Rio de Žaneiro šansai surengti Brazilijos GP didėja (1)

Rio de Žaneiro šansai surengti Brazilijos GP didėja
logo Liepos 02 d. 11:13, F-1

Brazilijos spauda praneša, kad egzistuoja didelė tikimybė, jog organizatorius, kuris rengia „Formulės-1“ etapą Sau Paulo mieste, gali prarasti teisę organizuoti F-1 varžybas ir tuomet jau kitais metais lenktynės pervažiuotų į Rio de Žaneirą. Nors šiame mieste kol kas nėra tinkamo lenktynėms autodromo. bet jį ten numatoma greitai pastatyti.

Laikraštis „O Estado de S. Paulo“ rašo, kad „Liberty Media“ derybos su „JR Pereira“ kompanija vyksta ir artimiausiomis savaitėms gali užsibaigti kontrakto pasirašymu. Yra kalbama apie ilgalaikę sutartį, numatytą rengti F-1 varžybas bent 10 metų, kartu vietos kompanija įsipareigotų už lenktynių organizavimą bent jau pirmaisiais metais sumokėti 65 mln. JAV dolerių. Tačiau yra vienas keblumas: kol kas nėra kur rengti varžybų, nors 5400 metrų ilgio autodromo projektas jau yra parengtas.

Brazilų pusė tvirtina, kad autodromą būtų galima pastatyti per 14 mėnesių. Jo mažiausia kaina būtų 115 mln. dolerių. Be to, lygiagrečiai yra vedamos derybos su MotoGP“, kad Rio nuo 2022 metų būtų rengiamos populiarios motociklų lenktynės.

Būsimas autodromas turi būti statomas Deodoro rajone į vakarus nuo Rio de Žaneiro centro, tačiau kyla sunkumų, nes ši teritorija turi ypatingą gamtosauginį statusą ir norint čia statyti bet kokius objektus, reikalingi specialūs leidimai. Projekto autoriai leidimą planavo gauti dar kovo mėnesį, bet dėl prasidėjusios koronaviruso pandemijos viskas sustojo.

Tuo tarpu lenktynių organizatoriai San Paulo mieste iki šiol tikina, kad jų derybos su „Liberty Media“ dėl sutarties pratęsimo vyksta sėkmingai. Jei pats didžiausias Brazilijos mietas prarastų teisę rengti „Formulės-1“ lenktynes, tai vietos turizmo sritis prarastų kasmetines pajamas, kurios vertinamos apie 50 mln. dolerių. Jei dėl pandemijos pasekmių F-1 etapas Brazilijoje šiais metais neįvyks visai, pernykštis „Formulės-1“ vizitas į San Paulą bus laikomas paskutiniu.


Komentarai (1)
db
IP: 35e947a | 07/02 14:28 Atsakyti
nu gal antrą pavarą kokį kartą ir įsijungs kas nors, bet lenkti čia niekas nelenks
×

TOP naujienos