R. Kubica: išmokau prisitaikyti prie apribojimų (5)

R. Kubica: išmokau prisitaikyti prie apribojimų
logo 2019 Rugpjūčio 29 d. 11:38, Williams

Avarija ralio varžybose 2011 metų vasarį Robertui Kubicai vos ne kainavo gyvybę – lenkas gavo rimtas traumas, kurių pasekmės – sunkiai valdoma dešinė ranka. Daugelis abejojo, jog Kubica kada nors sugrįš į lenktynes, bet šiais metais jis lenktyniauja F-1 „Williams“ komandoje ir komandai yra iškovojęs kol kas vienintelį tašką šiame sezone.

Robertas papasakojo, kokių sunkumų jam teko patirti, kad vėl galėtų dalyvauti čempionate: „Aš siekiau sugrįžti į „Formulę-1“, norėdamas įrodyti, kad su manimi viskas tvarkoje ir man išeis. Dabar daugelis klausia, kam man viso to reikia, ypač turint galvoje rezultatus. Man sunku paaiškinti – manęs nesupras dauguma iš tų, kurie nebuvo mano padėtyje. Aš suprantu svetimas abejones, bet jūs turite priimti mano sprendimą.

Daugelis kalbėjo, kad nesugebėsiu normaliai važiuoti Monake, bet tas savaitgalis buvo vienas iš geriausių. Tą patį galima pasakyti ir apie lietaus lenktynės – Hockenheime aš uždirbau vieną tašką. Dabar aš sprendžiu kitokius uždavinius nei prieš dešimt metų, ypač jei turėsime galvoje tą mašiną, kurią turiu. Dabar daugiau dirbu ties savimi, stengdamasis pasiekti tą lygį, kuris leistų prie greitos mašinos vairo parodyti viską, ką sugebu.

Traumuota ranka nereiškia, kad aš turiu rinktis kitokias trajektorijas. Patys pagrindiniai pakeitimai įvyko galvoje. Tiesiog neįtikėtina, kaip smegenys ir kūnas prisitaiko prie naujų sąlygų. Tai viena iš svarbiausių pamokų, kurią išmokau. Dabar sveika mano kairioji ranka yra kur kas greitesnė, jautresnė ir tikslesnė nei bet kada. Mano kairioji ranka išvystyta kur kas geriau nei pas 99 proc. žmonių. Aš net šito nežinojau.

Bandymai parodė, kad mano kairė ranka 35 proc. dirba geriau nei pas kitus pilotus. Vargu ar aš tai turiu nuo gimimo. Greičiausiai, tai buvo mano tobulinimosi pasekmė – smegenys kažkaip turi kompensuoti dešinės rankos apribojimus. Daugelį metų man teko iš naujo mokyti kūną, kad jis prisitaikytų prie šių apribojimų.

Pati didžiausia pažanga per metus, praėjusius po avarijos, buvo ta, jog aš išmokau susigyventi su apribojimais. Iš pradžių aš nenorėjau nieko pastebėti, norėjau tapti tokiu, kokiu buvau. Buvo sunku, bet laikui bėgant, išmokau pasiekti tokių pat rezultatų, kaip ir anksčiau, bet – kitokiais būdais. Jei aš bandyčiau veikti kaip iki avarijos, tai patirčiau nesėkmę.

Po to pasistengiau kiek įmanoma natūraliau pilotuoti mašiną. Štai kodėl po avarijos aš sugrįžau prie ralio mašinos vairo – man tai buvo visiškai nauja pažintis. Mašinoje niekada negalvojau apie problemas su ranka ir beveik išmokau pilotuoti mašiną, nežiūrint į apribojimus.

Po to aš persėdau į kitas lenktynines mašinas – ir man vėl išėjo. Šiandien aš vairuoju „Formulės-1“ bolidą ir negalvoju,  kaip aš turiu dirbti kaire ranka, kad kompensuočiau dešinės trūkumus – tai viskas vyksta savaime. Aš neturėjau kito pasirinkimo. Žinoma, norėčiau būti 100 proc. sveikas, bet taip nebus, todėl privalau išspausti 100 proc. to, ką turiu“.

Atsakydamas į klausimą, kodėl George‘as Russellas reguliariai jį aplenkia, Kubica pareiškė: „Kai aš atėjau į „Formulę-1“, turėjau mažiau patirties. Naujosios kartos lenktynininkai yra pasirengę debiutui kur kas geriau nei Lewisas Hamiltonas ir aš.

Pavyzdžiui, George‘as anksčiau yra išbandęs „Mercedes“ ir „Force India“. Sezono pradžioje jis, tikėtina, buvo nuvažiavęs kur kas daugiau ratų prie šiuolaikinio F-1 bolido vairo nei aš. George‘as yra be galo talentingas ir visi žino, kad jis – greitas.

Visiškai natūralu, kad jį su manimi lygina, bet mus yra sunku sulyginti, kadangi esame skirtinguose karjeros etapuose. George‘as yra nusipelnęs mašinos, kuri leistų kovoti peletono priekyje. Greitis jam – tik laiko klausimas, jei jis atsidurtų prie konkurencingos mašinos vairo“.


Komentarai (5)
YZF
| 08/29 18:32 Atsakyti
"Dabar daugiau dirbu ties savimi, stengdamasis pasiekti tą lygį, kuris leistų prie greitos mašinos vairo parodyti viską, ką sugebu." - tai Robertas jau ruosiasi netolimoje ateityje sesti prie greito bolido. Dabar su savim dirba. Nu saunuolis.
maxpower
| 08/29 12:28 Atsakyti
Aha prisitaike, tik i vienus vartus gauna :D
EičJey
| 08/29 14:37 Atsakyti
Liko tik išmokti greitai važiuoti
ddt
| 08/29 18:02 Atsakyti
Kiek galima apie muilo operas, Robertai, tu paprasčiausiai NEVAŽIUOJI. Nesvarbu ką pasakotum apie patirtį, savo gražius laikus. O ralyje tau nieko neišėjo, tiksliau - ėjosi taip kad LOTOS nusisuko ir negrįžo. Nusisuko taip, kad neliko ir WRC PL etapo. Va tokie yra paties pastarųjų metų pasiekimai autosporte.
deivec
| 08/29 19:40 Atsakyti
YZF
08/29 18:32

"Dabar daugiau dirbu ties savimi, stengdamasis pasiekti tą lygį, kuris leistų prie greitos mašinos vairo parodyti viską, ką sugebu." - tai Robertas jau ruosiasi netolimoje ateityje sesti prie greito bolido. Dabar su savim dirba. Nu saunuolis.

mazokas komentaras..is tik vienas komentaras ? nelaimesi konkurso :D
×

TOP naujienos