1
| Kovo 12 d. 13:23
Ta teigiu jau kelis metus is eiles - man si asmenybe visiskai neaiski, netgi nyki. Beje, jo kazkokios sekmes MB rezultatams as visiskai nemaciau (sekme buvo Brawnas, o po to - Todtas).
YZF
| Kovo 12 d. 12:41
Nieko Lovys nekuria. Jis vadovauja kitiems, kurie vadovauja tiems kurie kuria.
deivec
| Kovo 12 d. 12:31
Norge
| Kovo 12 d. 08:57

zinoma, tokioj situacijoj patyres pilotas padetu isspausti daugiau (jei ten is viso bus galima su ja kovoti del taskelio), bet esme greiciausia tame, kad zymusis mercedes pergaliu kalvis paddy lowas sukure suda.

na masina kuria ne vienas zmogus. Negali buti, kad ateina vienas geras zmogus, o visi kiti nelabai ir jis daro stebuklus.
Ant popieriaus gali sukurti sedevra, bet jeigu nera kam tobulai ji pagaminti, kas is to tada ?
Daug specialistu vaiksto tarp komandu, ir nebutinai ateina is laimincios komandos, kodel ju niekas nemeta is F1 ?
masinukas
| Kovo 12 d. 12:21
tai žinok iš tokių "patyrusių" pilotų po bandymų ką gali išgirsti:
bolidas buvo nestabilus.
Kas buvo blogai su bolidu?
Nežinau, jam kažkas blogai.
kas blogai? jam slydo galas, ar priekis?
Nežinau, žmogau, bolidas nestabilus...