„Red Bull“ perka „Jaguar“ komandą (63)

„Red Bull“ perka „Jaguar“ komandą
logo 2004 Lapkričio 14 d. 00:33, Jaguar
Įtakingas finansų leidinys „The Financial Times“, remdamasis artimais „Red Bull“ ir „Ford“ šaltiniais, pranešė, kad sutartis dėl „Jaguar“ „Formulės-1“ komandos pardavimo jau sudaryta.
„Mes priėmėme pasiūlymą, apsikeitėme sutartimis, teliko tik perduoti raktus“, – citavo artimus „Jaguar“ šaltinius dienraštis.
Austrijos energetinių gėrimų gamintojas „Red Bull“ jau senai minimas tarp galimų kandidatų įsigyti tai vieną, tai kitą „Formulės-1“ komandą. Prieš metus kompanija pranešė apie trejų metų planą skirti iki 342,8 milijonų eurų (virš 1 milijardo litų) Austrijos „A-1 Ring“ trasos rekonstrukcijai ir autosporto akademijos įrengimui šalia. Tačiau ilgalaikės „Sauber“ komandos rėmėjos planai yra kur kas didesni. Praėjusią savaitę ji patvirtino, kad pasiūlymas dėl „Jaguar“ pirkimo yra pateiktas ir svarstomas. Paskutinės sandėrio detalės turi būti baigtos derinti ir sutartis pasirašyta jau šį savaitgalį. Paraiškos dalyvauti 2005 m. „Formulės-1“ čempionate yra priimamos iki pirmadienio vakaro, todėl abi pusės turi skubėti, kad naujieji komandos savininkai galėtų sumokėti kasmetinį registracijos mokestį bei užsitikrinti teisę dalyvauti lenktynėse.
Manoma, kad „Jaguar“ bus parduota už simbolinę, vos 1 JAV dolerio (apie 2,7 lito) kainą. Pagal JAV įstatymus „Ford“ kompanija būtų atsakinga už darbuotojų atleidimą ir kitas galimas išlaidas trejus metus, todėl jiems svarbu, kad „Jaguar“ komanda nebūtų likviduota, o naujasis savininkas būtų pajėgus ja pasirūpinti bent šį laikotarpį. Be to, „Ford“ brangus komandos išlaikymas – pasibaigus sezonui, savaitė kainuoja po 2 mln. JAV dolerių (5,4 mln. litų).
Pasirašius šią sutartį, būtų baigtos kalbos apie galimybę išvysti kai kurias komandas lenktynėse dalyvaujančias trimis bolidais. „Minardi“ ir „Jordan“ komandos jau anksčiau buvo pranešusios, kad paraiškas dėl dalyvavimo kitų metų čempionate pateiks. Šių naujienų su ne mažesniu nekantrumu laukia ir 300 „Jaguar“ komandos darbuotojų, kurių nemaža dalis, greičiausiai, jau buvo pradėję ieškotis naujų darbo vietų.
Dietrich Mateschitz, „Red Bull“ savininkas, jau senokai svajojo apie amerikietišką „Formulės-1“ komandą, bei vykdė aktyvias talentų paieškas tarp jaunų amerikiečių pilotų. Kompanija šiemet rėmė ‚Jaguar“ komandos pilotą Christianą Klieną ir F3000 pirmenybių nugalėtoją Vitantonio Liuzzi.
Manoma, kad „Red Bull“ įsigijus „Jaguar“, ši kitąmet pilotais pasirinktų jau minėtus V.Liuzzi ir C.Klieną arba BAR pilotą-bandytoją Anthony Davidsoną, jie šis negaus darbo „Williams“ komandoje.
Svarbu tai, kad „Jaguar“, nepaisant ekipos pardavimo, toliau tęsė darbą su 2005 m. bolidu, tad kitąmet turėtų išlikti konkurencinga.
Kol kas neaišku, kokius variklius naudos „Red Bull“ perkama ekipa, tačiau manoma, kad tai bus „Cosworth“ gaminiai, o jų produkcijos tiekimo užtikrinimas bus pirkimo-pardavimo sutarties su „Ford“ dalis.
Šiemet „Jaguar“ iškovojo 10 taškų ir čempionate liko septinta, aplenkusi „Toyota“, „Jordan“ ir „Minardi“ ekipas.
1999 metais „Ford“ kompanija nupirko „Stewart“ komandą ir ją pervadino „Jaguar“. Nuo tada ekipa iškovojo 49 taškus.

Komentarai (63)
.:M.S:.
| 11/24 21:36 Atsakyti
valio Valio Valio sauni naujiena :)~
Mobil 1
| 11/24 16:57 Atsakyti
Nusipirko ir perdaze... :(
Andrejus
| 11/16 00:21 Atsakyti
Kagi atrodo, kad viskas issispres paskutiniu momentu. Taciau tai puiki zinia.
Perro
| 11/15 19:43 Atsakyti
Na jo kas tas litas, lyginant su komandos islaikymo ir visokiais kitais isipareigojimais, dziugu, kad dar yra turtingu kompaniju :)
Life
| 11/15 16:09 Atsakyti
Labai neblogos naujienos man:) Tikiusiu bus jega!!!
barysass
| 11/15 14:38 Atsakyti
nu ka konkuruos su savo kosvortais su minardziai o taip kas zino ka jie pasidarys ir kaip supratau is straipsnio kad dar bent tris metus tai tikrai jaguar isliks tik gal Red bull nores pakeisti pavadinima.
bmw racer
| 11/15 13:59 Atsakyti
"Jaguar" liks konkurencinga komanda. Tik, su kuo gi ji konkuruos.
DjShumis
| 11/15 12:21 Atsakyti
Puiki zinia.
Rasinis
| 11/15 08:39 Atsakyti
ir kam reikejo tiek ilgai tampyti guma.
virgissss
| 11/15 08:12 Atsakyti
Viskas kaip ir anksciau:)
×

TOP naujienos