„Pirelli“ nesutinka su lietaus padangų kritika

„Pirelli“ nesutinka su lietaus padangų kritika
logo 2022 Birželio 04 d. 16:57, Pirelli

Italijos padangų gamintojas „Formulei-1“ atsakė į kritiką, nuskambėjusią po Monako GP, kai „Aston Martin“ pilotas Sebastianas Vettelis pareiškė, kad naujosios 18 colių lietaus padangos yra per kietos ir neefektyvios.

Vettelis po lenktynių Monake kalbėjo, kad jam buvo labai sunku pilotuoti bolidą su lietaus padangomis: „Jos yra labai lėtos. Šios padangos yra pernelyg kietos ne tik Monako trasai, bet lygiai tas pats buvo ir Imoloje. Blogos padangos“.

„Pirelli“ automobilių sporto padalinio vadovas Mario Isola nelinkęs sutikti su keturiskart pasaulio čempionu ir pareiškė, kad lietaus ir tarpinės padangos yra beveik identiškos pagal kietumą.

„Manau, kad perėjimo iš lietaus padangų į tarpines momentas Monake buvo visai ne toks, koks kitose trasose, - komentavo M. Isola. - Mes esame bandę šias padangas panašiomis sąlygomis ir prie žemesnės temperatūros.

Iš esmės visas reikalas yra susijęs su asfalto charakteristikomis. Monakas yra miesto trasa su gatvių asfaltu. Atitinkamai asfalto abrazyvumas yra gerokai žemesnis nei asfalto, kuris naudojamas lenktynių trasose – būtent todėl lietaus padangų sukibimas čia buvo gerokai mažesnis.

Gumos mišinys, iš kurio yra gaminamos lietaus padangos, skiriasi nuo to, kuris naudojamas tarpinėms padangoms, bet jo kietumas yra tik nedaug didesnis. Bandymuose mes matėme, kad pagal savo charakteristikas lietaus padangos yra analogiškos pernykštėms (13 colių dydžio) ir mes taip pat norėjome, kad perėjimo nuo vienokių padangų prie kitokių momentas liktų toks pats, koks buvo ir praėjusiais metais“.

Iš esmės, M. Isola atmetė pretenzijas, išsakytas S. Vettelio, paaiškindamas padangų elgesio ypatumus specifinėmis asfalto charakteristikomis, kuriuo nuklotos šios Viduržemio jūros kunigaikštystės gatvės.

Lenktynės vyksta Monte Karlo miesto gatvėmis
Trasa: Lenktynės vyksta Monte Karlo miesto gatvėmis (Monako GP)
Ilgis: 3,340 km Ratų skaičius: 78
Plačiau


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Giriby 1354
2. Tadas Misevičius 1347
3. Darius Linkevicius 1336
4. Kęstutis Šimkus 1334
5. f1a 1332