Rekordai, kurie gali būti pagerinti 2020 metais (3)

Rekordai, kurie gali būti pagerinti 2020 metais
logo Sausio 11 d. 11:00, Pirelli

2020 metų sezonas bus rekordinis pagal trukmę – 22 etapai. Lewisas Hamiltonas gali iškovoti septintąjį titulą ir pagal šį rodiklį susilyginti su Michaeliui Schumacheriu. Be to, 2020 m. dar gali būti pagerinti bene 8 rekordai, tarp kurių ir tie, kurie laikosi dar nuo Ayrtono Sennos laikų.

Pergalės lenktynėse

Rekordas pagal pergalių lenktynėse skaičių priklauso Michaeliui Schumacheriui – 91, tačiau 2020 m. L. Hamiltonas gali aplenkti šį vokiečio pasiekimą. Dabar Lewiso sąskaitoje – 84 pergalės ir turint galvoje tai, jog Hamiltonas nuo 2014 metų per sezoną laimėdavo ne mažiau kaip po 9 varžybas, tai tikimybė, kad Schumacherio rekordas kris, yra labai didelė.

Pergalių skaičius Konstruktorių taurės įskaitoje paeiliui

Praėjusį sezoną „Mercedes“ komanda iškovojo šeštąją Konstruktorių taurę paeiliui, pakartodama „Ferrari“ pasiekimą 1999-2004 metais. Jei komanda iš Braklio laimės septintą Konstruktorių taurę paeiliui, tai taps absoliučia rekordininke per visą „Formulės-1“ istoriją.

Be to, sėkmės atveju 2020 m. „Mercedes“ pakartotų 1968-1974 m. „Ford-Cosworth“ rekordą, su kurios varikliais septynis kartus paeiliui buvo iškovotas pasaulio čempionų titulas.

Pats jauniausias pasaulio čempionas

2020 m. Charlesas Leclercas ir Maxas Verstappenas turi šansų tapti pačiais jauniausiais pasaulio čempionais. Sėkmės atveju kiekvienas iš jų taptų čempionu, būdamas 22 metų amžiaus, kai dabartinis rekordas priklauso Sebastianui Vetteliui, iškovojusiam titulą 23 metų ir 134 dienų amžiaus.

Finišų taškuose skaičius

Praėjusias metais Lewisas Hamiltonas pagerino savo rekordą pagal lenktynių paeiliui skaičių, kuriose jis iškovojo taškus – 33. Pirmosios lenktynės Melburne Lewisui gali būti rekordinėmis – 34-osiomis finišuojant taškų zonoje.

Startų lenktynėse skaičius

Rubensui Barrichello priklauso rekordas pagal startų lenktynėse skaičių – 322. Šiais metais brazilo rekordą gali pagerinti Kimis Raikkonenas – dabar jo sąskaitoje – 313 startų. Jei Kimis nepraleis nė vieno etapo, tai po šio sezono jis turės 335 startus „Formulės-1“ varžybose.

„Pole“ pozicijos vienoje trasoje

Jei L. Hamiltonas startuose iš „pole“ Australijoje, tai bus jau devinta jo „pole“ Melburno trasoje ir jis pagerins rekordą pagal „pole“ pozicijų skaičių vienoje trasoje. Dabar, be pačio Lewiso, po 8 „pole“ vienoje trasoje turi Michaelis Schumacheris (Japonija) ir Ayrtonas Senna (San Marinas).

Be to, laimėjęs kvalifikaciją Melburne, Hamiltonas susilygintų su Senna pagal paeiliui iškovotas „pole“ vienoje trasoje – 7.

Pergalių lenktynėse skaičius pirmaujant nuo starto iki finišo

Laimėjęs pernykščiame Abu Dabio etape, Lewisas Hamiltonas susilygino su Ayrtonu Senna pagal pergalių lenktynėse skaičių, kuriose jis pirmavo nuo starto iki finišo. Dar viena Lewiso pergalė pirmaujant nuo lenktynių pradžios iki pabaigos padarytų jį absoliučiu rekordininku – 20 pergalių.

Podiumų skaičius per karjerą

Rekordininku pagal podiumų skaičių pasilieka Michaelis Schumacheris – 155. L. Hamiltono sąskaitoje – 151 podiumas ir tik laiko klausimas, kuriame etape šiais metais šis rekordas bus pagerintas.


Komentarai (3)
EičJey
| Sausio 12 d. 12:21
Jei tai rekordiškai ilgas sezonas, tai teoriškai gali 1 pilotas (1 konstruktorius irgi) laimėti daugiausia lenktynių/kvalifikacijų/treniruočių per sezoną. Taškų rekordas.
tukas21
| Sausio 12 d. 05:32
žiūrim
| Sausio 11 d. 12:18

Pats jauniausias pasaulio čempionas:
Suprantama, kad čia rašo apie realias galimybes, bet teoriškai jauniausiais čempionais taip pat gali tapt ir Lando Norris, Lance Stroll bei George Russell.

Gali, bet netaps. Realybė yra kitokia....
žiūrim
| Sausio 11 d. 12:18
Pats jauniausias pasaulio čempionas:
Suprantama, kad čia rašo apie realias galimybes, bet teoriškai jauniausiais čempionais taip pat gali tapt ir Lando Norris, Lance Stroll bei George Russell.
×

F-1.lt pulsas