Paskutinėje sezono kvalifikacijoje „pole“ iškovojo L. Hamiltonas

logo 2019 Lapkričio 30 d. 16:06, Pixabay

Paskutinėje šių metų F-1 kvalifikacijoje, vykusioje Abu Dabyje, geriausią rezultatą užfiksavo ir pirmą startinę poziciją iškovojo šeštą kartą šiemet čempionu tapęs Lewisas Hamiltonas. Tai pirmoji brito „pole“ nuo Vokietijos GP.

Britas greičiu pranoko Valtterį Bottą, kuris dėl skirtų baudų lenktynes pradės iš rikiuotės galo, ir „Red Bull“ atstovą Maxą Verstappeną.

L. Hamiltonas į pirmą poziciją paskutinėje važiavimų dalyje pakilo jau po pirmojo bandymo, vieną ratą įveikęs per 1 min. 34,828 sek. Britas vėliau dar keliomis šimtosiomis sekundės dalimis pagerino savo rezultatą ir iškovojo „pole“ poziciją.

Beveik 0,2 sek. nuo L. Hamiltono atsiliko komandos draugas V. Bottas. Dėl skirtų baudų suomis varžybas pradės iš rikiuotės galo, tad antrą poziciją užleis kvalifikacijoje trečią rezultatą užfiksavusiam „Red Bull“ atstovui Maxui Verstappenui.

Paskutinėje važiavimų dalyje tik vieną greitą ratą įveikęs Charlesas Leclercas vėl greičiu pranoko „Ferrari“ komandos draugą Sebastianą Vettelį. Priešingai nei C. Leclercas, vokietis važiavimų pabaigoje spėjo laiku kirsti starto finišo tiesiąją, bet nesugebėjo antruoju bandymu pagerinti savo rezultato.

Šeštoji startinė pozicija atiteko antrajam „Red Bull“ pilotui Alexui Albonui. Tailandietis beveik sekunde atsiliko nuo L. Hamiltono.

Visi sportininkai iš pirmojo šešetuko, išskyrus S. Vettelį, lenktynes pradės naudodami vidutinio kietumo padangas.

Vos dviem šimtosiomis sekundės dalimis Danielį Ricciardo pranoko ir septintą startinę poziciją iškovojo „McLaren“ lenktynininkas Lando Norrisas. Tuo tarpu antrasis britų ekipos pilotas Carlosas Sainzas atsiliko dar 0,003 sek. ir liko devintas.

Greičiausiųjų dešimtuką užbaigė antrasis „Renault“ atstovas Nico Hulkenbergas.