Rusijoje „pole“ poziciją iškovojo V. Bottas

logo 2018 Rugsėjo 29 d. 16:03, Daimler

Rusijoje, Sočyje, vykusioje F-1 kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas. Tuo tarpu suomio rezultatą paskutiniuoju bandymu galėjęs pagerinti, bet suklydęs, Lewisas Hamiltonas liko antras.

Paskutinėje važiavimų dalyje sportininkams įveikus pirmuosius greitus ratus, V. Bottas pirmavo ir tuo metu komandos draugą L. Hamiltoną lenkė vos 0,004 sek.

Pilotams dar kartą išvažiavus į trasą kvalifikacijos pabaigoje, L. Hamiltonas buvo greitesnis už V. Bottą pirmame trasos sektoriuje, bet antrame padarė klaidą ir palaidojo viltis iškovoti „pole“ poziciją. Tuo tarpu suomis pagerino savo paties rezultatą ir iškovojo „pole“ poziciją.

Trečioje vietoje likęs „Ferrari“ pilotas Sebastianas Vettelis nuo V. Botto atsiliko puse sekundės. Po važiavimų vokietis teigė, kad galėjo ratą įveikti 0,1-0,2 sek. greičiau.

Pirmas keturias startines pozicijas iškovoję „Mercedes“ ir „Ferrari“ pilotai rytojaus lenktynes pradės su ultraminkštosiomis padangomis. Tuo tarpu likę sportininkai iš pirmojo dešimtuko varžybų pradžioje naudos hiperminkštąsias padangas.

Greičiausiųjų penketuką užbaigė „Haas“ ekipos pilotas Kevinas Magnussenas, kuris nuo nugalėtojo atsiliko 1,794 sek. Tuo tarpu šeštą ir septintą startines vietas iškovojusius Estebaną Oconą ir Charlesą Leclercą skyrė vos 0,006 sek.

Greičiausiųjų dešimtuką užbaigė Sergio Perezas, Romainas Grosjeanas ir Marcusas Ericssonas.