Prancūzijos GP: įdomioji statistika

logo 2019 Birželio 24 d. 13:23, Unsplash

Keletas įdomių statistinių faktų po Prancūzijoje pasibaigusių „Formulės-1“ lenktynių...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Paul Ricard trasoje, Lewisas Hamiltonas iškovojo trečiąją „pole“ poziciją sezone ir 86 karjeroje. Lewisui tai buvo antroji „pole“ Prancūzijoje paeiliui.

„Pole“ Prancūzijoje tapo 60-tąja Lewiso karjeroje su „Mercedes“ komanda – jam priklauso rekordas pagal „pole“ skaičių lenktyniaujant už vieną komandą.

Valtteri Bottas parodė antrą laiką, „Mercedes“ pilotai 65-tąjį kartą istorijoje užėmė visą pirmą startinę juostą ir pagal šį rodiklį užima antrąją vietą. Priekyje – tik „Ferrari“, kurios pilotai 77 kartus užėmė pirmąją starto juostą lenktynėse.

Parodęs trečią laiką, Charlesas Leclercas antrą kartą sezone – po „pole“ pozicijos Bahreine – kvalifikacijoje aplenkė savo komandos kolegą.

Antrus metus paeiliui Maxas Verstappenas parodė ketvirtą laiką per kvalifikaciją Paul Ricard trasoje. Prieš metus jis taip pat nusileido „Mercedes“ pilotų porai ir vienam iš „Ferrari“ lenktynininkų – tada tai buvo Vettelis.

Penktoji vieta kvalifikacijoje – geriausias rezultatas Lando Norriso karjeroje ir geriausias rezultatas „McLaren“ ekipai nuo 2016 metų, kai šlapioje Austrijos trasoje Jensonas Buttonas taip pat kvalifikavosi penktas.

Norriso komandos draugas Carlosas Sainzas parodė šeštą laiką – pirmą kartą nuo Italijos’14 du „McLaren“ pilotai startavo pirmame šešetuke.

Sebastianas Vettelis kvalifikavosi septintas –tai blogiausias jo rezultatas nuo praėjusių metų Japonijos GP.

Danielis Ricciardo pateko į kvalifikacijos finalą, parodydamas aštuntą laiką – ir 7 kartą jis šiame sezone aplenkė savo komandos draugą.

Po aštuonių GP etapų – tik dvejose komandose triuškinantis rezultatas 8:0 pagal kvalifikacijos rezultatus – aštuonis kartus debiutantas George‘as Russellas aplenkė Robertą Kubicą „Williams“ ekipoje ir Sergio Perezas 8 kartus aplenkė Lance‘ą Strollą „Racing Point“.

Lenktynės

Laimėjęs Prancūzijos GP lenktynes, Lewisas Hamiltonas iškovojo šeštą pergalę sezone, antrąją šioje trasoje ir 79 karjeroje. Lewisas laimėjo šešerias iš paskutinių aštuonerių lenktynių – tai geriausia sezono pradžia jo karjeroje.

Prancūzijos lenktynės – 200-tosios (iš 237 startų, 84 proc.), kuriose Hamiltonas uždirbo taškus. Lewisas – ketvirtas reitinge pagal rezultatyvių varžybų skaičių, nusileisdamas Michaeliui Schumacheriui (221, 72 proc.), Kimiui Raikkonenui (209, 69,7 proc.) ir Fernandui Alonso (202, 64,7 proc.), bet visi jie yra važiavę daugiau lenktynių.

Valtteri Bottas 19-tąjį kartą karjeroje finišavo antras ir 20-tą kartą paeiliui užbaigė lenktynes geriausiųjų penketuke.

„Mercedes“ komanda laimėjo 10 lenktynių paeiliui, absoliutus rekordas priklauso „McLaren“ – 11 pergalių paeiliui 1988 metų sezone.

„Mercedes“ komanda iškovojo 50-tą pergalingą dublį savo istorijoje ir užima antrą vietą reitinge pagal šį rodiklį. Pirmauja „Ferrari“ su 83 pergalingais dubliais.

„Mercedes“ komanda antrus metus paeiliui pirmavo visose Prancūzijos GP etapo sesijose.

Charlesas Leclercas antrą kartą šiame sezone finiše aplenkė savo komandos draugą ir trečią kartą finišavo trečias.

Maxas Verstappenas užbaigė lenktynes ketvirtas, pratęsdamas sėkmingą seriją – 17 rezultatyvių lenktynių paeiliui. Nuo šio sezono pradžios Maxas visose varžybose finišavo pirmame penketuke, o komandos draugui jis nenusileido nuo Monako’18.

Finišavęs šeštas, Carlosas Sainzas pakartojo savo geriausią rezultatą sezone – ir geriausią rezultatą „McLaren“ komandai šiais metais.

Pirmą kartą sezone Robertas Kubica finiše aplenkė savo ekipos draugą „Williams“ komandoje George‘ą Russellą.