„Pirelli“ įspėja apie degradaciją ir granuliavimąsi

„Pirelli“ įspėja apie degradaciją ir granuliavimąsi
logo 2024 Liepos 16 d. 13:45, Pirelli

Vengrijos GP etapas į „Formulės-1“ tvarkaraštį įeina nuo 1986 metų ir jau laikomas klasikiniu sezono etapu, todėl padangų gamintojas yra sukaupęs gana didelį kiekį informacijos apie padangų veiklą šioje trasoje.

„Pirelli“ specialistai pažymi, kad apkrovų, kurias tenka padangoms čia patirti, negalima pavadinti labai sunkiomis. Todėl šiemet šiam etapui, kaip ir pernai, buvo parinktos minkščiausių sudėčių padangos: kietosiomis čia bus C3, vidutinėmis – C4, o minkštosiomis – C5.

Tai leis užsitikrinti gerą varančiųjų ratų sukibimą su asfaltu įsibėgėjant išvažiuojant iš posūkių, o tai Hungaroringe labai svarbu.

Kartu yra laukiama, kad degradacija bus gana aukšto lygio, juo labiau, kad prognozė žada labai karštą orą. Galima prisiminti, kad pernai Vengrijoje asfalto temperatūra per lenktynes buvo 53 laipsniai – tai gerokai daugiau nei kitose trasose.

Vadinasi, komandoms ir vairuotojams teks surasti optimalų požiūrį į padangų darbą ir stengtis išvengti perkaitimo – net tik lenktynėse, bet ir kvalifikacijoje.

Metų eigoje Vengrijos trasa naudojama nelabai intensyviai, todėl savaitgalio metu, kai asfaltas pasidengs atidirbtos gumos sluoksniu, žymiai pagerės sukibimas su danga.

Šis savaitgalis bus dar ypatingesnis, nes autodrome atlikta rekonstrukcija, pertraukos tarp sesijų bus ilgesnės. Todėl tikėtina, kad gali pasireikšti stiprus padangų granuliavimasis, ypač pirmose dvejose treniruotėse.

Pernai Vengrijoje laimėjo Maxas Verstappenas, kuris, kaip ir jo varžovai, distanciją įveikė su dviem sustojimais boksuose. Dauguma sportininkų startavo arba su vidutinėmis, arba su kietosiomis padangomis, nors keturi pilotai pirmą atkarpą važiavo su minkštosiomis, turėdami geresnį sukibimą pirmuose ratuose. Tarp jų buvo ir Carlosas Sainzas, kuriam pirmame rate iš 11-tos vietos pavyko palypėti iki 6-tos pozicijos. Didelė tikimybė, kad šiam savaitgaliui labiausiai tiks C3 ir C4 mišiniai, o minkščiausios padangos bus naudojamos tik kvalifikacijoje.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos