R. Grosjeanas: avarija Bahreine gali daug ko išmokyti (1)

R. Grosjeanas: avarija Bahreine gali daug ko išmokyti
logo 2020 Gruodžio 28 d. 16:07, F1 TV

Buvęs „Haas“ lenktynininkas Romainas Grojseanas mano, kad jo avarija pirmame Bahreino GP rate duos daug naudingos informacijos didinant lenktynių saugumą „Formulėje-1“.

„Kai apkrovos pasiekia 60G, žmogus greičiausiai praras sąmonę, nors ir keliomis sekundėmis, - parašÄ— R. Grosjeanas savo Instagram paskyroje. – Išsaugoti blaivų protą tokioje situacijoje neįmanoma, bet aš likau sąmoningas ir tai išgelbėjo man gyvybę.

Ši avarija gali daug ko pamokyti. Man pasisekė, kad likau gyvas, galiu kalbėti ir viską atsimenu. Nesu įsitikinęs, kad tai yra gerai man pačiam, bet aš viską atsimenu ir manau, kad saugumo srityje dar lieka silpnų vietų.

Kitas etapas -  išsiaiškinti, kas vyksta su lenktynininko galva. Visi matė, kad aš išlipau beveik nesusižeidęs. Taip, man kiek nudegė rankos, todėl piloto pirštines galima pagaminti labiau saugesnes. Bet reikia išsiaiškinti, kaip sąveikauja galva ir šalmas ir kodėl aš nepraradau sąmonės? Noriu kad mes viską išanalizuotumėme su jutikliais ant galvos ir išsiaiškintumėm, kaip galima dar pagerinti šalmą ir pošalmį, kad esant milžiniškoms perkrovoms, sportininkas išliktų sąmoningas ir suprastų, ką reikia daryti.

Ne paslaptis, kad kai F-1 atsirado „Halo“ sistema, aš buvau kategoriškai prieš, bet jei ne ji, tai aš dabar negalėčiau su jumis kalbėtis. Manau, kad „Halo“ yra viena iš pagrindinių saugumo priemonių, sukurtų per pastaruosius metus.

Be to, šiais metais pasikeitė reikalavimai kombinezonams – dabar jis privalo 10 sek. ilgiau išlaikyti ugnį. Reglamente nurodoma 20 sek., o aš 28 sek. bandžiau išsiropšti iš ugnies ir gavau tik dešinės rankos nudegimą ir stiprų kairės rankos nudegimą, bet tai – nieko rimto.

Bolido važiuoklės tvirtumas kiekvienais metais tik gerėja – mašina išlaikė smÅ«gį, todėl monokokas mane apsaugojo ir aš sugebėjau išlipti iš gaisro. Jei važiuoklė bÅ«tų lūžusi, aš bučiau likęs be kojų – mažų mažiausiai būčiau jas susilaužęs, tada nesugebėčiau išlipti iš degančio automobilio“.

 


Komentarai (1)
SliMMaz logo rėmėjas
IP: 5202f81 | 12/28 23:04 Atsakyti
Nepraradai samones, nes gal nebuvo ko sutrenkt? :)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas