Rekordai, kurie šiemet gali būti pakartoti arba pagerinti (1)

Rekordai, kurie šiemet gali būti pakartoti arba pagerinti
logo Birželio 24 d. 11:40, Pirelli

Šių metų sezonas gali būti neįprastai trumpas, bet tai nereiškia, kad sportininkai neturės galimybės pakartoti arba pagerinti kai kurių F-1 rekordų.

Ne paslaptis, kad nemaža dalis rekordų priklauso daugkartiniam čempionui Michaeliui Schumacheriui. Tačiau jau šiais metais dalį rekordų gali pagerinti kiti du F-1 čempionai - Lewisas Hamiltonas ir Kimi Raikkonenas.

Čempionų titulai

M. Schumacheris čempionu tapo septynis kartus ir daugelis kurį laiką galvojo, kad pakartoti tokį pasiekimą, ką jau bekalbėti apie tokio rekordo pagerinimą, bus tiesiog neįmanoma. Bet štai jau šiemet L. Hamiltonas turės galimybę septintą kartą tapti F-1 čempionu ir šiuo rezultatu galės susilyginti su minėtuoju M. Schumacheriu.

Jauniausias F-1 čempionas

Jei L. Hamiltonas vis dėlto šiemet netaps čempionu, puikią progą turės jaunieji F-1 pilotai. Maxas Verstappenas ir Charlesas Leclercas yra laikomi geriausiais jaunosios kartos atstovais. Būtent vienas iš jų gali šiemet tapti jauniausiu čempionu.

Kol kas šiuo rekordu gali pasigirti kitas daugkartinis F-1 čempionas Sebastianas Vettelis. Vokietis čempionu tapo 2010 m. Tuomet jam buvo 23 metai ir 134 dienos.

Tiek M. Verstappenui, tiek C. Leclercui, kuriems dabar yra 22 metai, būtina nugalėti šiais metais, jei nori pagerinti S. Vetteliui priklausantį rekordą.

Daugiausiai pergalių

Grįžtame prie M. Schumacherio rekordų. Vokietis per savo karjerą lenktynėse nugalėjo 91 kartą. L. Hamiltonui iki šio rekordo trūksta 7 pergalių. Žinant, kad šių metų sezonas gali būti trumpas, britui gali ir nepavykti pagerinti šio M. Schumacherio rekordo.

Iškovotos prizinės vietos

Dar vienas M. Schumacherio rekordas, kurį gali pagerinti L. Hamiltonas. Vokietis viso startavo 308-iose lenktynėse ir 155 kartus lipo ant apdovanojimų pakylos. Tuo tarpu L. Hamiltonas yra startavęs 250 lenktynėse ir jau ant apdovanojimų pakylos lipo 151 kartą. Net jei šių metų sezonas ir bus labai trumpas, mažai tikėtina, kad L. Hamiltonui nepavyks ant apdovanojimų pakylos užlipti bent 4 kartus.

Lyderis nuo starto iki finišo

Šioje srityje buvo geriausias ne M. Schumacheris, o kita sporto legenda - Ayrtonas Senna. Brazilas iškovojo 41 pergalę. Bet 19-oje iš jų pirmavo nuo starto iki finišo. Tokiu pasiekimu jau gali pasigirti ir L. Hamiltonas. Britas vien pernai penkiose lenktynėse buvo lyderis nuo pat starto iki finišo. Dar vienas rekordas į Lewiso kišenę?

Daugiausiai „Grand Prix“ startų

Daugiausiai kartų „Formulės-1“ lenktynėse yra startavęs buvęs F-1 pilotas Rubensas Barrichello. Viso 322 startai. Šį rekordą šiemet gali pagerinti vis dar F-1 lenktyniaujantis Kimi Raikkonenas.

Nepaisant to, jog suomis vienu metu buvo „padaręs pertrauką“ ir 2 metus nelenktyniavo, K. Raikkonenas jau yra startavęs 312 lenktynėse. Tad jei šių metų sezoną sudarys 11 etapų, sportininkas turėtų pagerinti R. Barrichello rekordą.

Daugiausiai finišų pozicijoje, už kurią skiriami taškai

Dar vienas rekordas, kurį šiemet gali pagerinti tiek K. Raikkonenas, tiek L. Hamiltonas. Kol kas jis priklauso M. Schumacheriui. Tiek K. Raikkonenui, tiek L. Hamiltonui šiemet reikia aštuonis kartus finišuoti pozicijoje, už kurią skiriami taškai, ir jie pakartos vokiečio rekordą. L. Hamiltonui tai padaryti greičiausiai nebus sunku. Tuo tarpu K. Raikkonenui tai gali būti šioks toks iššūkis.

Iš eilės iškovoti titulai konstruktorių įskaitoje

Šiemet rekordus gali pagerinti ne tik lenktynininkai, bet ir komandos. „Mercedes“ jau tapo čempione šešis metus iš eilės ir pakartojo praeityje „Ferrari“ pasiektą rekordą (1999-2004 m.). „Ferrari“ ir „Red Bull“ užduotis šiemet bus pasirūpinti, kad „Mercedes“ to rekordo nepagerintų.

Pirmos dvi startinės pozicijos

Šiemet „Mercedes“ gali pagerinti dar vieną „Ferrari“ komandai priklausantį rekordą. Praeityje italų ekipos sportininkai iš pirmų dviejų pozicijų lenktynes pradėjo 65 kartus. „Mercedes“ komandai iki šio rekordo trūksta vos vienos kvalifikacijos, kurioje jos sportininkai iškovotų pirmas dvi startines pozicijas. Žinant, kad bandymų metu „Mercedes“ demonstravo gerą formą ir tikrai nestokojo greičio, panašu, kad šiemet bus pagerintas dar vienas rekordas.


Komentarai (1)
tomazas123
IP: a391447 | 06/25 10:46
Dvejopi jausmai del tu rekordu. Nes anksciau vykdavo po 13 - 15 gp per sezona , o dabar po 20 ir daugiau.
×

TOP naujienos